
wrb44
Użytkownicy-
Liczba zawartości
16 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
wrb44's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
14
Reputacja
-
Na dole nawiewników nie ma, są na piętrze w każdym oknie dachowym i tam tez jest sypialnia. Nie chciałem się za bardzo rozpisywać, ale chodzi o domek letniskowy w którym przebywam głównie latem ale zdarza mi się przyjechać zimą i posiedzieć kilka dni. Faktycznie, wycięcie kawałka uszczelki to może być skuteczny sposób, ale trochę mi szkoda trwale rozszczelniać okna, szczególnie że problemów z wilgocią nie ma. Zastanawiam się czy zrobienie dodatkowego kanału, który będzie dostarczał powietrze przez ścianę, tuż obok kominka, który będę mógł w każdej chwili zamknąć, to dobry kierunek.
-
Witam, Mam w domku drewnianym kominek wolnostojący. Wszystko pięknie się sprawuje, jest tylko jedna niedogodność. Podczas palenia muszę uchylać okno inaczej kominek przygasa. Jest to trochę problematyczne, szczególnie zimą ponieważ zaraz przy oknie jest kanapa i siedząc na niej, czuć nieprzyjemny chłód od okna. Zastanawiam się czy mógłbym zrobić w ścianie, tuż przy kominku jakiś dolot powietrza. Zwykła rura setka, z zewnątrz zakończona tak, żeby nie zawiewało i nie padało do niej np coś takiego a wewnątrz jakaś zwykła kratka wentylacyjna z możliwością zamknięcia. Myślicie, że to mogłby załatwić sprawę? Powietrze uzupełniałoby się dolotem, a okna mogłby zostać zamknięte.
-
Bardzo dziakuję za podpowiedzi i przydatne linki. To co już wiem na pewno, to że musze odsunąć kozę od ściany. Wg zaleceń ekipy mogła stać nawet 10cm od ściany, na szczęście była 15, choć teraz widze, że to i tak było mało. Podpowiedziano mi również, że można spróbować zaizolować ścianę płytami o bardzo egzotycznej dla mnie nazwie - wermokulitowymi. Jakie Panowie macie zdanie o takich płytach? Nie wiem czy nie zdecydować się na wariant "drastyczny" i nie postawić pomiędzy kominem i obecną ścianą dodatkowej ścianki z cegieł, może to całkiem ładnie wyglądać.
- 5 odpowiedzi
-
- dom szkieletowy
- izolacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Posiadam kozę K7 firmy Kratki, która dogrzewa niewielki 35m domek szkieletowy. Kozy używam od kilku miesięcy, stoi przy ścianie która zaizolowana została zgodnie z wytycznymi ekipy Kratki która montowała piec. Obecna izolacja to po prostu podwójne czerwone płyty GK, przykręcone bezpośrednio na szkielet. Ekipa Kratki, stanowczo i zdecydowanie klasyfikuje taką ścianę jako niepalną. Dzisiaj już wiem, ze to żadna izolacja, płyty GK pod wpływem temperatury zaczynają się po prostu opalać i kruszyć. Otworzyłem ścianę i zauważyłem, że wełna z żółtej stała się siwa. Na szczęście piec stoi idealnie pomiędzy belkami konstrukcyjnymi i nic się im nie stało. Coś musze z tym zrobić. Zastanawiam się jak lepiej można to zaizolować? Myślę o tym, żeby usunąć stare, opalone płyty, wstawić 1 płytę GK czerwoną i na to płytę krzemianowo wapienną 3cm. Może nawet zrezygnować całkowicie z GK i wstawić 2 warstwy płyty krzemionowo wapiennej? Albo czerwony GK + płyta krzemianowo wapienna i jeszcze na to jakiś ekran z blachy na dystansach? Czy ma to waszym zdaniem jakiś sens? Może macie jakieś propozycje?
- 5 odpowiedzi
-
- dom szkieletowy
- izolacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzięki.
