Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kalendarium

Banned Users
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kalendarium

  1. Ja myślę, że sama cegiełka nie wystarczy. Nawet na tych fotkach wklejonych powyżej coś tam jeszcze dodatkowo zdobi ścianę. Niezależnie od tego czy to będzie czerwona czy biała czy jeszcze inna cegiełka, dobrze będą wyglądać szkice, czarno białe zdjęcia i inne takie monochromatyczne grafiki. Z tego co wiem w można zlecić [sPAMER] chociażby wydruki na płótnie. Jeśli się samemu coś projektuje, rysuje czy fotografuje, można wydrukować coś własnego i już masz oryginalną grafikę.
  2. Moda czy nie moda - ja bym na to nie patrzyła. Wydaje mi się, że nie ma znaczenia, ważne, żeby tobie odpowiadało. Poza tym jak znajdziesz kogoś, kto wykona to estetycznie to czemu nie? Podobno w [sPAMER] można zlecić nadruki na płótnie. Takie czarno-białe zdjęcia tworzące galerię mogą wyglądać interesująco. I nie mają nic wspólnego z paprotkami
  3. Może załóż tam rolety - takie klasyczne albo rzymskie? Wydaje mi się, że to będzie dobry pomysł, żeby trochę się zasłonić, a przy okazji stylowo ubrać okno. Ciekawe modele zarówno rolet klasycznych jak i tych rzymskich widziałam [reklama]. Możesz też im zlecić wykonanie rolety zgodnie z twoim pomysłem, więc to fajny sposób, żeby zyskać nietuzinkową dekorację.
  4. Chodzi mi o okna od południowej strony - cały dzień jest ciepło, a latem nie idzie wręcz wytrzymać. Czy są jakieś rolety, które pozwalają choć trochę ułatwić życie lokatorom takiego mieszkania?
  5. Czy projekt domu, jeśli chcemy, żeby ten był drewniany, koniecznie musi przewidywać budowę w tej właśnie technologii? Zastanawiam się jak to jest w praktyce...
  6. Jestem pełna podziwu dla osób, które wzięły się za to samodzielnie Ja nie wyobrażam sobie ani żebym ja miała doglądać budowy, ani żeby mój partner miałby sam tam coś robić. Bałabym się mieszkać w takim domu, bo oboje mamy zerowe pojęcie o tym. Z drugiej strony widziałam, że często pracownie takie jak[moderowano] czy inne zaznaczają jaki jest w ogóle poziom trudności zbudowania takiego domu. Inna sprawa, że jakoś nie wyobrażam sobie, żeby samodzielnie stawiać dom, który ma powstać z prefabrykatów. Wydaje mi się, że to zależy od specyfiki konkretnego domu i projektu. No i oczywiście oczekiwań i czasu jaki chce się poświęcić na to przedsięwzięcie. Z czasem chyba najgorzej.
  7. Zauważyliście, że coraz częściej pojawiają się projekty domów z dodatkowym projektem wnętrz? Tylko tu oczywiście zwykle jest zaplanowany np. sam salon, a nie cały dom. Myślicie, że to dobry pomysł? Czy na przykład sami skorzystalibyście z takiego projektu wnętrza?
  8. Co myślicie o takim rozwiązaniu w aranżacji wnętrz? Czy pojawienie się tego samego np. wzoru na poduszkach i zasłonkach itp to dobry pomysł? Chciałam coś takiego zrobić w salonie, oczywiście zachowując przy tym zdrowe proporcje
  9. Tu chyba nic się nie zmienia. Cały czas pary i single dostają 10%, a z dziećmi nawet do 20%. Pozostają natomiast zmienne te limity za mkw. Z tego co wiem, pracownia architektoniczna ma u siebie cały dział poświęcony domom, które spełniają te wymogi. Może warto sobie przejrzeć zanim na cokolwiek się zdecydujesz, żeby nie przestrzelić. Posprawdzaj też te limity jakie są w twoim mieście dokładnie.
  10. Dużo czynników może na to wpływać, dlatego trudno tak ocenić z góry czy taki dom będzie bardziej energooszczędny.
  11. Jaka jest różnica w kosztach takich projektów domów? Zastanawiam się czy oszczędności na projektach na zamówienie są aż tak duże, żeby z nich rezygnować.
  12. Warto inwestować jakąś większą kasę w robota kuchennego? Zastanawiam się do jakiego pułapu cenowego warto wybierać, a powyżej jakiej kwoty płaci się już tylko za markę.
