Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darekjo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O darekjo

  • Urodziny 05.02.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Nowy Sacz
  • Kod pocztowy
    33-300
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

darekjo's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. darekjo

    Jaką wybrać moc PC?

    pytanie polegało na tym jakie macie pompy do jakiej powierzchni ewentualnie jakim systemem budowa. U mnie tradycyjnie pustak max elewacja styropian 15 cm posadzka na gruncie 15 cm na poddaszu skosy lane docieplone styropianem 20 cm ozc nie robiłem i nie mam zamiaru robić gdyż niema to znaczenia a pompa wiem ze nawet 6 kw sobie poradzi z wyłączeniem kilku dni w roku. Natomiast mam pytanie jakie macie pompy a mianowicie czy lepiej jest grzac mocniejsza pompą w krótkich odcinkach czasu czy słabsza dłużnej niestety przy pompach nieposiadany płynnej regulacji mocy
  2. Witam stoję przed dylematem wyboru pompy ciepła modelu jak i mocy. Dom 250 m2 po podłodze czy pompa 10 KW da rade czy trzeba 12 kw. Przeglądałem fora i widziałem iż są użytkownicy domów o podobnych wymiarach z pompa 8 KW. Jak to jest u was jeśli morzenie napisie jak wielki dom posiadacie a jaką macie moc pompy.Jak sadzicie lepiej pompę przewymiarować czy wziąć na styk.
  3. Nigdzie tego niepisza ale mysle ze kolektor powinien byc zrobiony z lekkim spadkiem lub ilealnie rowno choc to jest niewykonalne aby je odpowietrzyc gdyz w innym przypadku zawsze bedzie powietrze i pompka bedzie miala opory.I jeszcze chcialbym zapytac czy pompki w pompach ciepla sa zazwyczaj wystarczajace czy montowaliscie dodatkowe pompki do podlogowki? U mnie bedzie 230m podlogowki oraz dwie drabinki w lazienkach i grzejnik w garazu (mysle ze zawsze cos podgrzeje tam nie musi byc goraco)
  4. Oczywiscie nieodwazyl bymsie robic calogo kolektora w studni. Umnie bedzie kolektor spiralny dzialke mam duza wilgotna glina, ił na okolo 2m zaczyna sie taki rupek, dom popodlodze 240m zamiezam zrobic 4 moze 5 spirali po okolo 25m i zastanawiam sie czy taka jedna spirale nie byloby lepiej zamienicna taka w studni. Spotkalem sie w internecie na xasypywaniu yakich spiral w ziemina okolo 8 do 10 metrow ale nigdzie nie znalazlemaby byla zanurzona w wodzie. Przeciez w stawach rozkladaja rury. Ciekaw jestem czy to zdalo by egzamin.
  5. Mam takie pytanie u mnie na dzialce jest studnia 10m glebokosci zawsze jesy woda ktorej nieuzytkuje. Jak myslicie albo moze ktos sie spotkal z tym aby do takiej studni wlozyc spirale. Ile ona moze dac energi? Przeciez ta woda napewno bedzie sie nagrzewala od ziemi tylko ile i czy to ma sens aby sie z tym bawic
×
×
  • Dodaj nową pozycję...