- 2 odpowiedzi
-
- karton-gips
- osb
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, stoję przed etapem wykańczania wnętrza domku szkieletowego. Na razie domek jest ocieplony i zaizolowany folią paroizolacyjną. Chciałbym wykończyć go tak aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca stąd chciałbym uniknąć mocowania stelaża. Czy uważacie, że można prosto do konstrukcji przykręcić płytę OSB 12 potem prosto na OSB przykręcić karton-gips? Liczę na to, że OSB pod karton-gipsem sprawi, że nie powstaną pęknięcia na łączeniach i oczywiście wzmocni konstrukcję i poprawi izolację. Dzięki.
- 2 odpowiedzi
-
- karton-gips
- osb
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przy jednej ze ścian stoi komin z dodatkowym kanałem wentylacyjnym. Na otwarty dół (~32m2) przewiduję jeden kanał podczepiony do wspomnianego komina.
-
Dzięki za odpowiedź. Jeżeli dobrze rozumiem, to nie mam się co przejmować podwójną warstwą folii jeżeli izolacja będzie zrobiona tak jak powinna?
-
Trochę wstyd się przyznać, ale podczas zakładania paroizolacji zanim zdałem sobie sprawę, że na rolkę nawinięta jest folia złożona na pół, to zdążyłem ułożyć kilka pasów Mam żółtą paroizolację w rolce 200x50 ale sama rolka ma 100cm szerokości ponieważ folia jest nawinięta w podwójnej warstwie którą można (powinno się?) rozłożyć. Efekt jest taki, że 3 ściany zaizolowałem podwójną warstwą folii. Zastanawiam się czy poza stratą materiału może mieć to jeszcze jakieś konsekwencje? To co podpowiada wyobraźnia to to, że pomiędzy warstwy folii może dostać się woda która nie będzie mogła znaleźć ujścia. Naleci od góry tam gdzie dwie warstwy nie są zespolone a zostanie na dole tam gdzie warstwy są połączone. Może powinienem rozciąć dolne łączenie i "cieszyć się" podwójną jakością? Pozdrawiam
-
Dzięki!
-
Witam, w letniskowym domku szkieletowym na środku 5 metrowej ściany mam zamiar postawić kozę. Komin znajduje się mniej mniej więcej 1,5m od miejsca w którym ma stanąć koza. Zastanawiam się czym zabezpieczyć ścianę w miejscu w którym ma stanąć piec oraz w miejscu w którym od pieca do wlotu komina będzie biegła rura spalinowa. Generalnie cały domek ma być wykończony boazerią, z wyjątkiem wspomnianej wyżej ściany która ze względu na kozę będzie kartonowo gipsowa. Na chwilę obecną ściana nie jest jeszcze ocieplona, są tylko konstrukcja + membrana + boazeria od zewnątrz. Planuję ocieplić ścianę wełną, uszczelnić folią paroizolacyjną (pytanie czy ze względu na piec nie użyć aluminiowej?) oraz przykryć podwójną ognioodporną płytą kartonowo gipsową (montowana bezpośrednio na szkielet). Czy to Waszym zdaniem wystarczy aby postawić przy takiej ścianie kozę i poprowadzić wzdłuż niej rurę spalinową? Czy jednak powinienem dodatkowo na karton gips zamontować jakiś ognioodporny ekran, lub płytki, lub cokolwiek innego? Drugim pytaniem jest to jak zamontować oraz zaizolować rurę spalinową w miejscu w którym będzie przechodzić przez ścianę? Czy wystarczy dobrej jakości rura dwuścienna? Czy do takiej rury może przylegać wełna z ocieplenia? Czy może należy wstawić taką rurę w dodatkową (ceramiczną?) rurę? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
-
Dzięki!
