
grabhasz
Użytkownicy-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez grabhasz
-
Witam, Drodzy forumowicze doradzcie co zrobic. W styczniu tego roku zamontowali u mnie w domu we Wroclawiu 9szt okien firmy adams passiv line plus - wszystkie niestety jak się okazało poszły w tzw beczke. Różnice gora/srodek/dol sięgają 5mm na osciezy pionowej jak i poziomej. Przez ten mankament oczywiście pojawiły się problemy z otwieraniem i uszkodzenia okleiny, uszczelek i profili. Byli już dwa razy serwisanci Adams ale oni zrzucają na wadliwy montaż - natomiast montaż nie potrafi naprawić ościeżnic i skupia się głównie na regulacji co nie daje efektów. Jak w takim przypadku postąpić? Domagać się wymiany okien czy do bólu naprawiać?
-
Pewnie tak - mloda tez byla - niestety Unico ma system "doplac za wszystko" co akurat moze pasowac niektorym, niestety doplata za podwojna szybe jest ogromna. Jesli mialbym tak postepowac wolalbym wydac wiecej w kominek innej firmy.
-
No wlasnie w punkcie Unico we Wro Pani sprzedajaca powiedziala, ze "szyba podwojna daje mniej ciepla ale tylko na poczatku grzania, jak sie to rozpali to nie ma zadnej roznicy"
-
Romotopy to naprawde dobre sprzety i jakbym bral kominek plaski to zapewne jakas wersje bym dobral, ale uklad w domu mam taki, ze wymusza to na mnie wstawienie naroznego a tego romotop nie ma w ofercie (narozny z plaszczem 15kW). Zapewne wiedza z czym to sie wiaze i wola uniknac pozniejszych problemow. Wsadzilem sie na mine z moim projektem ale koniec koncow musze sie przewrocic, zeby zrozumiec, ze to co pewnie robie to nie bedzie dobre wyjscie. Przynajmniej bede mial spokoj z zona Zawezilem sie z poszukiwaniami do Unico nemo 2b topeco modern - cena jaka powinno udac sie wyciagnac to ~7.5kPLN - maja wzglednie mala szybe wiec licze ze nie przegrzeje pomieszczenia, na szczescie jest blisko ciagu komunikacyjnego (schody na gore) wiec czesc tego promieniowania pojdzie naturalnym kominem. Znajomy do tego samego projektu wstawil lechme greem xl 15kW, ta oddaje 8.5kW z szyby (strasznie duzo nawiasem mowiac) i jak pali na full to w pomieszczeniu ma 25C oczywiscie to wzgledne bo nie wiadomo jak i czym i co to znaczy u niego na full. Przy nastepnym wyborze kominka bede juz madrzejszy o doswiadczenia nie tylko teorie.
-
a ja to sie nie znam stad pytam - to co u gory to jedynie powtorzylem po kilku osobach, z ktorymi zdarzylo mi sie rozmawiac. A padla firma bo ponoc rozkradali ja stopniowo - oczywisic znowu tylko powtarzam. Moze powinienem przestac, zeby nie powielac plotek.
-
Za dobra rada pojechalem w miasto - odwiedzilem troche miejsc i dostalem jeszcze wiekszego metliku bo kazdy co innego i w swoja strone ciagnie. W kazdym razie dowiedzialem sie chociazby, ze termokominki lavy montuja sie u ludzi i nie ma narazie wiekszych problemow (tez i czas krotki i byloby naprawde zle slyszac cokolwiek na tym etapie). Potwierdzili ze sa to ci sami ludzie z CTM-a i tak naprawde jest to kontynuacja ich pracy z tamtego okresu. Natomiast w jednym miejscu zachwalano mi BEF-a a w drugim, ze ostatnimi czasy cos u niech przestalo grac i sa problemy z serwisem, pekajacymi szybami, plaszczami, etc. @cozmo - nagabywalem o oferte Romotop-a w wersji heat - to moze cie zaciekawi, dostalem info, ze ta wersja jako nowosc ma problemy z usterkami wieku dzieciecego i np. na 30 sprzedanych wkladow 10 poszlo na gwarancje (nie wchodzilem w szczegoly) to juz naprawde duzy procent ale proba tez mala. Polecono mi Romotop-a KV 025W 01. Za te modele ponoc recza glowa tylko jak dla mnie to juz nie ta polka cenowa. W kazdym razie cos dobrego z tego wyszlo - znalazlem osobe, ktora zanim zaczelismy o parametrach zainsteresowala sie ukladem pomieszczen, metrazem, kubatura, wymaganiami klienta, ukladem w jakim to bedzie pracowac, obliczeniem mocy, etc. przyjemna i rzeczowa rozmowa bez marudzenia, ze PW to nie to... teraz szykuje oferte, ponoc dobry okres na wybor wkladu, jest duzo promocji i mozna cos lepszego wyciagnac w tych samych granicach cenowych. Czekam na oferte i bede pisal jak cos wiecej sie urodzi. Apropos, z ukladu pomieszczen wynika, ze jest szansa na zagojenie problemu naroznej szyby ale nie gietej, bo ponoc to jest problem a uklad pomieszczen powinien zniwelowac promieniownie bocznej szyby (jest blisko schodow i komin cieplny moze zagoic). Znajomy poszedl w lechme green XL (ten sam dom) narozny 15kW z buforem - mowi ze pali na 40% bo faktycznie szyba przegrzewa ale ta lechma ma potezna szybe.
