kedod
Użytkownicy-
Liczba zawartości
146 -
Rejestracja
kedod's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!
kedod odpowiedział Nadiaart → na topic → Jak wybudować dom samemu. KLUB SAMOROBÓW
Witaj! Ja teraz potrzebuję tego magicznego narzędzia do kładzenia papy na stromym dachu. Czytam Twoje stare wpisy, ale nie widzę zdjęć. Możesz mi podesłać to na priv? Pozdrowienia od "Samoroba" -
MOWO (ILLBRUCK) - Ciekawy system montażu okien w warstwie ocieplenia.
kedod dodał komentarz → klinik wpis bloga → Aleksandra - Budowa z dużą szansą na wariatkowo :)
Fajny pomysł! Jak się mają sprawy na dzień dzisiejszy? Te okna w Tczewie nadal stoją? A jak z Twoimi planami co do tego montażu? -
Tak deski były specjalnie tak bite żeby poprawić wentylację, ale mam inny przykład u siebie gdzie położono deski prosto z tartaku to po kilku miesiącach też były co najmniej 1-cm przerwy. Dach maa być wentylowany tylko między blachą a folią. W domu planowana wentylacja mechaniczna. Co do membrany na deskach- trzymam się informacji od producenta. Ale ciekawi mnie jak w praktyce radzicie sobie z takimi wykonawcami? U mnie straszenie niepłaceniem nie działa! Mimo umów itp. itd.
-
Miło to czytać, ale jakże daleko do rzeczywistości. Wykonawca wystawia fakturę, a inwestor ma płacić bo inaczej komornik zablokuje mu konto lub zajmie budowę. Takie ja mam doświadczenie. Mój wykonawca twierdzi, że dach wykonał dobrze, instrukcja producenta blach to tylko wskazówki, a każdy region Polski ma własne metody, a JA SIĘ CZEPIAM. Teraz słyszę że dach "się poci" bo jest zimno i dlatego są zawilgocenia. Ile jeszcze ciekawostek usłyszę- UFF!!! Zgrzytam zębami!!
-
kontynuując dyskusję, wygląda że tylko ja słyszę, że projekt jest tylko dla orientacji dla wykonawcy, a "wykonawca i Kier Bud będą wiedzieli jak to zrobić". Wykonawca miał spore trudności przy więźbie bo próbował zrobić po swojemu mimo że projekt był dokładny. Dach ma lukarny po obu stronach i obie strony są zrobione inaczej- chociaż na projekcie jest tak samo, ale wg wykonawcy i Kier Bud-a "tak się nie da". Deskowanie z przerwami wynika z tego, że chcę dać wełnę na całą wysokość krokwi i taki sposób był podany w Muratorze jakiś czas temu. Rozumiem,że to kłopotliwe, ale nie "niewykonalne". Konstrukcja dachu jest oparta na rysunkach na str Doerkena- sztywne deskowanie, bez wentylacji, ocieplona cała połać dachu. Gwoździe do łączników ciesielskich miały być "pierścieniowe" to chyba o takie chodziło w poście. Czy na zdjęciach wdać,że są inne?
-
No tak, krokiew koszowa została "położona" i wygląda jak "deska koszowa" tylko czy tak powinno być? Zapytam oczywiście producenta membrany- Doerken- mają taką uszczelkę w płynie w swojej ofercie i mówią, że nie ma znaczenia czy w płynie czy taśma rozprężna.
-
Kontrłaty uszczelniono uszczelką w płynie (pianka) wg zaleceń producenta membrany. Jakie mają być gwoździe do tych łączników?
-
Witam ponownie! To zdjęcia po 2 dniach deszczu. Czy to rzeczywiście dobrze zrobiony dach? Fachowiec nadal twierdzi,że tak.
-
Najlepsze ocieplenie podłogi na gruncie
kedod odpowiedział Tomek B.. → na topic → Dom energooszczędny i pasywny - projekt, budowa, życie
A ja poproszę o kontakt do tego kogoś kto robił keramzyt. -
No więc właśnie. Od początku jest różnica zdań- wykonawca podpisał że wykona dach wg instrukcji producenta blach, a potem udowadnia że tak też jest dobrze. Płotki miały być na wysokości murłaty- dość szeroki okap. Śnieg i tak będzie zjeżdżał i to z całego dachu chyba,że będzie więcej niż 0,5 metra. Ile zazwyczaj kosztuje opinia eksperta o wykonaniu dachu? Gdzie szukać takowego? To generalnie mam "przełknąć tę żabę" też czy dalej "się czepiać"??
-
Dzięki Mistrzu Janie! No to mam potwierdzenie, tylko jak przekonać o tym Kierownika i wykonawcę? Twierdzą, że wszystko jest wg " sztuki budowlanej"
-
-
A woda z opadów nie będzie wpływać pod blachę?
-
To usuwać tego farmera czy nie?
-
Dzięki Mistrzu Janie! Niestety o łatach wiem i chyba muszę przełknąć "tą żabę" , było to dyskutowane z doradcą Ruukki. Wyłaz budzi jednak mój niepokój. Jak usunę tego farmera to blacha będzie łopotać, chyba że chodzi o wyciągnięcie ołowianego fartucha na wierzch. Mnie niepokoi ucięcie blachy przy rynience. Blacha jest ucięta "na górce" i nie zachodzi na rynienkę. Mam rację?