- 2 odpowiedzi
-
- domu
- dopasowanie
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam zabieram się za wykończenie domku który jest w stanie surowym zamkniętym. Domek jest letniskowy w konstrukcji szkieletowej od zewnątrz (dach i ściany) obłożony paroprzepuszczalną membraną + boazeria i blachotrapez. Stoję właśnie przed wyborem wełny do izolacji. W tematach które przejrzałem na forum, często pojawia się Rockwool Superrock i zaczynam nabierać pewności, że to właśnie to czego potrzebuję. Mam jednak problem z dobraniem odpowiedniej grubości ponieważ: 1. krokwie mają 17cm natomiast najgrubszy Superrock to 16cm, czy powinienem nie przejmować się tym brakującym centymetrem? Od razu powiem, że nie chcę wychodzi poza krokiew stelażem, domek jest letniskowy i nie potrzebuję więcej niż 17cm izolacji (przynajmniej tak mi się wydaje). Może powinienem połączyć dwie grubości 5cm + 12cm co da mi łącznie 17cm? 2. konstrukcja ścian zewnętrznych to 14,5cm Superrock ma w ofercie 15 oraz wspomniane 16 (które wybrać?) 3. ścianki działowe to 9,5cm i tu wyboru w zasadzie nie mam ponieważ dostępne są 8cm, 10cm oraz 12cm więc 10 pasuje najlepiej W zasadzie pytanie jest o detale ponieważ rozchodzi się o brakujący centymetr oraz o 0,5cm w jedną lub drugą stronę, ale wolę się upewnić. Drugim większym problemem na który nie znalazłem odpowiedzi to jak ograć temat puszek elektrycznych w ścianie w której mamy wełnę + folię paroizolacyjną na którą od razu ma przyjść boazeria. Czy w foli należy wyciąć otwór na puszkę i zaizolować puszkę taśmą? Z góry dzięki za podpowiedzi Pozdrawiam
- 2 odpowiedzi
-
- domu
- dopasowanie
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wkrętarka Bosch 12v, 14.4v, 18v?
wrb44 odpowiedział wrb44 → na topic → Poradnik zakupowy - co kupić? co wybrać? Wasze opinie
Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi. Prace jakie czekają przyszłą wkrętarkę nie zapowiadają się na szczególnie ciężkie (chyba), ale może być tego całkiem sporo. Najwięcej będzie kładzenia drewnianej boazerii (praktycznie cały dom z wyjątkiem łazienki) potem do zabudowania karton-gipsem wspomniana łazienka (stelaż pod płyty i przytwierdzanie samych płyt). Do tego montaż gniazdek, wiercenie otworów na kable w belkach konstrukcyjnych (tu może pomóc wiertarka jak będzie trzeba), montaż listew przypodłogowych. Dodam, że domek jest szkieletowy. Będzie też trochę skręcania mebli, kuchnia (~10 szafek), łóżko, szafki itp. Wszystko zapewne z IKEA albo czegoś podobnego gdzie otwory na śruby są już nawiercone. Myślę, że przez 2-3 tygodnie wkrętarka będzie miała co robić, a potem trafi do szafy. W przyszłym roku znowu znajdzie się coś do zrobienia - półki w pomieszczeniu gospodarczym, może jakaś wiata na samochód. Przez chwilę zastanawiałem się, czy skoro wkrętarka większą część roku spędzi w szafie to czy akumulatory 1,5 Ah nie wystarczą (częściej trzeba przekładać, ale od tego są 2). Widzę jednak, że MiśYogi wspomina nawet o 5 Ah. -
Witam, wiem, że temat wkrętarek wałkowany wiele razy, ale zwracam się z konkretnym pytaniem. Potrzebuję wkrętarki do wykończenia domu letniskowego (~35m2 + poddasze) który jest w stanie surowym zamkniętym. Praca przede wszystkim w drewnie oraz w niewielkiej części płyty gipsowe. Po wykończeniu domku wkretarka trafia do szafy i będzie używana od czasu do czasu do prac domowych, może tworzenia jakiś prostych rzeczy z drewna do ogrodu i niech służy jak najdłużej. Do wiercenia mam wiertarkę, więc udar nie jest potrzebny. Jestem zdecydowany na niebieskiego Boscha innych marek nie biorę pod uwagę (choć wiem, że są dobre) tylko z tego względu, że nie mam już siły na dalszy research. I teraz pytanie: Czy GSR 12V-15 w zestawie z 2 aku 2Ah ~500zł to coś co spokojnie wystarczy do wyżej wymienionych prac, czy rozsądniej będzie sięgnąć po taki sam zestaw lecz z GSR 14.4 ~700zł lub niemal w tej samej cenie GSR 18V ~780zł. Cena nie ma kluczowego znaczenia po prostu nie chciałbym zapłacić za coś czego nigdy w pełni nie wykorzystam. Z góry dzięki i pozdrawiam!