Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rianika

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rianika

  1. Witam wszystkich - byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mógł podzielić się jak rozwiązany jest w tej rodzinie projektów detal rynny, pasu podrynnowego oraz wiatrownicy. Jestem w trakcie budowy projektu indywidualnego i wyszedł problem estetyki tych elementów (ok 60cm szerokości) i zastanawiam się czy sprawy nie dałoby się rozwiązać tak jak w domkach homekoncept. Z góry dziękuję !
  2. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jestem na etapie wznoszenia ścian i niestety sporo u mnie słupów betonowych szczególnie w okolicach dużych przeszkleń, co oznacza, że muszę już teraz nie mając jeszcze projektu wnętrz zabezpieczyć miejsce na wyłączniki, okablowanie tak, żeby później nie musieć walczyć z żelbetem... Zdaję sobie sprawę, że instalacja to nie tylko przyciski natomiast jestem na etapie próby przewidzenia czy w tych słupach wystarczy np jeden (i mniej więcej ilo funkcyjny) czy trzeba zrobić miejsce na więcej puszek. Rozumiem, że u instalatora można zakupić praktycznie wszystkie dostępne na rynku produkty nawet jeśli nie występują w ofertach polskich sklepów? Czy np oferta https://www.voltus.de daje dobry obraz zróżnicowania cenowego tych produktów?
  3. Dzień dobry, W związku z tym, że niewiele jest sklepów, w których sprzedaje się przyciski KNX/EiB, bardzo proszę osoby doświadczone w wykonywaniu tych instalacji o przyblizenie ich cen - głównie iteresują mnie takie 4 przyciskowe typu eelectron czy basalte. Chciałabym przed przystąpieniem do projektowania wnętrza mieć lepsze rozeznanie w temacie a w sieci tych informacji nie jest dużo. Gdzie można je najkorzystniej zakupić? Ile funkcji można zwykle na nich zaprogramować? Bardzo dziękuję za odpowiedzi !
  4. Dzień dobry, Bardzo proszę o informację gdzie można kupić w okolicach Krakowa dobre drewno na więźbę impregnowane ciśnieniowo? Wygląda na to że prawie wszędzie jest tylko po kąpielach ale nie ciśnieniowo. Dziękuję!
  5. Witam, mam pytanie - w projekcie pod płytą oprócz 40cm szkła piankowego 35 cm wymiany gruntu na kruszywo łamane - jakie kruszywo najlepiej zastosować? Dziękuję!
  6. Witam, Poszukuję hydraulika - etap ZERO przepusty w płycie fundamentowej + drenaż, czy może ktoś kogoś polecić? Budowa na Prądniku Białym w Krk , blisko Zielonek. Dziękuję!
  7. Busters, gdzie w Krakowie kupowałeś stal? Dziękuję
  8. Tak - we wnęce będzie wysoka zabudowa, lodówka, zamrażarka, słupki z piekarnikem i ekspresem. Nie mogę z niego zrezygnować, gdyż tak czy inaczej potrzebny jest ten 70 cm kawałek ściany - jedyny gdzie mogą wylądować wyłączniki itp w otwartej przestrzeni dziennej. No i moje plany samowystarczalnej wyspy już w sferze marzeń ... a tak pilnowałam architekta, żeby kuchnia była długa
  9. Interona dziękuję Ci za odpowiedź. Architekt u nas przewidział taki układ i widzę, że przejścia od strony słupka i okien jest 90 cm - zaczynam się martwić, że będziemy musieli skrócić wyspę, żeby było wygodnie.
  10. Witam, Bardzo ładna wyspa . Sami planujemy wyspę ok 2.70-2.80 m długości i zastanawiamy się czy umieścić na niej tylko płytę czy dołączyć niewielki zlewozmywak (mamy miejsce na 2 zlewozmywak jeszcze na alternatywnym blacie), jak sprawuje się taki układ ? Czy nie zostaje za mało "blatu" w okolicy płyty? Jak dużo miejsca zostawiliście po obu stronach na przejście? Dziękuję
  11. Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie zbrojenia płyty - natury wykonawczej. W jaki sposób realizuje się dystanse przy układaniu zbrojenia w przypadku płyty na szkle piankowym? Przypuszczam, że zachowuje się ono trochę inaczej niż np XPS... Dziękuję!