-
tak tylko gwoli poprawnosci - do wzoru podstawilem skladowe iloczynu (V = 189[m2]*2.85[m] = 538.65[m3]) D = 189*2.85*0.75*38 = 15351.525 ~ 15.4kW No nic ruszam na nowo na slony z kominkami - obdzwonilem/bylem juz w kilku miejscach i odnosze wrazenie, ze jesli wchodzimy na temat PW to zaczyna sie lekka niechec do dalszej dyskusji. Jestem z Wroclawia i mam wrazenie jakby nikomu nie zalezalo na sprzedazy wkladow. W jednym z salonow nawet uslyszalem, ze kominki juz sie koncza, moda na nie mija (dosc wspomniec ze w salonie stalo okolo 50 wkladow).
-
Cozmo wielkie dzieki za rzeczowe informacje, duzo w tym racji, ktora do tej pory podswiadomie tlumilem - nie bede sie na sile upieral i musze te sprawe, lavy jak i naroznego jeszcze raz wziac na warsztat (a po trochu juz zaczalem sie nastawiac, ze jakos dam rade z tym zyc). Pytanie - dobor mocy - jesli z plaszcza mamy uzysk rzedu 60% a obliczeniowe straty ciepla Qco=12.5kW to jaka moc wkladu bys proponowal, nie chce przewymiarowac, zeby kominek mogl pracowac wieksza moca. Nie wiem czy dobrze licze: (za muratorem) D = V x G x Dt [W] D = 189*2.85*0.75*38 = 15351.525 ~ 15.4kW nie wiem jak to sie ma do obliczeniowego Qco=12.5kW Chyba nie ma co dalej kombinowac i rozbijac te moc na moc z plaszcza, moc z szyby i straty. Czyli bezpiecznie zalozyc, ze wstawiajac kominek o mocy ~15kW ok 6.5kW idzie na szybe przy naroznym wiec 8.5kW na plaszcz - powinno dac rade na grzejnikach nawet w zime rzedu -20oC. Natomiast jesliby stosowac szybe prosta i mniejsza tym samym? mozna pokusic sie o wstawienie 12.5kW lub 13kW? Czy nie warto schodzic tak nisko? gdzie: D - straty ciepła [W]. V - kubatura budynku [m3]. G - współczynnik przenikalności cieplnej [W/°C/m3]. Dt: różnica temperatury wewnętrznej i zewnętrznej [oC] (38oC). Strefa2 (-18oC) Wartości współczynnika G są następujące: G = 0,75 dla budynków dobrze izolowanych, G = 0,90 dla budynków średnio izolowanych, G = 1,20 dla budynków o słabej izolacji.
-
sie mi tak napisalo, zabraklo przecinka chodzilo zeby jakis refraktor byl w komorze spalania.
-
Dzieki za wskazowki odnosnie paliwa, znajomy rowniez wspominal dokladnie to co piszesz - zadaszenie drewna w takim razie robiles na ile kubikow (30)? Bylbym wdzieczny jesli w skrocie wspomnisz co cie odwiodlo od kupna naroznego (nizsza sprawnosc plaszcza, otwieranie szyby, mozliwosc pekania gietej szyby, ...?) Romotop juz chwalili ale cena troche duza jak i w przypadku Unico TopEco stad nie chcac kratek zastanawiam sie nad LAVA VISIO - naprawde jest problem z informacja na ich temat - zaczeli dzialac od 2013 wiec mamy juz dobre 3 lata. Malo troche jesli chodzi wyeliminowanie bledow tzw wieku dzieciecego ale z drugiej strony doszly mnie sluchy (z naszego forum), ze to ponoc ludzie ze starego CTM-a gdzie konstrukcja plaszcza byla naprawde dobra. Nie wiem co sadzic - czy wziac te lave czy dolozyc do Unico lub BEF a moze te kratki tez podziala? apropos lava proponuje sterowniki ecoKom, ktore ponoc daja rade jako konkurencja dla tatarka - prawda to?
