Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Artol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    139
  • Rejestracja

O Artol

  • Urodziny 18.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    53-333
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Artol's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Cena jednostkowa faktycznie niska, ale ilośc metrów strasznie dużo. Czasem wykonawcy kuszą niską ceną jednostkową a potem próbują oszukać na ilości metrów, licząc, że klient się nie doliczy. U mnie tynków wyszło 750m2, ale cena 27zł/m2, z tym, że częściowo były tynki cementowe a częściowo megatwarde gipsowe (Baumit Power Ratio). Radzę sprawdzić jaki tynk będzie kładziony bo to także wpływa mocno na cenę.
  2. Ja rozumiem to tak jak Ty, czyli włącznik lampy górnej i lampa górna to 1 pkt. W przypadku szeregu gniazd traktowane jest to albo jako 1 punkt (z dodatkową ceną materiału) albo jako kilka punktów, z tym, że za 1. cena standardowa, a za kolejne obniżona. W mnie wyszło tak dużo, bo mamy trochę ledów w łazience górnej, salonie na schodach i korytarzu i w 2 pokojach dalismy jakby dwa zestawy właczników na wypadek gdyby łóżka stały w alternatywnej lokalizacji.
  3. Ja rozumiem to tak jak Ty, czyli włącznik lampy górnej i lampa górna to 1 pkt. W przypadku szeregu gniazd traktowane jest to albo jako 1 punkt (z dodatkową ceną materiału) albo jako kilka punktów, z tym, że za 1. cena standardowa, a za kolejne obniżona. W mnie wyszło tak dużo, bo mamy trochę ledów w łazience górnej, salonie na schodach i korytarzu i w 2 pokojach dalismy jakby dwa zestawy właczników na wypadek gdyby łóżka stały w alternatywnej lokalizacji.
  4. 242 punkty (to dużo, inni budowniczowie mieli mniej), 45zł za punkt na gotowo, alarm 5000-6000zł
  5. A u nas wyczystka jest taka, że dostajemy się do kanału dymnego przez kanał wentylacyjny w kominie, poprostu trzeba dalej rękę włożyć. Czyli drzwiczki do wyczystki są przy wyjściu na taras
  6. Nam też ktoś podpowiadał, żeby zlikwidować 1/4, ale zostawiliśmy. Jakoś tak goło bez tego, drzwi od kibla na widoku i to jeszcze przed jadalnią, nie mówiąc już o potencjalnych zapachach wydostających się wprost na jadalnię jak ktoś będzie miał grubsze posiedzenie
  7. Różnice w cenie zeleżą od ceny dachówki, drewna, membrany, okien, rolet do okien, sposobu wykończenia kominów, ilości grzebieni itd. To wszystko generuje zarypiste ceny, różnice są wielkie. To pierwszy etap gdzie jest odczuwalna tak wielka róznica cenowa między materiałami. Przycinać mogą na wszystkim a od zewnątrz to cięzko zauważyć. Bierz kogoś z jak najlepszego polecenia.
  8. Ja mam 3 pustaki nad garażem i 4 nad czescią mieszkalną - super wysokości ścianek w obu częściach. Nie zmieniałbym tego, jest idealnie - wysoka ścianka a jednocześnie można wyglądać przez połaciówki. Dach - dachówka ceramiczna Creaton, membrana, 3 połaciówki. Dach z oknami wyszedł na gotowo jakieś 75-80tys, w tym 20tys za robociznę.
  9. Ściągnięcie humusu kilka godzin. Kopanie pod ławy i położenie zbrojenia ław 1 dzień, więc samo wykopanie pod ławy też kilka godzin.
  10. U mnie odsuwamy się jakiś metr od umywalek wgłąb łazienki, robimy przekucie w terrivie i pod stropem w gabinecie idzie spadkiem do pionu. W Gabinecie będzie podwieszany sufit. Tak samo z odpływem liniowym prysznica, który będzie mniej więcej w miejscu pierwotnej pralni.
  11. 1. Jak rozwiązaliście kwestię przewodów wentylacyjnych tzn. gdzie je daliście pod sufitem czy w podłodze poddasza? - ja bede miał rury stalowe Spiro, idą na samą górę i będą schodzić w dół z przestrzeni między podłogą na stryszku a sufitem podwieszanym. Jak ktoś daje flexy to idą w podłodze (są cieńsze, droższe i trzeba pod nie przewidzieć wysokość nadproży, bo posadzka na górze może być przez to grubsza. 2. Gdzie będzie umiejscowiony Wasz rekuperator? - w kotłowni 3. Jaki model rekuperatora polecacie? - ja będę miał Aeris 400. Czy go będę polecał to jeszcze się okaże. 4. Do osób z Dolnego Śląska, czy możecie polecić firmę, która zajmuje się montażem systemu rekuperacji? - wybrałem Comfortis, na razie sprawiają dobre wrażenie, jutro wchodzą więc zobaczymy jak się spiszą. 5. Ile Was ta instalacja i rekuperator kosztowały (w sensie pieniędzy a nie nerwów ). - całość na gotowo 20 000zł.
  12. Nie liczyłem dokładnie, ale wiem, że niewielka, jeśli w ogóle jakaś jest. Kiedyś było inaczej, bo było mało firm z pianowaniem (drogi sprzęt), teraz konkurencja wzrosła i ceny mocno spadły. Moim zdaniem piana dużo lepsza niż wełna, różnica cenowa mnie mało interesowała, więc nie podam dokładnie.
  13. Pianę otwartokomórkową, 25cm, czyli 20 między krokwie i 5 na krokwie. Do tego prysną mi jeszcze 12cm od spodu na płytę OSB, która jest podłogą na stryszku. Koszt 14000zł brutto na gotowo. Pianę zamknięto komórkową się nie daje na dach - to błąd, wilgoć nie ma jak ujść.
  14. Ja zamierzam rozwiązać sprawę kolejności tak: 1. klima, elektryk, reku 2. wod-kan (ściany, przekucia) i odkurzacz centralny 3. tynki z parapetami od razu 4. posadzkarz (folia, 1. warstwa styropianu) 5. wod kan (podłogi) 6. posadzkarz (2 i 3 warstwa styro) 7. wod kan (podłogówka) 8. posadzkarz (wylewki) 9. piana na dach 10. elewacje i ogród równolegle od pktu 9 cała wykończeniówka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...