Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cazp3r

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

O cazp3r

  • Urodziny 01.01.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

cazp3r's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. hej Gdzie w kineticu sprawdzić ilość przepracowanych godzin?
  2. Dzień dobry DWerom Czy może ktoś polecić: 1. Sprzedawcę drewna kominkowego (suchego gotowego do palenia) z dowozem do Wro? 2. Brukarzy, którzy zrobią ok 50m2 podjazdu dla auta "pod klucz". 3. Osobę, która wykona drewniany taras ok 20m2. Dziękuję
  3. Witam Niedługo czeka mnie zakup gratów do rekuperacji zatem mam kilka pytań. Nie zamęczę Was prośbą o sprawdzenie projektu gdyż takowy już mam. Domek mały bo ok 70m2 p.u. na parterze plus "delikatna" wentylacja poddasza (70m2 ale ze skosami). Całość kubatury ok 200m3. 1. Mam w planach reku w cenie ok 5tys. z wydajnością od 170-250m3/h. Przeczytałem wiele tematów odnośnie małych rekuperatorów i proszę o radę, który byście polecili w tym budżecie niewymagających poprawek po producencie (zamarzanie, uszczelnianie, problemy ze sterownikiem,dobry serwis itp) Na mojej liście w okolicach budżetu są m.in. Brink Renovent Excellent, Frapol Onyx Dream, Thessla Airpack 170, Ventaxia Kinetic B, 2. Jakie wybrać skrzynki rozprężne? Z pvc czy metalowe? Jak je się izoluje?Jakąś pianką czy przykrywa wełną? Cała instalacja będzie na ocieplonym/nieogrzewanym poddaszu na stropie osb i w nim 25cm wełny Dziękuję za porady,
  4. witam Jestem na etapie adaptacji projektu i nieszczęsnego miejsca postojowego. W WZ nie mam zapisu o ilości miejsc ale ponoć w jakimś rozporządzeniu jest zaznaczone, że więcej niż jedno. Czy rozporządzenie jest ważniejsze od WZ? Poradźcie ewentualnie jakie sposoby są na takie niewygodne zapisy. dzieki
  5. Tzn projekt Z12 w wersji D ma teoretycznie już szkielet na ławach. http://z500.pl/projekt/390/Z12_D,w-technologii-drewnianej.html
  6. Zatem pytanie jak go posadowić na ławach aby były cieplejsze od 20cm wełny i crawl space'a?
  7. Będzie to Z12D z pracowni z500. Mały prosty mam nadzieje ciepły. Proszę o porady.
  8. Tak, szkielet na 100% będzie. Kwestia tylko posadowienia. Na zimę można ponoć zamknąć otwory wentylacyjne aby nie wychładzać podłogi.
  9. Coraz bliżej budowy i nadal mętlik w głowie. Jedyna obawa jaka mnie do końca nie przekonuje do CR to sposób na poradzenie sobie z zawilgoceniem tej pustki. W lecie i porach wilgotnych wpływa tam ciepłe i wilgotne powietrze ochładzając się i nierzadko wykraplając. Jak temu zaradzić? Zamknąć i wentylować?
  10. Ale chodzi o estetykę, wydajność czy bezpieczeństwo?
  11. Metoda palenia w piecu akumulacyjnym chyba bardzo ogranicza możliwość zaczadzenia .. Płaszcze wodne jakoś mnie nie przekonują tym bardziej, że mały domek ogranicza posiadanie bufora i komplikuje instalacje. 60 ton betonu raczej odpada bo skłaniam się ku podwieszanej podłodze nad pustką (crawl space) ale to jeszcze otwarty temat.
  12. Uśredniona ilość aby waga oscylowała w okolicach 800kg -1tony. Z tego teoretycznie mogę zakumulować energię z 11-13kg drewna czyli ok 40kW a daje mi to (przy zapotrzebowaniu 3-4 kWh) około 11-13h.
  13. Tak sobie pobuszowałem w necie pododawałem składowe akumulacji i chyba da radę budżetowo coś sklecić. Palenisko ok 5k pln Bloczki prefabrykowane ~200pln/szt -(30-40kg) -powiedzmy 18 szt - 3,6k pln Obudowa z płyt szamotowych plus silka ~1k pln Rury + Robocizna ps: Czy słabsze palenisko (w sensie mocy) po prostu wolniej napędzi masę akumulacyjną czy są jeszcze jakieś inne wady tańszego rozwiązania?
  14. Czyli jeśli mój hipotetyczny dom 80m2 w miarę ocieplony (~50W/m2) potrzebuje 4kW to mając palenisko 15kW ile potrzebuję masy akumulacyjnej? Z kg drewna otrzymam powiedzmy 4kW/h ale pytanie czy do takiego palenisko wkłada się tyle drewna ile wychodzi z jego mocy (tutaj ~4kg) czy do pełnego wypełnienia? Wtedy przyjmując ciepło z 1kg drewna to ok 70kg masy akumulacyjnej zatem mój piec uciągnie jedynie 300kg masy aku? Coś mi w obliczeniach mych nie pasuje. Chyba, że przyjmę od 2giej strony obliczenia. Potrzebuję 4kW/h czyli na okres 12 h musiałbym spalić 12kg jednorazowo (Jak to się ma do pieca - co jego moc daje przy takim załadunku). Z tych 12kg drewna wychodzi, że potrzeba mi już 12*70kg masy aku ~840kg. Rozumiem, że taka masa wystarczająca na 12h jest obliczona przy jakiejś temperaturze na zewnątrz. Czyli masę dobieram do umownie najgorszego mroźnego scenariusza a przy temperaturach uśrednionych do 0st C lepiej dokładać tyle samo i rzadziej powiedzmy co 24h czy dodawać mniejsze ładunki drewna ale nadal co 12h?
  15. Wg mnie zbyt mało danych żeby od razu zrzucać winę na kominek (zależy jakie ocieplenie, jaka docelowa tempjest ustawiona, czy może gdzieś ucieka ciepło itp) ps: Myślałem, że akumulacja zaczyna się od tony a tutaj miła niespodzianka, że zdun nie podważył małej masy . Zatem na taki 100m2 domek ile mniej więcej powinno być?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...