Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Varsovie

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Varsovie

  1. Witajcie, zachodzę w głowę jak można zrobić coś na wzór nadproża z gips kartonu pomiędzy dwoma równoległymi murowanymi ścianami. Dla zilustrowania sytuacji obrazek: Wysokość pomieszczenia 2,6m, odstęp pomiędzy ścianami 125cm. Grubość ściany 10 cm. Pożądana wysokość takiego jakby nadproża to ok 60cm. Tam nie będzie żadnych drzwi , aspekt czysto dekoracyjny do oddzielenia korytarza od kuchni. To co przyszło mi do głowy: 1. Na górze i dole profile CD60, z czego dolni podwieszony na dwóch prętach z wieszakami obrotowymi. Dodatkowo przy pionowych krawędziach profile. Problem co po środku zamontować, bo wypada mieć jakiś pionowy słupek do przykręcenia płyty. 2. U góry i dole profile UW100, z czego dolny połączony z czterema pionowymi CW znitowanymi/skręconymi z UW. Wiem w ściankach działowych nie skręca się CW z UW, ale przy takich wiszących półkach, które i tak nie stykają się z podłożem i nie ma miejsca naprężenie pomiędzy stropem/podłoga można tak skręcać. 3. U góry UW, na dole pozioma półka na CD, a następnie wewnętrzne płytowanie i kątowniki. Co polecacie ?
  2. Witajcie, Postawiłem krótką pół ściankę z gips kartonu - jedna płyta 1,2m szerokości. Profile krawędziowe oczywiście podłożone taśmą uszczelniającą, płyty w odległości 5mm od krawędzi ścian/podłogi/sufity. Profile CW krótsze o ten 1cm do kompensacji ugięcia stropu. Ściana stoi, wszystko jest ok. Natomiast jak bardzo mocno się naciska na ścianę słychać strzelanie jak na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=yB0F4zii7zY I tak się zastanawiam , czy da się to jakoś wyeliminować przed gipsowaniem ? To wygląda jakby jeden z wkrętów przeskakiwał na gwincie w CW , ale to zgadywanka. Z ciekawości pomacałem sobie inną "fachowo" zrobioną ścianę i wygląda, że małe ściany z gips kartonu o ruszcie 5cm już tak mają ?
  3. To jest grzejnik zaworowy firmy Cosmo KV22 tu znalazłem jakieś papiery dla całej serii: http://www.ogrzewany.pl/product/Grzejnik-COSMO-KV22-600x920/?id=768 Rozumiem, że obrócenie kierunku może mieć wpływ na jeden grzejnik, ale jeśli pozostałe też mogą słabiej pracować to sobie odpuszczę obracanie.
  4. Nowe budownictwo, grzejnik zamontowany przez dewelopera niecały rok temu. Przy złączkach dostrzegam rdzę i tak się zastanawiam , czy to jakoś wygląda poważnie i polecalibyście to reklamować nim zacznie przeciekać, czy może troszkę rdzy to detal ? Na starych kaloryferach widywałem masę rdzy i nie ciekły, ale tu nowa technologia i może skutki mogą być poważniejsze. Jeszcze jedno pytanie. Czy takie grzejniki daje się obrócić, przez zdjęcie tej białej obudowy i wywiercenie nowych otworów w ścianie do zawieszenia ? Teraz rury od dołu są po lewej, a chciałbym mieć je po prawej.
  5. 1. Podkładka jest większa od średnicy otowru ... i nawet bez niej śruba nie przechodzi. 2. Nie robię reklamy netgipsowi. Poprostu od nich kupiłem elementy do gk , a że zdjęcie może być pomocne zamieściłem link bo zdjęcia nie dało się podlinkować bezpośrednio. Stawiam, że otwory w profilu UA są jakieś lipne ponieważ na przestrzeni 2metrów widać jak nie są centralnie wzdłuż profilu i trochę zbaczają. Tylko jak mam szlifować 2mm kątownik to prościej śrubę w kwadratowym miejscu przejechać.
  6. Witajcie, Składam ścianę z gips kartonu i utknąłem na ościeżnicy. Mianowicie na śrubach M8 łączącej profile UA z kątownikami. Zdjęcie problemu poniżej. Otóż śruba za łebkiem ma kwadratowy przekrój a potem gwint. Gwint przechodzi przez otwór w UA, ale potem kwadratowa część jest za szeroka i śruba wystaje: Zdjęcie śruby ze sklepu MODEROWANO I tak się zastanawiam, czy tak powinno być i tyle wystawać ? bez sensu. Raczej myślę nad przeszlifowaniu o te 2mm tej kwadratowej części śruby żeby przeszło przez otwór, ale nim zacznę kombinować pytam na forum, bo może ktoś spotkał się z takim problemem i czymś innym jest to spowodowane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...