  12. Witam wszystkich, Jestem absolutnym laikiem w sprawie wykonania dachów, planujemy dachówkę creaton domino i jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy. Czy ktoś może ocenić poniższą realizację? http://www.szaryresidence.pl/media/13158/0019_szary.jpg Wydaje mi się, że nie do końca to wygląda dobrze. Dziękuję!
  13. Jaka powinna być cena za wybudowanie płyty fundamentowej 20-25cm z 20 cm ocieplenia, prace ziemne do głębokości 0,8m - tu wymiana i zagęszczenie. Bardzo proszę o opinie gdyż rozrzut cenowy jest spory.
  14. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Na PC trochę za mało miejsca na działce. Z tym żwirowcem liczyłam na chociaż minimalne ekstra nawilżanie powietrza - będę musiała znaleźć jakieś inne rozwiązanie.
  15. Witam wszystkich, bardzo proszę o radę - czy można zaprojektować obok domu GWC żwirowy jeśli z badań geotechnicznych wynika, że poziom lustra wody to 1,4 m? Przypuszczam, że będę musiała zrezygnować ze żwirowego, jestem na etapie projektowania domu.
  16. Witam wszystkich, którzy już wybudowali, budują lub tak jak my przymierzają się do budowy praktycznego. Ten wątek to kopalnia wiedzy na temat tego projektu , a wiele pięknych domów powstało jako realizacje tej rodziny projektów. Chciałabym doświadczonych "praktycznych" zapytać o radę w sprawie zmian w projekcie Praktyczny 4. Generalnie przeszukaliśmy tysiące projektów i tylko ten a w głównej mierze elewacja i bryła budynku urzekły nas dotychczas. Aktualnie stoimy przed decyzją czy praktyczny ze zmianami czy projekt indywidualny. A więc znane wszystkim i przerobione na wiele sposobów mniejsze lub większe wady projektu: Za mała kuchnia Wejście do gabinetu, wejście do łazienki z salonu Brak spiżarni Łazienka dolna bez okna Odrobinę za mały gabinet A to nasz pomysł na zmiany: Nie chcielibyśmy likwidować podcieni z przodu i z tyłu budynku Przeniesienie kotłowni do pomieszczenia w garażu Chcielibyśmy wydłużyć bryłę w części salon, jadalnia, kuchnia o 60cm oraz o kolejne 60cm w 2 części schodowo gabinetowej Zmiana kierunku biegu schodów Wejście do gabinetu od strony schodów, tam też przejście do garażu (czy będzie wystarczająca wysokość?) zmniejszenie wiatrołapu żeby powstało przejście przed schodami (te ekstra 60cm + 30 z wiatrołapu) i tam umiejscowienie wejścia do łazienki w miejscu dawnej kotłowni Przeniesienie okna w dawnej kotłowni o ok 1m Wydzielenie mini szafy spiżarki dostępnej z wiatrołapu od strony nowej łazienki Piętro: (Nie jestem pewna czy realne, gdyż nie jestem przekonana co do lokalizacji słupów) Duża Łazienka w miejscu sypialni głównej - ściana pomiędzy dwoma oknami frontowymi Pralnia nad garażem Przeciągnięcie ściany pokoju przy schodach (1) prosto i na tej ścianie drzwi do sypialni 1 i 2 Maksymalne zmniejszenie komunikacji na piętrze w miejscu sypialni 2 , łazienek, garderoby i części sypialni głównej, dwie duże sypialnie z garderobami od strony komunikacji (komin słup schowane w ścianach garderób) Z góry dziękuję za odpowiedzi - zdaję sobie sprawę, że to naprawdę sporo zmian ... Pytanie czy da radę to wszystko zmienić na etapie adaptacji i czy się to opłaca czy jednak lepiej zabrać się za projekt indywidualny na podstawie Praktycznego? Dziękuję!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...