-
Zgadza sie wodniaki narozne maja inna konstrukcje plaszcza i mniejsza moc idzie na CO a wiecej ucieka przez szybe. Natomiast mam tak usytuowany salon, ze "musze" dac narozny, zeby to jakos wygladalo. Priorytety sa takie, zeby raz wstawiony wklad podzialal nascie lat przynajmniej. potrzebuje wkladu ze sprawnoscia rzedu 80% (narozne to rowniez potrafia chociazny wspomniana lava). Dom cieply - Sciany dwuwarstwowe pustak ceramiczny eder l 24 P+W - styropian 20cm, okna o Uw=0.7-0.9. Montaz kominka bedzie w ukladzie zamknietym i swiadom jestem kosztow dodatkowych - natomiast na sam kominek nie chce wydac wiecej jak 7000 PLN - aktualnie cene jaka mi zaproponowano za Lave to 7300PLN + akcesorium 2000PLN (sterownik + pompa, zawor schladzajacy (wezownica), separator powietrza, sterowanie turbina wlotu powietrza z wkladem wermikulitowym). Dodatkowo pytanie czy warto stosowac separator powietrza i sterowanie turbina wlotu powietrza? A ty cozmo co wybrales dla siebie?
-
Potrzebuje waszej pomocy w sprawie doboru kominka. Można naprawdę szału dostać z cala oferta na rynku, za duzo tego. Szukam kominka z placzem wodnym (PW) do układu zamkniętego (UZ) z narożna szyba gietą. Jedyne co wydaje się trafione to firma LAVA model VISIO psj/lsj (stary CTM) - moc 17kW do ogrzania ~185m2. Czy ktos uzytkowal/uzytkuje kominki tej firmy i może doradzić czy to dobry wybór. Może zaproponowac coś tańszego lub zbliżona cenę? Czy moc z plaszcza ~10kW da rade nagrzac taka powierzchnie? Jak firma LAVA daje sobie rade na rynku?
-
Grupa Wrocławska - MOJE EKIPY
grabhasz odpowiedział aspis66 → na topic → Grupa Wrocławska Grupa Wrocławska Topics
Przed kilka postow przewijaja sie panowie murarze "p. Artur, p. Wacław i spółka z Miłoszyc" - mozecie napisac jakis kontakt do nich albo wiecej informacji zeby mozna bylo ich gdzies znalezc (bo to troche za malo nawet dla wujka google). Bede wdzieczny. -
moge polecic firme o naprawde nietafionej nazwie - szafex.com z Kamienca Wroclawskiego. Tylko postarajcie sie aby obslugiwal was pan Jacek (wlasciciel) jest do przesady pedantyczny i dokladny w pomiarach/wykonaniu/montazu. Sam bralem od niego kuchnie na wymiar, pozniej 3 szafy wnekowe i jeszcze eleganco dorobil do istniejacej szafki (aquaform) szuflade. Fachowo, terminowo, nienachalnie ale z inwencja... mozna tak dlugo - ceny srednie terminy okolo 2miesiecy wprzod. Warto sprawdzic. Natomiast jesli chodzi o meble drewniane to stol z dostawkami/biblioteczke/szafke rtv/stolik kawowy z jesionu robila firma TOTU z Wroclawia - kiedys byli na obornickiej na przeciwko jednostki wojskowej. Pozniej jak polecalismy znajomym to byl problem ich znalezc teraz widze, ze sa na krakowskiej (strona to sklady-meblowe.com). Mieli tez meble indyjskie z drewna tekowego i sami opatentowali metode barwienia na wzor tych indyjskich. Wystarczyl im zwymiarowany szkic i lecieli az milo. Ja natomiast potrzebuje ekipy budowlanej do stanu surowego - ta, ktora mam robi dobrze ale jak jest na budowie, aktualnie od miesiaca nie mam z nimi kontaktu, nie wiem czy to normalne z budowlancami, ze znikaja jak harry potter?