Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcel2809

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcel2809

  1. Witam, Mam pytanko do R&D Fr*** obecnie mam sterownik TC-GFX32 V2 Frapol wypuścił już nową wersje sterownika TC-GFX32D V4.1 czy jest możliwość aktualizacji do nowej wersji.
  2. Mam pytanie czy do funkcji chłodzenia ktoś próbował odwracać wymiennik tak jak na stronie 7 i czy przyniosło to jakieś efekty
  3. Może podrzucić jakiś schemacik elektryczny podłączeń do Onyx drem 400
  4. U mnie bypass jest nie szczelny podczas zamknięcia i dlatego go uszczelniłem (leciała bardzo sprawność). Mam pytanie czemu chcesz puszczać podgrzewane grzałką powietrze przez baypass a nie przez wymiennik ( o ile ta grzałka montowana w reku jest wstanie podgrzać powietrze z -15 C)
  5. Jak uszczelniłeś baypass? Muszę u siebie też zrobić. Dociąłem kawałek blachy i wstawiłem go tak jak na foto [img]http://i64.tinypic.com/518sjt.jpg[/img] Te rozwiązania u mnie się nie sprawdzają mimo iż grzałka chodzi. Recyrkulacja pozwoliła by odmrozić wymiennik. Chciałbym zrobić to tak, żeby powietrze które jest skierowane do wyrzutni skierować do czerpni . Z moich obserwacji wynika że nie spada poniżej 0 °C U mnie rekuperator stoi na nieogrzewanym ale ocieplonym 15cm wełny poddaszu. Oprócz tego rekuperator został jeszcze ocieplony wełna i styropianem, nazywam to ubrankiem. Z moich obserwacji wynika że temperatura na wyrzutni jest zawsze niższa o 2- 4°C niż w ubranku . Dziś temperatura w ubranku jest 16°C sprawność 94% (czerpnia 6°C wyrzutnia 14°C wyciąg 22°C nawiew 21°C) ale ostatnio miałem temperaturę w ubranku 5°C a na wyrzutni 3°C i na nawiewie 3°C i wymiennik zaczął powoli przymarzać. Czytając tez fora zauważyłem, ze większość problemów maja osoby, które maja reku na poddaszu. Według instrukcji temperatura pomieszczenia w którym jest rekuperator nie może spadać poniżej 5°C u mnie po ostatnich mrozach była 5°C w ubranku, jak przyjdą większe mrozy lub potrwają dłużej to prawdopodobnie temperatura w ubranku spadnie poniżej 5°C. Nie wiem tylko czy podgrzanie coś pomoże zdaje się na wasze doświadczenie.
  6. Witam wszystkich, po ostatnich mrozach mój onyx nie zamarzł ale powietrze nawiewane i wywiewane miało 3°C przy -15 z czerpni. Jakby te mrozy dłużej się utrzymały lub były wieksze to kto wie, czy znowu by nie zamarzł . Reku umieszczony na poddaszu, w dodatkowym ubranku. Temperatura podczas mrozów spadła do 5 °C Usprawnienia jakie wdrożyłem to: 1. Przysłonięcie części wymiennika ok 12cm 2. Oieplenie części górnej pomiedzy obudową a wymiennikiem, ponieważ była szpara ok 2, 3mm 3. Ocieplenie całej komory wywiewu 4. Ocielenie górnej części nawiewu w celu zabezpieczenia elektroniki 5. Zmniejszenie obrotów wentylatora powietrza nawiewanego 6. Uszczelnienie bypassu Propozycje dalszych usprawnień do przedyskutowania na forum 1. Recyrkulacja w celu rozmrażania wymiennika czyli na jakiś czas zblokowanie dopływu świeżego powietrza w celu rozmrożenia wymiennika 2. Wstawienie pod powierzchnię, na której stoi rekuperator przewodu od podłogówki podpiętej pod CO. Zachęcam zainteresowanych forumowiczów do przedyskutowania i podzielenia się swoim doświadczeniem PS. Mini GWC u mnie odpada, nie mam jak poprowadzić rury na strych.
  7. Zamarzł. Po odmrożeniu było ok. Ale jak tego uniknąć, bo przy mrozie - 15 (reku na strychu przy +6 i w "ubranku") zamarzał codziennie:(
  8. Witam wszystkich forumowiczów. Panowie w takich temperaturach ta sprawność nie jest najgorsza podobna do mojej. Proszę podzielcie się informacja jaką macie sprawność po ostatnich mrozach bo u mnie przy mrozach spadła do 40%.
  9. Jaka powinna być sprawność Onyxa dream 400 w codziennych, domowych (nie laboratoryjnych )warunkach. U mnie wg czujników temperatur zamontowanych zaraz za króćcami podłączeniowymi rekuperatora dla I biegu 30% wychodzi sprawność ok od 63% do 68%, a przy pracy na 100% sprawność wychodzi 75% według krzywej z instrukcji powinno być na odwrót .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...