Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Andrzey_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    137
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Andrzey_'s Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Czy dobrze rozumiem, że chcesz zamontować szyby antywłamaniowe do istniejących okien? Jeśli trafiłem, to mocno odradzam, gdyż bez odpowiedniej konstrukcji okna nic to Ci nie da.
  2. Jak wielu tutaj zrobiłem sobie instalację centralnego odkurzania w domu. Co prawda same szufelki, bo latanie z długą rurą wcale nie jest takie fajne. Wszystko fajnie, do momenty gdy: Kupiłem sobie odkurzacz akumlatorowy Dysona (pewnie i są innych firm). Dziś nie widzę sensu używania tych szufelek. Jak mam brać miotłę i zamiatać do szufelki, to dużo szybciej biorę odkurzacz, który nie ma kabla i robię to samo. Już nie wspominając o innych zastosowaniach. Tym samym robienie odkurzacza centralnego uważam za mało przydatne.
  3. Przerzuć przy wykończeniu. Ekipa to ogarnie w chwilę. Wystarczy przelecieć bruzdownicą posadzkę na kilka mm, zakleić i tyle. Zadbaj o dobre połączenie przedłużenia skrętki, a przy tak małych odległościach jak mieszkanie to nie będzie z tym problemu. Pewnie nie raz będziesz coś tam przekładał, norma to że w kuchni jest coś źle, a wychodzi to dopiero jak jest projekt mebli.
  4. To się okaże po roku, za krótko by teraz to stwierdzić. Energia elektryczna jest rozliczana co pół roku. Jeżeli mam Ci coś zaproponować, to pomieszaj rok, zobacz ile kWh zużyłeś i dobierz tak fotowoltaikę. Jeżeli chcesz patrzeć jeszcze bardziej przyszłościowo, to zarezerwuj sobie możliwość dołożenia panelu za kilka lat. To jak już auta elektryczne będą bardziej dostępne. Podczas budowy to tylko rzucić kabel lub nawet lepiej, rzucić sam przepust i w przyszłości sobie dołożysz.
  5. Ja tak mam ale za krótko aby ocenić oszczędności. Tak czy inaczej możesz sobie fotowoltaike zamontować później, nawet po roku od odpalenia instalacji. Zrobić tylko wcześniej kable na dach, miejsce na inwerter i zabezpieczenia.
  6. Zrób projekt i nie będzie to miało większego znaczenia. Trzeba tu zaufać specjalistom z branży. Ja mam z rur flex (zazwyczaj są zielone lub niebieskie, karbowane na zewnątrz ale równe w środku) i to wszystko jest puszczone w posadzce piętra i strychu, w warstwie ze styropianem. Jedynie piony, wyprowadzenia anemostatów, rozdzielacze i doprowadzenia do rekuperatora sa metalowe. Czyli tam gdzie jest duża średnica. Felxy są praktyczne do domów. Łatwe w montażu, duża swoboda prowadzenia rur, nie zajmują zbędnego miejsca i są dość szczelne (mniej połączeń). Dodatkowo można zamontować tłumiki między rekuperatorem, a domem. To tak jakbyś słyszał wentylatory, na szum to akurat nie pomoże. Tak czy inaczej, patrz początek wypowiedzi. Projekt i zgodne z nim wykonanie, a będzie dobrze
  7. To filtr do nowych modeli rekuperatorów (biała obudowa)
  8. Tak, zauważ że ten filtr ma harmonijkę i przez to dużo większą powierzchnię użytkową. Pomijam, że i klasa jednego z filtrów jest lepsza. Ja ostatnio za oryginały "Filtry F7/G4 do Zehnder ComfoAir Q350/Q450/Q600" u tego samego sprzedawcy płaciłem 164.90zł. Ciekawe, że do poprzedniej wersji są droższe.
  9. U mnie trzeba się dobrze wsłuchać aby usłyszeć ten szum w nocy. Równie dobrze można usłyszeć lodówkę z drugiego końca domu. W niczym to nie przeszkadza. Po prostu nie montuj rekuperatora blisko sypialni i będzie ok. Ja nigdy nie słyszałem dźwięku pomiędzy pomieszczeniami przenoszonych przez rekuperację. Miałem takie same dylematy jak wiele osób na forum. Teraz piszę, że rekuperacja powinna być obowiązkowa. To jest taki skok komfortu, że nie ma co się zastanawiać.
  10. 4 osoby, ale już wiem o czym chcesz napisać Duży dom to i więcej m3/h
  11. Czy czasem nie masz rekuperatora obrotowego lub z wymiennikiem entalpicznym? U mnie aktualnie 30% wilgotności ale w ciągu dnia mam 400m3/h więc mogło się wysuszyć.
  12. Jak często wymieniasz te filtry? Te co podałeś mają stosunkowo małą powierzchnię użytkową, w efekcie dużo szybciej się brudzą. Nawet w samej aukcji masz informację o krótkim okresie wymiany.
  13. Też się nad tym zastanawiałem, liczyłem czy warto, co oszczędzę. Używam co prawda pół roku ale powiem jedno - rekuperacja powinna być obowiązkowa.To jest niewyobrażalny skok komfortu mieszkania. Zero odczucia zimnego powietrza. Raz miałem przez przypadek rozszczelnione okno w jednym pomieszczeniu i różnica była kolosalna. Teraz na dworzu mam -1C, a do domu wlatuje 19C. Można więc pominąć całe to liczenie, bo komfort wynagradza wszystko. Rekuperacja ma w zasadzie jedną wadę, większa wymiana powietrza i zauważalny spadek wilgotności powietrza. Pamiętaj, że garażu i kotłowni nie połączysz z rekuperacją. Tu zapewne zostaną grawitacyjne kominki wentylacyjne, jednak nie muszą one być murowane.
  14. https://shop.loxone.com/enus/nfc-code-touch.html Loxone wypuscilo coś takiego i nawet w opisie jednym z przypadków jest obsługa AIRBNB, czyli wynajmu. Co prawda nie jest to tanie rozwiązanie, jeżeli nie mamy już instalacji. Podaje bardziej jako ciekawostkę.
  15. Skoro wszystko ma być radiowo, to co chcesz zyskać montując centralkę na szynie DIN?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...