Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

snk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

O snk

  • Urodziny 15.09.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

snk's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć wszystkim, Borykam się z dostającą się do piwnicy budynku wodą po ulewach. Woda dostaje się przez mikropekniecia w podłodze w różnych 3 z 4 pomieszczen - sciany sa suche, nie podciaga wody. Zastanawiam się nad drenażem opaskowym, stan wód gruntowych na tych terenach jest dość wysoki, podłoga piwnicy jest na ok. 60cm poniżej gruntu. Jak się do tego zabrać, wiem, ze nalezy odkobywac czesciowo, słyszałem też, że w starych konstrukcjach należy odejsc od scian z wykopem na 2m ( prawda? ), czy na kazdym rogu powinna byc studzienka - conajmniej dwie wychodziły by w problematycznym miejscu. I samo odprowadzenie wody, wiem, ze do kanalizacji trzeba miec pozwolenie, a co ze studnia - mam ale tam widać ze woda jest na wysokosci metra w dół, czy "zbierze" te wode dodatkowo, czy ewentualnie studnia chłonna. Doradzicie? Jako ciekawostke dodam, ze posiadam wkopany zbiornik - nie pamietam jakiej pojemnosci - po szambie ( przyłączyłem się do kanalizacji miejskiej ). Czy mogłbym do niego odprowadzac wode i czy to ma sens ?
  2. Cześć, Naczytałem się różnych opinii, napiszcie, czy jako pierwsza warstwe w kleju zatopić siatkę z włokna szklanego, czy to nie ma zupełnie sensu? Jakie są plusy i minusy ? Podłoże jest trudne bo OSB.
  3. Witam, Po pierwsze szukam porady, jakby tu wypelnic wneki po przewodach ogrzewania, tak, aby wyrownac podlage, na ktora nastepnie pojdzie plyta osb i panele ( czerwona strzalka ) Po drugie chcialbym zmniejszyc przejscie ktore teraz ma 100cm na 80cm ( nie bedzie drzwi , samo przejscie ). Na scianach bedzie przedstanka w formie stelazu i plyty gk. Po trzecie jak sie obrabia drzwi wejsciowe do mieszkania ( na fotce futryna bedzie zerwana ) zakladajac ze bedzie tam przedstanka z GK? Z gory dziekuje za porady.
  4. Witam, Jestem w trakcie ocieplania poddasza, pierwsza warstwa wełny poszła pomiędzy krokwie i teraz jako, że skos jest duży muszę zrobić ściankę kolankową. Pytanie jak zrobię stelaż na drugą warstwę to jak go połączyć ze stelażem ścianki kolankowej, tak aby nie pękało ? Załączam rysunek poglądowy. ps. czy istnieje instrukcja jak zrobić półki z płyty GK na ściance kolankowej ?
  5. Wycena NIBY hurtowni dla wykonawcy. Ale cos mi sie wydaje, ze dogadani. Dzieki za pomoc. Sam cos dobiore i wezme sama robocizne
  6. Moge podeslac wycene to sam zobaczysz jaka herezja z cenami.
  7. Dostalem wycene na material od Izoterm, brac ja pod uwage z punktu jakosci ?
  8. Witam, Poszukuję materiału pod styropian , a mianowicie termoorganika galaxy 033 grafit lub swisspor 033. Czy jestescie wstanie wymienic jakie konkretnie mają byc kleje, siatki itp. Chodzi o to, aby to wszystko do siebie pasowało. ps. termoorganika czy swisspor ? ps2. zbierałem kilka wycen i wychodziło zawsze 120-130zł/m2 ALE materiał wg mnie pozostawiał wiele do zyczenia. Np. styropian Arbet 045 15cm policzony za 165zł brutto/m2, gdzie moge miec wyzej wymieniony w tej cenie... z reszta materialu tak samo
  9. Dzieki za podpowiedzi! Temat juz wyczerpany
  10. Dzieki za opinie! A zakładajac, ze audyt był, ustalono, że nalezy ocieplic sciane od wewnatrz, to jak to ma wygladac? Stelaż z profili, czytałem o dwóch cm przerwy od ściany, aby była szczelina, czy folie paroprzepuszczalna zakladac ? Wyczytałem, że szczelina musi być, aby wełna nie "łykała" skroplin tworzących się, ale jak ma byc tez styropian na zewnatrz to taka sama jest zasada?
  11. Witam, Idę z zamiarem zaadoptowania strychu. Skosy ocieplone podwójną warstwą wełny, ale co ze ścianami ? Ściany są grubości dwóch cegieł ( przedwojenne budownictwo ). Na wiosne planuje docieplenie zewnetrzne na 15 styro o lambdzie 038. Czy to nie będzie za mało, aby ciepło nie uciekało ( na strychu ma być sypialnia ) ? Myślałem o ociepleniu dodatkowym od wewnatrz, np. wełna na stelażu, czy warto i o czym muszę pamiętać stawiając taką konstrukcję ?
  12. Witam, zamierzam położyć panele na stare deski, zdecydowałem się na taki ruch ponieważ w związku z odbudową/przerobieniem systemu ogrzewania, niektóre deski należało zdjąć lub wyfrezować, aby zrobić miejsce na rury. Poza tym z dwóch pokojów zrobiłem jeden burząc ściankę działową - pod ścianą nie było desek. Odchyłki na deskach można policzyć w mm, więc rozważam dać płytę OSB i na to panele. Proszę mi podpowiedzieć, jakiej grubości płytę OSB powinienem zastosować ( deski są stabilne, nie uginają się, nie skrzypią ), czy między deskami, a OSB powinienem coś podłożyć jakąś piankę czy folię ? Następnie pomiędzy OSB a panelami jakąś konkretną piankę/folię ?
  13. Witam, Jedna z ekip od elewacji doradziła, żebym pomyślał o dociepleniu aż do ławy fundamentu. Jak to się ma ze starym budownictwem, gdzieś słyszałem, że nie można odkopywać całości dookoła. Ogólnie, że jest to ryzykowne w starym budownictwie. Ktoś coś może doradzić w tej sytuacji ? Dom naturalnie jest podpiwniczony - jakiś metr może trochę więcej poniżej wysokości gruntu.
  14. snk

    Szczelina wentylacyjna - poddasze

    Ok, to super, wszystko już wiem. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...