Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kuusamo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    203
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdynia
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kuusamo's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. taka mała rada: nie rób anemostatu nawiewnego bezpośrednio nad miejscem gdzie planujesz łóżko - będzie ci wiało w nocy z niego. O ile to możliwe to po przeciwnej stronie gdzie będzie łóżko.
  2. Styczeń - 130m3 gazu Luty - 104m3 gazu zmiana -26m3 Uruchomiłem rekuperację i zastanawiam się czy tak duży miesięczny spadek zużycia gazu jest spowodowany działaniem rekuperacji...
  3. U mnie w domu wszystko wisi na Fisherach UX 8 x 50 R
  4. Grudzień - 130m3 gazu (rok temu w grudniu było 126m3) CO+CWU (4os), w domu 23*C
  5. kuusamo

    Więźba - ocena pilne

    Niech usuną resztki kory. Poproś o potwierdzenie wilgotności drewna na papierze (fakturze) - jaka powinna być masz w projekcie, ew. zapytaj kierbuda.
  6. 93m3 w terminie 4.11 do 1.12. Temperatura w domu 23*C. (Parterówka, pow 92m2, styro 15cm ściany, 20cm podłoga, 35cm wełna sufit, okna 3 szyby, 100% podłogówka, 2+2)
  7. Mam podobne parametry budynku, ale ścianę gazobeton 24 cm i wyniki odrobinkę lepsze. Myślę, że nie ma się co stresować i iść z budową dalej.
  8. Hej, sprawdźcie piecyki firmy Dovre. Kiedyś szukałem dla siebie i wpadł mi w oczy mały piecyk serii Rock 350. Mała moc 7kW, dostosowany do domu z rekuperacją, kurtyna powietrzna. Design nowoczesny i nie każdemu podpasuje ale opcja bardzo ciekawa. Jedyny minus to cena około 6 tys.
  9. jeśli będziesz ocieplał sam to weź pod uwagę komfort pracy z wełną i pylenie wełny - supermatę dało się układać i kroić jak chlebek: bez pylenia, równiutko. Ursa dużo gorzej, sporo zbitych włókien, mnóstwo latało w powietrzu.
  10. Zakup to jedno. Inna sprawa to energia elektryczna, woda oraz dojazd zimą -przemyśl te zagadnienia dobrze.
  11. wybierz taką, która ma najkrótszy program z suszeniem
  12. Wykonawca będzie kleił tylko na placki bo mniej się napracuje i mniej materiału zużyje - jeśli zapłacisz za usługę wraz z materiałem to na 90% tak będzie. Robota na elewacjach to ciągła walka z czasem i pogodą. Większość wykonawców rezygnowała gdy usłyszała, że chcę podpisać umowę na robotę (umowa banalna, krótka z kluczowym zapisem wykonania prac zgodnie z wytycznymi producenta systemu).
  13. Jako użytkownik paneli napiszę tylko, że najważniejsza jest dobrze wypoziomowana podłoga wylewką samopoziomującą - teraz bez wylewki bym nie kładł żadnych paneli. Nie słuchajcie bajek wylewkarzy, że podłoga będzie idealnie zatarta - w progach będzie zawsze minimalna nierówność i to właśnie tam panele będą się uginać. Podsumowując - najpierw wylewka samopoziomująca a potem jakiekolwiek panele z dobrym podkładem.
  14. Dzięki Mr. Do i Norek77 za naprowadzenie na trop. Czujnik jest umieszczony w osłonie - max głęboko w zasobniku, dlatego dla temperatury zładu na dnie około 39*C (czyli temp ustawionej na CAR), tuż po nagrzaniu, woda z kranu ma temp około 48*C (woda pobierana jest z górny zasobnika) . Zaleta taka, że mam więcej ciepłej wody do wykorzystania, ale zdaje się, nagrzanej mniej ekonomiczne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...