Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bluepb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    62
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bluepb

  1. @up To znaczy ? Mógłbyś rozwinąć temat? @EDYCJA: Widzę, że zagościł dobry humor w wątku. Przez przypadek trafiłem na:http://i.imgur.com/zp54yVy.jpg Wasze kociołki z 80% sprawności będą mieć 100% Haha
  2. Jest to zaletą bo jedziesz na 100% albo wcale a nie cały czas na niewydajnych np. 30%. No i "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"
  3. Ale chyba taki gazowiec może się wyłączyć i np. po 30 min załączyć. A węgiel jak się rozpali to musi się wypalić do końca..
  4. Przepraszam jeśli walnąłem byka nie znam się dokładnie na tym tylko coś tam słyszałem (a raczej czytałem). Dobrze, że rozwiałeś wątpliwości. EDYCJA: No ale w węglowiec chyba jest gorszy pod kątem "modulacji" mocy
  5. Jeśli chodzi o kotły na gaz to krążą opinie, że przewymiarowany nie szkodzi. A o kotle węglowym już nie można tak powiedzieć. Tak jak pisałem autorka tematu chce mieć ciepło w domu a ręce czyste. EDYCJA: Robić remont z wizją, że za jakiś czas znowu trzeba będzie wydać kasę pomimo sprawnego kotła to ja to czarno widzę. EDYCJA2: @up Nowiutkie "śmieciuchy" fuuj już to czuje.
  6. Po 1 Ocieplenie im lepsze tym większe oszczędności i zmiana sposobu na coś wygodniejszego nie będzie odczuwalna w kosztach eksploatacji. Po 2 Gazu pomimo, że nie ma to jest opcja takiego zbiorniczka: http://i.imgur.com/5AkBEiB.jpg Po 3 Przewinął się ktoś z ekogroszkiem a przecież autorka tematu chcę wygodny i nie bawić się z popiołem. Owszem kocioł podajnikowy jest wygodniejszy. Ale kontakt z popiołem i czyszczeniem pieca z sadzy jest nieunikniony z różnicą taką, że rzadziej. Takie moje trzy grosze które chciałem dodać EDYCJA: PS. A zakaz węgla się zbliża małymi kroczkami..
  7. Biały nalot mi się utworzył mniej efektowny niż to zdjęcie które było wklejane ale jest http://i.imgur.com/0bqtNTz.jpg Myślę, że to zależy od składu węgla bo na węglu za wschodniej granicy (Barter Gaz) nie było tego efektu a na Polskim jest. Teraz palę Polskim węglem właściciel składu przywozi go z Mysłowice-Wesoła (ten mam kupiony teraz) lub Murcki-Staszic. I teraz jestem zadowolony różnica w cenie niewielka a Polski węgiel dłużej "trzyma".
  8. @up co poradzisz wszystko przez mentalność polaczków cebulaczków. Do spalania śmieci potrzebne są odpowiednie warunki. To, że nie ma dymu nie oznacza to, że nie szkodzisz swojemu otoczeniu.
  9. Dokładnie z ociepleniem to w starym jak i nowym kotle spadnie spalanie węgla. EDYCJA: MINISTER ZDROWIA OSTRZEGA: ZAMYKANIE CZOPUCHA NA MAX MOŻE PROWADZIĆ DO WYLOTU TLENKU WĘGLA (CZADU) NA KOTŁOWNIE I ŚMIERCI PALACZA
  10. Wyeliminujesz grzejniki to nie zmieni tego, że jeden dzieciak kichnie na drugiego lub w toalecie nie umyje rąk itp itd..
  11. apap5 Dobrze, że akurat dzisiaj przez przypadek wpadłem na ten filmik. Ten wybuch świadczy o wysokim bezpieczeństwie... http://youtu.be/cm4cxyT8uLg?t=28s
  12. Mała korekta mogła to być nawet godzina filmik dosyć dawno nagrywałem i nie pamiętam po prostu. No i ja jak rozpalam to może być to 500ºC bo płomień z tekturki sięga do czopucha a więc nie zaprzeczam..
  13. babilon Dla porównania (nie mojego autorstwa ): https://www.youtube.com/watch?v=HIH0pH0RfQM i te panele solarne na dachu nr:2 też nie mojego autorstwa https://www.youtube.com/watch?v=FyMBD0hfKho Tu jest kilka minut po rozpaleniu u mnie: http://www.youtube.com/watch?v=OT6N352Air0 Dla jasności aktualnie mam węgiel za wschodniej granicy według importera ( próbka w jakimś instytucie) około 30% substancji lotnych i około 24MJ/kg. Ale teraz jest plan kupić Polski węgiel z innego składu jak się skończy. Trzeba pamiętać, że badany jest bardzo mały ułamek. Mój kocioł nie jest modernizowany z wyjątkiem cegieł w komorze zasypowej. No i ripostę sam podsunąłeś. Niby jak przecież to dmuchawa sztucznie dmucha i wdmuchuje więcej powietrza.. Palenie na naturalnym ciągu działa lepiej więc po co zużywać prąd ?
  14. Sprawdź post nr #17601. To nie fotomontaż i zdjęcie robione zaraz przed lub po filmiku (teraz nie pamiętam) Jest faza dymienia ale jest on bardzo delikatny. Nawet widziałem w jednym domu z kotłem na ekogroszek gorszy (ciemniejszy, intensywniejszy) dymek niż u mnie.
  15. U mnie ostatni czasami dostaje powietrza i gromadzi się to w rurce zasilającej (idzie pod sufitem a powrót przy podłodze) pomaga częste ustawianie pompki na III bieg która przepompuje powietrze na koniec grzejnika a tam jest odpowietrznik ręczny i czasami go używam. A kiedyś to brałem wszystkie grzejniki zakręcałem (EDYCJA: oprócz zapowietrzonego oczywiście) pompka przepompowała i można było odpowietrzyć. Do odpowietrzania grzejnika pomocne też jest ustawienie grzejnika nie do poziomu (strona z odpowietrznikiem lekko w górę)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...