Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

agentoliwa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O agentoliwa

  • Urodziny 07.04.1972

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Kod pocztowy
    80-309
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

agentoliwa's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Tak zbiorniki będą w kaskadzie. Dodatkowa zaleta 2 zbiorników jest taka że kiedy zimą w domu będą mieszkać tylko 2 osoby będzie pracowała tylko jedna grzałka w drugim zbiorniku. Natomiast kiedy na weekend przyjedzie więcej osób, w pierwszym zbiorniku również uruchomię grzałkę elektryczną. Zimą na energię ze słońca z mojego systemiku raczej nie ma co liczyć. Ale przyszłościowo planuję jeszcze wężownicę w przestrzeni wokółkominkowej zamontować.
  2. Witam. Przestudiowałem przewijające się tutaj wątki i upewniłem się że nie jestem sam i cieszę się że również są inni którzy rzeźbią i kombinują z odzyskiem ciepła. Jednak mam kilka niewiadomych i zawsze warto poradzić się innych. Wstępne założenia są takie: Do dyspozycji jest sporą powierzchnię dachu około 42mkw nachylonego 45% i skierowanego bezpośrednio na południe, aż żal było by nie wykorzystać. Wstępne podgrzanie CWU w sezonie maj-wrzesień W sezonie zimowym wokół komina również planuję ułożyć jakąś wężownicę, ale to temat przyszłościowy. Głównym źródłem ciepła jest elektryczność. technika: -3 obwody wykonane z rury TECE szarej po 120m każda w układzie równoległym -zbiornik 150-200l z jedną wężownicą (wstępne podgrzanie wody do temperatury około 30-35st -zbiornik drugi 150-200l z jedną wężownicą i grzałką elektryczną temperatura docelowa około 50-55st -zbiorniczek wyrównawczy -odpowietrznik automatyczny jak do grzejników -pompka obiegowa z 3 poziomami przepływu -sterownik -czujniki temperatury, dachowy i powrotu Zastanawiam się czy pojemność zbiorników po 150-200l każdy to dobry pomysł? i czy w ogóle to wszystko ma szansę poprawnie zadziałać? Proces wdrażania pomysłu już się rozpoczoł.
  3. Szacunki oczywiście próbowałem wyliczyć, jednak jestem z tych którzy wolą testy rzeczywiste niż czysta teoria. Dzięki za link widzę że ludzie kombinują podobnie jak ja.
  4. Dlaczego uważasz że koszty będą wyższe, moim zdaniem będą znacznie niższe, a uszkodzeń i działać serwisowych w tym wypadku nie przewiduję, ponieważ rura jest w jednej całości. (Koszt takiej rury to 1200zł przy 360m.) Wszelkie łączenia zostaną wykonane na poddaszu. Więc tu raczej niema czego serwisować.
  5. Witam. Czy ktoś ma doświadczenia z kolektorami montowanymi pod blacho-dachówką? Mam świadomość dużo niższej sprawności w stosunku do paneli znajdujących się bezpośrednio na dachu, jednak mając do dyspozycji sporą powierzchnię dachu nachylonego 45% i skierowanego bezpośrednio na południe aż żal było by nie wykorzystać. Wstępne założenia są takie: Wstępne podgrzanie CWU w sezonie maj-wrzesień Głównym źródłem ciepła jest elektryczność technika: -3 obwody wykonane z rury TECE szarej po 120m każda w układzie równoległym -zbiornik 200l z jedną wężownicą (wstępne podgrzanie wody do temperatury około 30-35st -zbiornik drugi 200l z jedną wężownicą i grzałką elektryczną temperatura docelowa około 50-55st -zbiorniczek wyrównawczy -odpowietrznik automatyczny jak do grzejników -pompka obiegowa z 3 poziomami przepływu -sterownik -czujniki temperatury Zastanawiam się czy pojemność zbiorników po 200l każdy to dobry pomysł? i czy w ogóle to wszystko ma szansę poprawnie zadziałać?
  6. Jak sprawuje się GWC przez ciebie zbudowany. Czy są z nim jakieś problemy, czy może ujawniły się dodatkowe zalety użycia materiałów nie przeznaczonych pierwotnie do tego celu? Przymierzam się właśnie do budowy GWC z zastosowaniem rury Arot lub PCV kanalizacyjne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...