Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sapa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    start na wiosnę

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bobrowniki
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Sapa's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Sapa

    De Dietrich MCR 3 i iSense

    Witam Czy ktoś wie może czy w ramach 1 stopnia modulacji wyświetlanego na iSense kocioł pracuje ze stałą najniższą mocą, czy też ten pierwszy stopień obejmuje jakiś zakres mocy - a co za tym idzie zużycie gazu na godzinę może być różne mimo że cały czas sterownik wskazuje najninższą modulację?
  2. Sapa

    De Dietrich MCR 3 i iSense

    Ja mam ok 30 pętli... a tej jesieni piec cały czas na 1 modulacji działa na wyższą jeszcze nie wszedł. Masz dodatkową pompę obiegowe czy tylko ta wbudowana w kocioł?
  3. Sapa

    De Dietrich MCR 3 i iSense

    Panowie czy wasze kotły są również wysterowywane w podobny sposób jak u mnie? Dlaczego sterownik nie daje na kocioł od razu żądanych 27st?
  4. Sapa

    De Dietrich MCR 3 i iSense

    Rooz1, mam w zasadzie identyczny układ jak u Ciebie (sama podłogówka) i borykałem się z podobnym problemem - nie dogrzewania pokoju na górze. Dla mnie rozwiązaniem było (zgodnie z sugestiami z tego wątku) przełączenie na sam czujnik pogodowy oraz zwiększenie przepływu na rotametrze na max w najzimniejszym pokoju. Teraz nadal dostrajam krzywą aby (dla odmiany) nie przegrzewał pomieszczeń na górze. Pisałem o tym parę postów wyżej. Myślę tez o wączeniu w niewielkim stopniu wpływu temp pomieszczenia. Co do sterowania indywidualnego do sprawy podszedłem inaczej - jako że salon ma tendencje do przegrzewania (duże okna i kominek) to założyłem sterownik odcinający te pętle przy określonej temp (bez wpływu na działanie kotła - prosty przekaźnik i własny sterownik)
  5. Sapa

