Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kalaf5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    163
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kalaf5

  1. Możesz wykuć na zewnątrz ,lecz daj na zewnątrz wywietrznik z klapką zwrotną żeby przez okap do kuchni Ci nie wiało a przy okazji nie nawiewało brudu do okapu.
  2. Uważasz że to z czasów wczesnego prl-u to się pewnie mylisz. To wygląda na wczesne lata demokracji:P
  3. Tak więc możesz zmostkować PE z N ,bo to w tej sytuacji najrozsądniejsze wyście.
  4. syffon2 po co dublujesz tematy i robisz za lokalnego trolla?
  5. Ale ja już dawno chciałem wszystkim to przekazać,ale jak widać czytanie boli. Popatrzcie na posty syfon2 ,i wszystko jasne. Tylko trzeba jeszcze by rozszyfrofać komu tego kabaretu brak:confused:
  6. Na moje oko to nie ma prawa stać bo ma tylko jeden punkt podparcia ,czyli dolna część ściany. Jakiś błąd w projekcie się tu wkradł. Rozwiązanie jakie ja tu widzę to nie ścianka z bloczków tylko konstrukcja i karton-gips ,może być tylko na tych skosach od podporowego słupa drewnianego. O kurcze tak się przyglądając, jak miałeś zamiar wykończyć tę ścianę?,jak by nawet nie runęła. Chodzi mi o połączenie z drewnianą podporą więźby.
  7. Można stosować silikony octowe jak to nazwałeś, Tworzą one trwałe połączenie z takimi powierzchniami jak potrzebujesz,czyli akrylowa wanna czy też ceramika.
  8. Taki mamy yyy klimat... A że czasy się zmieniły to i klimat się zmienia;)
  9. Kurcze zastanawiam się co to za kolor ten ,,grafik,,
  10. Myślałem że takie tematy powinny umierać śmiercią naturalną. Po co się kłócić jak zainteresowany nie daje sobie przetłumaczyć że robi źle. Amen i tyle.
  11. Jest taka opcja która nazywa się ,,szukaj,, I jeszcze google też odpowiada na takie proste pytania
  12. Prosto to przecież policzyć,3x 2kw daje nam 6kwh wiec około 3-4 złote za bojler w zależności od taryfy.Ile litrów ma ten bojler?
  13. No i wszystko prawie jasne. Kocioł wystarczy około 15kw lecz tylko wtedy kiedy ocieplisz odpowiednio budynek. Obsługa kotła z podajnikiem polega na dosypaniu opału oraz odebraniu popiołu mniej więcej raz w tygodniu, oraz czyszczenie raz na jakiś czas, ja to robię raz w miesiącu bo nie mam potrzeby częściej. U Ciebie największy problem to jednak utrata ciepła. Tak więc skup się na izolacji
  14. A gdzie napisałem że potrzeba kocioł z zasobnikiem na pół tony,a może faktycznie dom ma bardzo słabą izolację a po zrobieniu izolacji okażę się że zapotrzebowanie to 20kw. Nie wypowiadam się dalej jeżeli zainteresowany założyciel tematu nie poda więcej szczegółów . Liwko nasza dyskusja w związku z powyższym nic nie wnosi i uważam że jest zbędna.
  15. Można spalić nawet i dwie tony czy nawet trzy jak nie mamy izolacji ,a założyciel tematu nic nie wspomniał o ociepleniu czy też o metrażu. Za chwilę może się okazać że dom ma 150 metrów i brak ocieplenia lub też że ma 800 metrów i ocieplony.
  16. Ale nie napisał jaka powierzchnia, z czego dom,jakie ocieplenie, jaki kocioł teraz ma. Bzdury to Ty piszesz, bo ja nic nie napisałem co mógł byś nazwać bzdurą.
  17. Piec z podajnikiem i masz całą dobę ciepło, obsługa raz w tygodniu.Koszt w zależności od wielkości kotła,od 5000 w górę jaką powierzchnie masz do ogrzania?
  18. Ja przy grzałce i bojlerze 120 litrów zużywam około 200 kwh na miesiąc i podgrzewam wodę do 45 stopni daje to nam około 4-5 metrów sześciennych wody. Tu masz taką kalkulację przy przepływowym ogrzewaczu wody. Podgrzewacz o mocy 12kW, przy przyroście temperatury wody o 30oC, ma wydajność 5,8l/min. Standardowa wylewka prysznicowa potrzebuje ok. 5-6 litrów wody do prawidłowego funkcjonowania. Temperatura wody wlotowej do podgrzewacza wynosi latem ok. 10oC. Przy tych założeniach możemy pokusić się o obliczenie np. ile będzie kosztował nas prysznic, który będzie trwał 10 min. lub ile zapłacimy za podgrzanie 1000l wody. Na 10 minutowy prysznic, przy powyższych założeniach zużyjemy 58 litrów wody oraz 2,04kWh energii elektrycznej. Koszt 1kWh w taryfie całodobowej G11 w Koszalinie wynosi ok. 0,60 zł brutto, czyli na 10 minutowy prysznic wydamy 1,22zł. Jeżeli jednak do podgrzania wody zastosujemy podgrzewacz jednofazowy np. EPJ.P Primus o mocy 5,5kW, którego wydajność przy przyroście temp wody o 30oC wynosi 2,7l/min, to na 10 minutowy prysznic zużyjemy 27 litrów wody oraz 0,94kWh energii za którą zapłacimy 56 groszy. Należy pamiętać, że do podgrzewaczy jednofazowych, w przypadku korzystania z prysznica, dobierana jest drobnostrumieniowa wylewka prysznicowa. Zapewnia ona komfort użytkowania przy wydajnościach ciepłej wody jakie dostarczy np. Primus o mocy 5,5kW. Bardziej miarodajne dla wielu osób będzie jednak obliczenie kosztów podgrzania 1000 litrów wody. Latem na wlocie do podgrzewacza mamy wodę o temperaturze ok. 10oC. Optymalna temperatura wody do kąpieli wynosi ok. 38-40oC, czyli podgrzewacz powinien podgrzać wodę o 28-30oC. Wydajność podgrzewacza 21kW, przy przyroście temp wody o 30oC, wynosi 10,1l/min. Urządzenie to nagrzeje 1000 litrów wody w 99 minut czyli 1,65 godziny zużywając ok. 34,5 kWh. Prąd do podgrzania 1000l czyli 1 m3 wody będzie nas kosztował ok. 20,70 zł brutto. Z powyższych wyliczeń wynika, że wbrew powszechnie panującej opinii podgrzewanie wody prądem wcale nie jest drogie. Wynika to z faktu, że podgrzewacz przepływowy i jego moc dobieramy optymalnie do planowanego zapotrzebowania na ciepłą wodę. Umieszczamy go blisko punktów odbioru wody. Dzięki temu praktycznie nie mamy strat wody i energii związanej z magazynowaniem wody np. w zbiorniku i przesyłem jej na odległość. Koszty eksploatacji podgrzewacza przepływowego są niższe od kosztów za ciepłą wodę w wielu spółdzielniach mieszkaniowych.
  19. Mam pełne deskowanie i na razie papa termozgrzewalna spadek 50cm na 4 metrach.W przyszłości może założę blachę lub gont.
  20. Ja mam z płyt betonowych ocieplone na zewnątrz 8cm dach jednospadowy Wymiary 6x4 koszt postawienia około 6,5 tyś pln.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...