  13. Pytanie do tych, co już się zbudowali: wybieraliście projekty gotowe czy na zamówienie? Widziałam, że te gotowe nie są takie drogie, co moim zdaniem mocno przemawia na ich korzyść. Chciałabym jednak dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce.
  14. Nie lepiej byłoby sobie to wszystko samodzielnie skompletować? Sam wiesz najlepiej co jest ci potrzebne i jakie masz oczekiwania względem takich sprzętów. Możesz się wybrać do jakiegoś Rtv Euro Agd czy innych sklepów z rtv i agd, żeby porównać ceny i w ogóle oferty sprzętów do kuchni. Łatwiej ci będzie coś sensownego wybrać zarówno pod zabudowę, jak i wolnostojącego. Wydaje mi się, że nie ma co zdawać się w tym przypadku na opinię innych.
  15. Pewnie to jest możliwe, tylko nie wiem czy jest sens. Bo zakładam, że najpierw trzeba wydać kasę żeby kupić taki projekt, a później go przerobić, więc to kolejny wydatek. Nie lepiej od razu poszukać czegoś z opcją drewnianą? Myślę, że nawet wśród gotowych projektów od takich pracowni jak czy innych można z powodzeniem znaleźć coś takiego, co przewiduje budowę domu z drewna. Musiałabyś oczywiście przejrzeć najpierw poszczególne oferty, ale jestem pewna, że dałabyś radę coś znaleźć.
  16. Czy to prawda, że deweloperzy tylko cały czas kombinują jak naciągnąć nieświadomych kupujących wciskając im mieszkanie pełne niedoróbek? Słyszałam już różne historie z tym związane i trochę mnie to przeraziło. Jak w takim razie można tego uniknąć, zwłaszcza jak ktoś się nie zna za bardzo na tym temacie?
  17. Jak długo zbieraliście pieniądze na wkład własny? Zastanawiam się teraz nad rozwiązaniami alternatywnymi, niż korzystanie z MDM, bo słyszałam, że to wiąże się z dopłatami. No i chodzi o budowę domu, więc pewnie jest więcej formalności niż przy zakupie mieszkania od dewelopera...
  18. Podpowiedzcie od czego zacząć budowanie domu na etapie załatwiania wszystkiego, kupowania projektu itp. Jaki plan tak krok po kroku sobie na to ułożyć?
  19. Sama nie korzystałam, bo cały czas wynajmuję, ale znam kogoś kto skorzystał. Szczerze mówiąc, jeśli mieszkanie kosztuje mniej niż 200 tysięcy, to moim zdaniem szkoda zachodu. Więcej z tym problemów niż korzyści. Natomiast jeśli chodziłoby o budowę domu, a jest sporo takich projektów, które spełniają wymogi MDM, na przykład w mają takich mnóstwo, już bym się zastanowiła nad tym dofinansowaniem. Wtedy dopłata będzie proporcjonalnie większa i to już daje się odczuć na racie kredytu.
  20. Czy to dobry pomysł, żeby wykopać piwnicę pod domem szkieletowym? Jakoś nigdy nie spotkałam się z takim rozwiązaniem, stąd też moje pytanie.
  21. Co myślicie o takich rozwiązaniach? Warto wybrać projekt domu energooszczędnego?
  22. Myślę, że jako naród mamy jakieś kompleksy i chcemy wszystko mieć większe, lepsze niż sąsiad. A to głupota, bo dzieci wyemigrują, prawdopodobnie za granicę, a my zostaniemy z 200-300 metrowym domem. Którego na dodatek nikt nie będzie chciał kupić, bo nie wiadomo, czy będzie w stanie go ogrzać, jak Wschód zakręci nam gaz. Moim zdaniem, lepiej wziąć się za budowę domu o rozsądnym metrażu 100-130 mkw. Dla przeciętnej rodziny starczy. I widać, że myślenie u młodych też trochę się zmienia, bo jak się przejrzy projekty w różnych pracowniach, ostatnio patrzyłam np. w , to można zauważyć, że właśnie projekty takich domów stanowią przeważającą część oferty.
  23. Znalazłam jeden projekt zakładający budowę niedużego, bo 76 metrowego domu. Myślicie, że na takiej powierzchni może żyć przeciętna rodzina? Dom jest piętrowy. Myślę sobie, że gdyby ktoś powiedział, że ma takie mieszkanie, uznalibyśmy je za duże, ale jak już mówimy o domu, to już gorzej, ale z drugiej strony, nawet mały, ale to zawsze dom, z własnym ogrodem, garażem i świętym spokojem. Co sądzicie?
  24. Czy na budowę drewnianego domu można dostać dofinansowanie z programu MDM?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...