    De Dietrich MCR 3 i iSense

    Witam Dołączę się do wątku gdyż od paru tygodni walczę z ustawieniem kotła i pojawiają się wciąż nowe niewiadome. Po krótce informacje o domu - ok 220m pow, ogrzewanie w całym domu podłogówka cała instalacja oparta na piecu + dodatkowej pompie + podłączonym obiegu z kominka z płaszczem. Dom ocieplony 20cm grafitu + 25pianki na dachu, okna 3 szybow. drugi sezon grzewczy (pierwszy zamieszkały) Sterownik umieszczony mam w salonie - jako że okazało się iż najzimniejszy jest pokój syna na piętrze staram się ustawić strategię tylko w oparciu o pogodówkę dopasowując właśnie do tego pomieszczenia (salon z dużymi przeszkleniami i kominkiem ma zbyt duże wahania temp - mam tu założony sterownik odcinający ogrzewanie w razie potrzeby) Obecne ustawienia krzywej 19-->16 -20-->40 wpływ pom 1 (wiem że w obecnej stategii prawdopododbnie nie ma znaczenia) prędkość podgrzewania zwykły prędkośc chłodzenia wolniejszy max temp 40, min 6 graniczne temp gzrania 19 dzien 12 noc - nie powinny przeszkadzac Ogólnie jesteśmy ciepłolubni więc celuję w temp 22-22,5st 1.Przy tej krzywej mam prawdopodobnie lekkie niedogrzanie ale muszę to jeszcze dłużej potestować i ew delikatnie ponosić. pytanie tu się pojawia od którego parametru zacząć? w wątku widziałem że sugerujecie temp klima zas jako pierwszy do zmian - ale czy w przypadku niedogrzania w temp dodatnich nie lepiej podnieść podst. temp zasilania? 2; Drugą kwestią która mnie nurtuje to delta temp pomiędzy zasilaniem i powrotem - pomimo że sterownik żąda w tym momencie 27st - kocioł daje na wyjściu 25st a na powrocie ma 24st. wartości te bardzo powoli wzrastają (ok 1st na 14h) czy takie zachowanie jest prawidłowe? Wiem że podłogówka ma dużą bezwładność ale czy w ciągu kilkunastu godzin nie powiniene podnieśc temp do zadanych sobie wartości? 3. Kolejna sprawa - praca kotła. Obecnie kocioł pracuje non stop na 1 modulacji przy temp zewnętrzych średni 7st czy taka praca i zużycie gazu na poziomie ok 8m/dobę może być odpowiednie? nie wiem kiedy kocioł dojdzie do wniosku że należy na chwilę wyłączyć ogrzewanie. Z drugiej zaś strony jeżeli już się wyłączy (bardziej ze względu na moje działania niż własną decyzję) powstaje problem z jego ponownym uruchomieniem - widać ze co jakiś czas rusza pompa temp żądana na sterowniku ok 25st, temp rzeczywista na powrocie po przemieszaniu -21st (w domu zaczyna się robić chłodno) a piec jak odpoczywał tak dalej odpoczywa( i znów muszę wejśc i go zmusić do pracy - np zmieniając strategię na chwilę , piec zaskoczy i po powrotnej zmianie na czujnik zew sobie dalej pracuje). Macie jakieś wytłumaczenie takeigo działania lub pomysł na jego rozwiązanie?
  6. A pozwolę się zapytać jaka robisz izolację pod posadzką w piwnicy skoro jest ogrzewana? Sam zaczynam budowę podpiwniczonego domku gdzie najprawdopodobniej będzie również w piwnicy podłogówka i zastanawiam się ile należy dać ocieplenia, pozostałe założenia z ociepleniem w zasadzie identyczne jak u Ciebie.
  7. Ja bym chciał mieć możliwość centralnego sterowania roletami z manipulatora np INT-TSI, plus zdalnie (wiem że bajer i pewnie niepotrzebny ale gdyby rolety z automatu się nie zamykały przy uzbrajaniu alarmu to zawsze można je zamknąć zdalnie i osłonić dom przed słońcem)
  8. Na razie teoretyzuję ale sam się zastanawiam nad podłączeniem rolet za pomocą INT-IORS, trochę się naczytałem na na forach i zastanawiam się czy w przedstawionym przez Ciebie rozwiązaniu nie będzie problemu w przypadku gdy centrala da sygnał w momencie kiedy Ty dajesz sygnał z przycisku? a tymbardziej odwrotny sygnał, czytałem gdzieś na elektrodzie ze może silnik się spalić - chyba że ja źle rozumiem narysowany schemat. Sam myślałem o łączeniu w grupy rolet za pomocą sterowników grupowych(będziemy mieliokna gdzie są np 3 rolety) ale jeszcze do końca nie znalazłem jak to zrobić. Natomiast myślałem o prowadzeniu przewodów z rolety do centrali kabel zasilający oraz drugi kabel UTP sterujący podpięty do wejścia w centrali alarmowej. Minusem takiego rozwiązania jest to, że w przypadku awarii centrali nie mam sterownia:/
  9. No to było w zasadzie takie retoryczne pytanie a godziny spędzone na forum zwiększają wiedzę ale wcale nie ułatwiają wyboru bo co chwile inne opinie się trafiają. ogólnie w ostatnich dniach raczej myślę o profilu veki (raczej alphaline chociaż niby te węższe wcale nie są gorsze) i jakimś większym i bardziej znanym producencie bo jakoś w okna klejone w garażu za bardzo nie wierze... niestety moje myślenie prowadzi do tego ze wyceny wcale nie są małe i nie wiem na ile to jest jakość a na ile 'metka'
  10. no i dlatego dziwi mnie ich podejście i nadal wiem, że się szarpniemy ciut więcej na lepszy montaż, który ma przynieść korzyści. Tylko nadal zostaje odwieczne pytanie co i jakiego producenta wybrać?
  11. Co mnie dziwi to, że odmówili wykonania takiego połączenia w Oknoplascie i Dako, chyba, że tak jak mówie trafłem na kiepskie osoby. Jedynie ze znanych producentów Vetrex pokazał jak to moze wyglądać. Ogólnie mam straszny mętlik w głowie ale jak do tej pory pod względem jakości oferty (chociaż nie jest to oferta najtańsza) wygrywa Vetrex na V90+. Proponowali konsole z XPSu, które wydają się sensownym rozwiązaniem, ale za bardzo nie widzę na forum opinii o nich :/ jednocześnie byli nazwijmy to ostrożni jeżeli chodzi o monaż na taśmach (choć na temat ich zalet naczytałem się strasznie dużo) twierdzą, że nie zawsze jest to potrzebne
  12. Odkopię temat, Na początku witam wszystkich, jako ze do tej pory bylem jedynie czytelnikiem forum. Mam problem z planowanym oknem tarasowym w formie wykuszu. Staram się znaleźć odpowiedz bo różne salony róznie mówia, czy jest możliwość wykonania (i czy ma to sens) okna PSK w formie 2 skrzydeł rozsuwanych od siebie z ruchomym słupkiem? Mamy w projekcie okno o rozmiarze 3800x2300 które chcemy podzielić symetrycznie na 4 części i 2 środkowe mają się rozsuwać tworząc jedno duże przejście. Drugą opcją którą rozważamy jest HS, który nam się dużo bardziej podoba, w tym wypadku oczywiście podział na pół i jedno skrzydło przesuwne. Co do HSa niestety na razie tylko jedna firma którą odwiedziliśmy ma łączniki kątowe do szerokiego profilu od HS (okno mamy w kształcie litery C - z boku fixy) chyba że trafiliśmy na mało wiedzących sprzedawców?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...