Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jvc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    117
  • Rejestracja

1 obserwujący

O jvc

  • Urodziny 26 Sierpnia

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Śląsk
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jvc's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. jvc

    Grzanie PC PW w II taryfie

    Ja zmieniłem taryfę z G12w na G13. Jako że w poprzedniej grzałem w drugiej taryfie ,wiec teraz będzie to w trzeciej. Może na rachunkach nie zyskam ,ale na pewno na komforcie już tak bo dochodzi 3 godziny taniej taryfy na dobę więcej.
  2. Panowie jak tam u Was ten tydzień przy obecnych mrozach? U mnie jest trzeci sezon grzewczy i pierwszy raz podjąłem decyzję o dołożeniu trzech godzin pracy pompy w dziennej taryfie. Normalnie chodzi 22-6 i 13-15 i zwykle to wystarczało żeby mieć 23-24 stopnie rano i około 22 na wieczór. A dzisiaj zonk bo na dole(salon + kuchnia) mam 21,5 stopnia czyli jakieś 2 stopnie mniej niż normalnie ,więc żeby na wieczór nie było katastrofy musiałem dodać 3 godziny do okienka popołudniowego czyli 13-18 i teraz zobaczymy na wieczór. O 7.30 ( po 8 godzinach pracy pompy) czyli 1,5 godziny od zakończenia grzania ( do 6) , na zasilaniu 21 stopni ,więc chyba słabo..
  3. W takim razie jak odczytać te parametry ze zdjęcia dwa posty wyżej? Nawiew ustawiony na drugim biegu. Ogólnie są cztery , ostatni najwyższy można włączyć tylko na 30 minut Powierzchnia ,którą obsługuje rekuperator to 180m2 Rekuperator marki viessman
  4. Koledze zapewne pompa jedzie równo na grzałkach i dlatego takie zużycie. Przy wyłączonych grzałkach nie ma szans na tak duże zużycie. U mnie przy pierwszym użycie instalator włączył grzałki to po 3 dniach do niego dzwoniłem żeby je wyłączył bo poszło mi 400kWh
  5. U mnie jest zbiornik 220 litrów i do zagrzania potrzebuje około 40 minut , pobiera 2,5 kWh Temperaturę zadaną mam na 46 stopni.
  6. Masz rację że pozostałe ogrzewają te niegrzane. U mnie akurat jedna ściana z oknem na zewnątrz, druga do kotłowni gdzie ogrzewania brak. Pozostają dwie plus sufit i tu fakt że na pewno przyjmują ciepło. Moim zdaniem spora różnica w poborze prądu będzie właśnie miedzy temperaturą 23 a 21 stopni, przynajmniej u mnie i na pewno nie będzie to 12% tylko dużo więcej.
  7. Panowie ja nie wiem... Nie chciałbym sprawdzać bo mi żona zacznie marudzić z dziećmi,ale śmiem twierdzić że jeśli obniżę temperaturę z 23 na 21 stopni to zużycie prądu przez pompę spadnie mi o mniej więcej połowę. W sypialni mam temperaturę 20 stopni i ogrzewanie zakręcone całą zimę.
  8. Wszystko zależy od temperatury w pomieszczeniach. Jeden ma 21 stopni i mu wystarcza a drugi 23 i mu mało. Różnica w poborze prądu ogromna. W dodatku różnice temperatury zewnętrznej na północy Polski a południu też są spore. Czynników może być dużo więcej.
  9. U mnie za grudzień pompa wzięła na CO +CWU 680 kWh. Tez wydawało mi się że sporo. Fakt że w tym roku jakoś mocniej grzejemy. Na dole 23-24 stopnie, na górze 21-22 (u córy w pokoju 23 stopnie) U mnie wszystko w taryfie nocnej czyli x0,27zł. (G12w) Powierzchnie mamy bardzo podobne, mam 220m z czego 180m grzane. Zauważyłem że zmniejszenie temperatury o 1 stopień to jakieś 3-4 kWh mniej na dobę.
  10. Mieszkam już trzecią zimę. Nawilżacz zdaje egzamin w sypialni ,ale w salonie ( cały dół otwarty ok 80m2) nie za bardzo Co do ustawień reku to mam takie info
  11. Panowie pytanie do tych co mają rekuperator bo to chyba miedzy innymi jego wina. Czy u Was również jest taka mała wilgotność powietrza w domu? Na przykład dzisiaj na zewnątrz wilgotność 95% a ja mam w domu 26%. Przewietrzyłem dom i skoczyła na 31% więc i tak słabo. Generalnie od początku jest z tym problem w okresie grzewczym.
  12. Obecnie w październiku średnia wyszła mi 9 startów dziennie, to za dużo moim zdaniem. Podniosłem temperaturę na całym dole ( około 80m) i to chyba było przyczyną bo wcześniej ustawienie na 23 stopnie powodowało częste otwieranie i zamykanie zaworów. Mam termostaty w pokojach a cały dół jest na jednym. Obecnie monitoruję i mam 4 starty na dobę. Korzystam wyłącznie z taryfy nocnej @rwojtek w moim przypadku to niemożliwe bo: 22 wieczorem - załączenie pompy, 5 rano - załączenie podgrzania wody. 13-15 - załączenie pompy ( co+cwu) Więc minimum to u mnie 3 starty. Stawiam że między 22-6 mam dwa na CO ,więc wszystko się zgadza.
  13. Czym się chcesz martwić ? Tymi 2-3 Kwh? Z doświadczenia użytkowania podobnej pompy ciepła ,zużycie średnie wychodzi u mnie na poziomie 100-120 KWh za miesiąc podgrzania wody.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...