Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

julek27

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

julek27's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No powiem WOW. Taki wysoki COP przy powietrznej? Podziel się producentem i modelem P.C. Jak rozwiązane CO w domu - niskotemperaturowe?
  2. Powiem, że bardzo tanio instalacja, jeżeli w większości masz ogrzewanie niskotemperaturowe to P.C. się sprawdzi w nowej inwestycji. W przypadku domu kilkuletniego z grzejnikami to kiepska inwestycja jeżeli chodzi o ekonomię. Tylko w te 1800 zł to trudno mi uwierzyć zużycie ok. 4000 kWh/rok toż to dom pasywny przy tym metrażu. W mojej okolicy koszt kWh ze wszystkimi opłatami G12w średnio wychodzi 56 groszy licząc z rachunku, przy podziale między taryfami 50/50.
  3. Każde rozwiązanie jest dobre, z którego użytkownik jest zadowolony Czytając swój post sprostuję dla jasności, że ogólny koszt roczny paliwa jest większy o ok. 1000 zł/rok w stosunku do eko-groszku. Niewykluczone, że moje zużycie ok. 7 ton rocznie eko było wynikiem marnego kotła zębca kwkp-25 mimo wymiany sterownika na mądrzejszy. Trzeba też zwrócić uwagę, że olejak zużywa mniej energii elektrycznej bo pracuje cyklicznie, a to daje oszczędności miesięczne 20-50 zł w zależności od pory roku. Piec na groszek ma krótszą trwałość, rocznie dolicz równowartość tony groszku na zakup kolejnego. Sprawdzone w kilku domach po sąsiedzku niestety W moim przypadku te 160 m2 to dużo otwartej przestrzeni i pomieszczenia 3 m wysokości, co za tym idzie większa kubatura do grzania.
  4. Witam wszystkich, Zgodnie ze złożoną obietnicą informuję, że w moim domu zużyłem przez 12 miesięcy 2100 litrów oleju opałowego. Dom ok. 160m2 + CWU 200 litrów. Uważam to za dobry wynik. Koszty w stosunku do niby eko-groszku ok. 1000 zł/rok. Wyliczenia vieśmana http://www.viessmann.pl/pl/dom-jednorodzinny/abc_techniki_grzewczej/od_k_do_j/koszty_ogrzewania.html między bajki. Biorąc pod uwagę koszt inwestycji w P.C. swoją małą inwestycję uważam za bardzo udaną. Mam doświadczenia u sąsiadów z P.C. powietrznymi i gruntowymi i nic nie jest tak jak obiecuje firma "V" Inwestycja w pompę ciepła moim zdaniem nigdy się nie zamortyzuje. Pozdrawiam.
  5. Faktycznie masz rację za mało opisałem. Liczba osób 2+1 Rano 2 x prysznic nie krótki, ale mam perlator więc wypływ wody tylko 10l/min Wieczorem wanna ok. 80l wody mieszanej i bardzo krótki prysznic. Przeliczenia: Olej: 36l *3,60zł = 129,60zł Ilość energii ~ 360kWh. Koszt energii zużytej przez sam kocioł pominięty Energia elektryczna: 360kWh *0,56zł = 201,60zł (cena za energię całkowita z opłatami na podstawie rozliczeń rzeczywistych z Energa taryfa G12w) Energia elektryczna jeszcze do sprawdzenia będę miał licznik to dokładnie zbadam co tańsze. Przy tych założeniach jeżeli elektrycznie będzie nie dłużej niż 3h dziennie to olejem nie warto. Sprawdzę i dam znać
  6. Witam, Póki co pochwalę się zużyciem oleju na potrzeby CWU. Zbiornik 200l wodę grzeję rano i wieczorem. Zużycie miesięczne ok 36l *3,6zł = 129,60zł miesięcznie to chyba dobry wynik. Wyliczenie oparte na liczniku godzin w sterowniku kotła oraz zużycia oleju przez dyszę.
  7. Witajcie Podbijam temat i chciałbym wiedzieć ile zużyliście oleju w zakończonym sezonie grzewczym. Ja ze względów zdrowotnych kończę z ekogroszkiem i robię przesiadkę na olej (gazu brak). Do tego kosmiczne ceny i problem z dostępem do dobrego węgla. W tej chwili 920zł/tona workowany na składzie Mam nadzieję że ktoś się pochwali zużyciem i jaki metraż domu. Z moich obliczeń wynika że powinienem zmieścić się w 2500 l razem z cwu na rok ok. 200m2
