Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

koleska

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

koleska's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Co się stało z tym wątkiem? Jeszcze wczoraj miał ponad 230 stron Sweet Home 3D Może nie ma za dużo bibliotek ale bardzo mi odpowiada sposób pracy z tym programem Służy mi on do planowania rozmieszczenia, bo super realistycznej wizualizacji to chyba nie da rady w nim zrobić. Nie rozumiem. Czy chodzi o te szafki na górze w rogu?
  2. O żaluzji myślałem, pomysł spoko. Obawiam się jak będą funkcjonować tak głębokie szafki narożne dodatkowo wpuszczone na głębokość wnęki, czyli jakieś 30cm głębiej niż kończy się blat. Dużo szukałem i nie znalazłem żadnego systemu narożnego, czy pomysłu na tak głęboką szafkę narożną. Gdyby szafka nie była narożna (tzn brak blatów po prawej stronie) to miała by nie standardowe 60cm głębokości tylko 90cm. Dla dolnej szafki dałoby się zrobić głębokie szuflady. Z górną już miałbym problem. A do tego to wszystko jest w szafce w rogu... Przede wszystkim z tym jest problem z tym pokojem, z wnęką narożną i nie mam już sensownych pomysłów uwzględniających przyzwoity dostęp do wnętrza tych szafek.
  3. Drugi temat, w tym samym mieszkaniu, to próba umieszczenia aneksu w największym pokoju zamiast powyższej kuchni. Tu również proszę o pomoc i uwagi. W rogu pokoju znajduje się dodatkowo wnęka i z jej sensownym wykorzystaniem mam największy problem. Za wnęką jest szyb z przyłączami. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
  4. Przejrzałem cały wątek w poszukiwaniu inspiracji i proszę o pomoc. Chodzi o zaprojektowanie układu wąskiej i małej kuchni. Ma ona tylko 180cm szerokości (i tak jest lepiej, bo było 170cm, więcej poszerzyć się nie da). Wymiary i rozmieszczenie przyłączy na załączonym rysunku. Pod oknem jest kaloryfer, więc szafki przy oknie muszą być mniejszej głębokości. Zależy mi na pojemności szafek, stąd zabudowa pod sufit. Nie rozumiem, dlaczego wszyscy polecają odstęp pomiędzy zlewem a kuchenką. Za bardzo się z tym nie spotkałem i nie widzę zastosowania... Okno jest skierowane na zachód. Proszę o uwagi.
  5. Witam:) Wielokrotnie przeglądałem to forum w poszukiwaniu pomysłów, a teraz postanowiłem się zarejstrować i poprosić o radę. Kupiłem mieszkanie 64m2 i robię w nim generalny remont (system W-70). Mianowicie próbuję umieścić kuchnię w salonie aby uzyskać czwarty pokój kosztem oddzielnej kuchni. Wszystkie szczegóły są na załączonych rysunkach. Przy najmniejszym pokoju (byłej kuchni) widać na planie pion wentylacyjny oraz zabudowę rurek, które zostałyby u mnie wyłączone z użycia. Natomiast za WC znajduje się szyb gdzie jest podłączenie łazienki i wc do wszystkich pionów. Chciałbym podłączyć tam również kuchnię w nowym miejscu. Szczególnie zleżało by mi na sensownych zagospodarowaniu powstałej na skutek usunięcia kabiny sanitarnej wnęki (tam gdzie na rysunkach wrzuciłem lodówkę). I tu jest właśnie moja prośba o pomoc jak to wszystko sensownie zorganizować. Zależy mi aby weszła zmywarka 45cm, zlew jednokomorowy z ociekaczem. Zabudowa chyba najlepiej w kształcie L. W części dziennej normalny stół na 4 osoby (z możliwością przestawienia i rozłożenia jak przyjdzie więcej gości), sofa/kanapa (ten stół mógłby być w razie czego do niej dostawiany). Wszystko jest na razie w celu sprawdzenia koncepcji czy da się to fajnie zorganizować. Obecnie nie ma ścian i jest pole manewru. Zamieszczam dwie wersje ścian jak bym to widział. Niestety mam problem jak ułożyć meble i sprzęty w części kuchennej. Zabudowa szafek możliwa nawet pod sam sufit. Modelami 3D proszę się na razie nie przejmować, meble i tak będą robione za zamówienie, chociaż sugestie kolorystyczne będą mile widziane. Interesuje mnie rozmieszczenie i wymiary poszczególnych elementów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...