Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dynks

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Dynks

  1. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś fachowca od podbitki w okolicach Warszawy. Materiał już jest-szalówki drewniane, pomalowane impregnatem.
  2. Witam, proszę o opinię doświadczonych na temat tynku ocieplającego z Wienerbergera typu TO. Czy jest to materiał godny polecenia i jak wygląda?
  3. Do ogólnej wiadomości cegły 44 P+W były murowane z zastosowaniem zaprawy ciepłochronnej Wienerbergera (innych firm to pomyłka).
  4. Wiadomość dla TDXL.Mam zamiar instalację hydrauliczną poprowadzić w podłodze przed jej końcowym zalaniem. Szkoda cegieł
  5. Witam, mam wybudowany dom (w tej chwili stan surowy zamknięty)z bloczków Porotherm P+W i mam także pytanie do doświadczonych: Czy przy dużym wietrze wieje wam przez łączenia pionowe pomiędzy cegłami w ścianie zew.? Bo mi wieje.Nie ma znaczenia czy szpary są duże czy max. małe - wieje. Następne pytania: Czy po zatynkowaniu tych ścian z zewnątrz i wewnątrz zwykłym tynkiem nie będzie w tych miejscach mostków termicznych, bo spotkałem się z opinią, że będą (wykonawca proponuje docieplenie ściany- dodam że ściana ma już 44 cm grubości). Według mnie tych mostków nie powinno być ponieważ powietrze w tych szczelinach jest lepszym izolatorem niż zaprawa. Co wy o tym sądzicie? Pozdrawiam
  6. Witam, mam wybudowany dom (w tej chwili stan surowy zamknięty)z bloczków Porotherm P+W i mam także pytanie do doświadczonych: Czy przy dużym wietrze wieje wam przez łączenia pionowe pomiędzy cegłami w ścianie zew.? Bo mi wieje.Nie ma znaczenia czy szpary są duże czy max. małe - wieje. Następne pytania: Czy po zatynkowaniu tych ścian z zewnątrz i wewnątrz zwykłym tynkiem nie będzie w tych miejscach mostków termicznych, bo spotkałem się z opinią, że będą (wykonawca proponuje docieplenie ściany- dodam że ściana ma już 44 cm grubości). Według mnie tych mostków nie powinno być ponieważ powietrze w tych szczelinach jest lepszym izolatorem niż zaprawa. Co wy o tym sądzicie? Pozdrawiam
  7. Właśnie, mam pytanie do doświadczonych. Czy 15 cm wełny plus płyta gipsowo-kartonowa to trochę nie za mało? Ostatnio przebywałem w budynku z tak ocieplonym poddaszem i nieźle z tego poddasza "ziało zimnem". W sumie przecież ściana sufitowa na poddaszu mieszkalnym nawet ocieplona 15 cm wełny to nie to samo co ściana nośna budynku o grubości ponad 40 cm. Jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat? Czy warstwa typu blacha dach. folia, wełna, folia i płyta karton-gips to nie za mało na minus piętnaście stopni mrozu.
  8. Dynks

    Poropterm

    Zgadza się Opal, mnie po prostu nie ma w domu całymi tygodniami. P.S. Porothermu, to już chyba się "wyprztykał" bo nowych pęnięć nie zauważyłem. Do tego dostałem pismo z Wienerbergera, że wszystko jest w normie. Nawet badali moją jedną cegłę 44,nawet podobno mój przedstawiciel był przy tym.
  9. Dynks

    Poropterm

    Nie z rozmiękania tylko z rozmakania!
  10. Ja, jeżeli chodzi o Porotherm np.25 nie mam żadnych zastrzeżeń. Żaden mi nie pękł nawet z Dobrego. Także ściany dwu-warstwowe spokojnie robiłbym z Wienerbergera. Był u mnie ostatnio facet z w/w firmy i stwierdził, że tylko cegła 44 i 38 jest bardziej krucha od innych bo ma być cieplejsza( więcej "porów"). Także pustaki 25 i 11.5 to inny materiał(więcej gliny, grubsze ścianki).
  11. Przepraszan ale co te ostatnie dyskusje mają z pęknięciami?
  12. Aha, adres tylko na "priv" opal. Jeszcze mnie goście z Wienerbergera najadą i będę wszystko musiał odszczekać! Pozdrawiam
  13. Te moje popękane są z fabryki w Dobrem.Mam też trochę w "żółtym" kolorze połówki 44 od innego dostawcy z takim dużym znaczkiem "W". Są lekko z twardszego materiału i mniej popękane.Także Dobre nie znaczy dobre!
  14. Zgadzam się z pawel_l, mam porotherm 44 i około 10% pustaków (po trzech miesiącach) jest popękanych.
  15. Aha Paj podjedź do mnie to ci pokaże rysy w pustaku szerokości od 1 do 2 mm oraz kandydatów na to w przyszłości.
  16. A jeszcze jedno wewnętrzne nośne są perfekt i niby dlaczego miałyby przenosić większe obciążenie.Czyżby ściana zew. jednowarstwowa miała za zadanie zasłonić mi widok na sąsiada?
  17. Nie sieję paniki. Sam mam interes aby to nie pękało, ale fakty są jakie są. W tym momencie chodzi mi tylko o efekt estetyczny. Nie chcę po zimie mieć ściany zamiast 44 to 38. Budowa jest w Truskawiu pod Warszawą. Pozdrawiam
  18. Mam nowe wiadomości, pustaki pękają z dnia na dzień a nawet odpadają częściowo od elewacji. Nieźle co? Chba gazobeton byłby lepszy!
  19. NIestety jest to choroba nieuleczalna a objawy mają tendencję narastającą.
  20. Pęknięcia rozkładają się losowo w różnych miejscach (raczej są płytkie), oraz pustaki pękają pojedynczo nie jeden pod drugim.Wiem że po transporcie sporo takich pęknięć widziałem ale te w murze są nowe.
  21. Mój dom od dwóch miesięcy stoi w stanie surowym, ostatnio zauważyłem na cegłach Porotherm 44 p/w pęknięcia pionowe na całej wysokości pustaka. Są one raczej niewielkie ale chciałbym uzyskać poradę od doświadczonych czy jest to zjawisko groźne dla muru.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...