Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hoofik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O hoofik

  • Urodziny 11.06.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocławice
  • Kod pocztowy
    55-114
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

hoofik's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Hej, Próbuje ogarnąć ustawienie stopniominut i innych parametrów ale co już myśle ze rozumiem to przychodzi pytanie w głowie i nie znam odpowiedzi Zaczęło się od sprawdzenia ile taka pompa zużywa energii. Licze sobie od grudnia. Wychodzi mi średnio 29kW. Dla CO 25kW. Troche dużo przyjmując średnia zewnętrzną na poziomie 3’. Od kilku dni sprawdzam ile razy załącza się sprężarka i jak długo chodzi. Wyglada na to iż załącza się ponad 20x na dobę za każdym razem pracując około 40 minut. Stopniominuty ustawiłem na -200 ale widzę ze schodzą do np -700 ale nie wraca na -200. Tak jakby zbliża się do powiedzmy -500 i wyłącza się sprężarka bo hmmm. No właśnie dlaczego nie dochodzi do tych -200? Czy ktoś pomoże mi zrozumieć to ustawienie? Domyślam się iż sprężarka wyłącza się ponieważ dochodzi do jakieś temperatury względem krzywej czyli osiąga zadaną i się wyłącza mimo iż stopniominuty nie osiągnęły swojego poziomu. Może gdyby osiągnęły to wtedy nie włączyłaby się tak często? Zastanawiam się czy czasem przeliczanie średniej temp nie ustawiłem zbyt często (10h -standard20h).
  2. Hej, Koszt rocznej subskrypcji do Uplink Premium to około sto pare złotych wiec jeśli chodzi o kasę nie problem. Czy są w historii lepsze wykresy niż standardowe dodane aby zapisać się na Premium?
  3. Czy ja wiem czy zbyt optymistyczny? 15 styro o podwieszonym współczynniku tak jakby była 20. Dach 30 wełny. Okna drewno. Domek to Lipińscy LMP 04. Dlaczego PC do CO w domu bez sensu? 22'C dotyczy salonu, inaczej jest chłodno. To temp przy grzejnikach. Przy podłogówcę na pewno można obniżyć. 27kWh/m2/rok jak się już poprawiłem to z świadectwa a nie OZC. Jak mogę uzyskać to co chcecie czyli obciążenie cieplne?
  4. Zastanawiałem sie jeszcze nad pompa powietrzna wewnętrzna. Dopływ powietrza z zewnątrz zaizolowane wełna bądź styropianem. Pytanie tylko czy powietrze -10 jest wstanie sie ogrzać zanim dotrze do pompy. Hałas? Mam teraz piec tłokowy, pale miałem wiem raz na jakiś czas naprawdę coś huknie a i szum wentylatora słychać delikatnie w domu. Nie przeszkadza mi to wiec jak będzie mi szumieć tez nie problem. Pytanie tylko czy tak sie da.
  5. A co to obciążenie cieplne? Czego oczekuję? Będzie to jedyne źródło ciepła więc musi ono działać do -20. We Wrocławiu taka temperatura rzadko się zdarza ale chcę mieć pewność że przy takiej temperaturze będzie jeszcze ciepło. Dodatkowo czytałem że w lato może służyć jak klimatyzacja więc chciałbym jakoś podłączyć do sypialni na górze. Możliwość podłączenia jest (sąsiaduje z garażem) Kasa? Mam propozycję na solary za 4,5 tyś (wiele z instalacji już mam). Czytałem ze przy PC solary nie są już potrzebne, chciałem rownież gaz z własnej butli, ale teraz jestem zainteresowany PC wiec koszt maksymalny to 25 tys. Poczytałem trochę. Moje 27kWh/m2/rok to nie wg OZC tylko z świadectwa energetycznego. A no i fajny bajer sterowanie przez tablet, smartfon, internet. To rownież chciałbym.
  6. Witam wszystkich, Jestem użytkownikiem pieca na miał. Zastanawiam się na przejściem na PC powietrze bądź woda - woda. Pytanie moje będzie o koszty i co potrzebne. Poniżej info co aktualnie jest: Dom z użytecznym poddaszem. Na górze dwie sypialnie. Jedna z łazienką i garderobą. W nich są grzejniki. Łazienka podłogówkę plus drabinka. Salon podłogówkę. W najwyższym jego miejscu około prawie 6m najniższy około 4,5 - 5m. Podłogówkę salon trzy obiegi w sumie około 120m. Przedpokój, kuchnia podłgówka. Dwa pokoje na dole grzejniki. W sumie wychodzi mieszkalnej około 160-170m2. Garaż 36m grzejnik. Instalacja: Podłogówkę i grzejniki na osobnych obiegach, CWU 300L Galmeta z dodatkową wężownicą pod solary (na razie brak), w salońie, kuchni, przedpokoju i łazienkach czujniki podłączone pod komputer do sterowania siłownikami. W tym momencie wyłączone, ale przygotowane do pracy. Ocieplenie 15 styropianu z podwyższonym współczynnikiem bo pierwotnie chcieliśmy 20. Wg OZC niby 27kWh/m2/rok. Lokalizacja okolice Wrocławia. jeżeli coś więcej podać dajcie znać. Temperatura w salonie 22-23, pokoje 21, łazienka 24-25.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...