  8. Witam, Zdecydowałem się na opisanie swoich problemów po odpowiedzi na reklamację ze strony producenta. Kocioł zakupiłem w 2005r. natomiast obecny sezon grzewczy był moim pierwszym. A oto lista usterek: 1. Pęknieta płyta żarowa drzwiczek (żeliwna) 2. Pęknięty ruszt retortowy (żeliwny) 3. Przepalone prowadnice płyty katalizatora 4. Płyta katalizatora co miesiąc do wymiany - oczywiście pęka. 5. Sterownik tempster który nie potrafi sobie poradzić ze sterowaniem kotła nie ma co mówić o oszczędności w spalaniu po włączeniu stref czasowych wyrzuca niespalony węgiel. Ogólnie piec spala bardzo dużo węgla dom 160m2, beton komórkowy 400 36cm. Spalanie przy obecnej zimie ponad 1 tona ekogroszku na miesiąc. Po takiej liście usterek domagałem się wymiany na inny kocioł bo ten nie spełnia moich oczekiwań. Firma natomiast może mi naprawić usterki i o niczym innym nie chcą słyszeć. Tak więc sezon grzewczy się kończy kocioł mi naprawią a klient zostaje z przysłowiową ręką wiadomo gdzie. Nie ukrywam, że jestem zdenerwowany ale takie podejście do klienta firmy z tradycjami nie wróży nic dobrego. Pozdrawiam
  9. Witam, Szukałem czegoś rozsądnego do zabudowy. Oczywiście mam już mocno ograniczony budżet. Piekarnik najważniejsze rożen obrotowy Ariston FB 97 C.2 IX http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPath/109_175/products_id/3877 Płyta gazowa IKEA (Whirlpool) ELDIG HOB G34 S http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15576&catalogId=10103&storeId=19&productId=79105&langId=-27&categoryId=16277&chosenPartNumber=40110025 Zmywarka Candy 3015-S http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=4475&ref=16 Okap cichy, wydajny Candy CMD 92 JX http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPath/109_127/products_id/4553 Może ktoś używa tego sprzętu i mnie utwierdzi że dobrze chce zrobić
  10. To nie jest do końca prawda. Taki profil istnieje to była 3-komorówka. Nie siej zamętu że wszystkie profile to recycling.
  11. Projektanci twierdzili, że murłata leży bezpośrednio na stropie. Natomiast na przekroju A-A liniami przerywanymi murłata niby leży w powietrzu. U mnie jest tak, że na stropie jeden bloczek z BK + poduszka z betonu i na to murłata, szpilki są wyprowadzone z wieńca zalane ze stropem. Krokwie narożnikowe są przymocowane do trzpieni poprzech blachę. Wyspawane tak by przykręcic do trzpienia i przewiercic krokiew.
  12. Witamy w klubie anastazji Budować sam nie musisz ale wszystko kontroluj bo z tego pięknego domku będzie brzydkie kaczątko. Projekt w wielu sprawach Ci pomoże, a i architekci z archipelagu również się wczuwają w temat. W naszm przypadku to był problem ścianki kolankowej nie było jej wogóle widać na projekcie sami architekci twierdzili, że jej chyba nie ma, ale po krótkiej konfrontacji na żywo z planem stwierdzili że faktycznie jest i dostałem mailem poprawiony projekt. Nie rezygnuj z łuku przy grillu dodaje charakteru!!!!
  13. Ja mam tynki gipsowe rigips rimat 2000. W swoim skłądzie maja takie opiłki jakby styropianu czy czegoś tam co ma sprawiać, że są lekkie i jednocześnie minimalna dodatkowa izolacja. W łazience natomiast cementowo-wapienny sam wykonawca od gipsowych nie polecał bo faktycznie pojawia się taka pajęczynkę. Co do oddychania to chyba gips jest materiałem w miarę naturalnym i nie zachowuje sie jak klej i oddycha tak myslę ale moge się mylić. Pozdrawiam
  14. Mam dopiero od września więc wiele nie mogę powiedzieć. Narazie jestem mile zaskoczony, że przy tynkach, wylewkach nie pojawiła się żadna rosa mozę to zasługa ciepłej ramki ale gwarantować nie mogę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...