Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkwar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    budowy

Dane osobowe

  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Szkwar's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

148

Reputacja

  1. Człowieku, daj sobie na wstrzymanie, napisałem gdzie mam kocioł i co cały dom jest kotłownią wg ciebie? co mam nazwać u siebie kotłownią skoro nie ma drzwi prócz tych od szafy? aaaaaaaaaaaa już wiem wg ciebie szafa jest kotłownią - ty się lecz bo jak w domu wariatów otworzą drzwi to będziesz należał do tej społeczności bo wtedy obejmie Ciebie zasięgiem. To tak jak z Tobą nie wystarczy nazwać Kaizen-a "Najlepszym doradcą na tym forum" ........żeby przestał pisać głupoty
  2. Najprościej bez żadnych wyliczeń i obliczeń. Na każdym piecu i Twoim jest tabliczka znamionowa- tam na 100% jest zapis jaką moc ma Twój stary Junkers zapewne powyżej 10kW i mając tą wiedzę poszukać odpowiedniego PPW oraz sprawdzić jego wymagania elektrycznie - porównać do swoich i wyjdzie zakres prac i faktyczne możliwości przyłącza domu/mieszkania.
  3. Ja mam piec w przedpokoju w szafie, w całym domu wentylacja mechaniczna, a kominiarz odebrał kotłownie i kuchnię bo tam mam gaz. W czym problem? Nazewnictwo pomieszczeń wynika strikte z projektu domu, kotłownia w której u mnie jest centrala wentylacyjna, odkurzacz centralny i duża deska do prasowania z pralką i suszarką jest pomieszczeniem za które nie muszę płacić podatku. I uważasz, że u mnie kominiarz popełnił przestępstwo? czytał ze zrozumieniem przepis i dopuścił piec z zamkniętą komorą spalania z kominem przez ścianę zewnętrzną - jakby go w ogóle nie było dokonał pomiaru wyciągu wentylacji mechanicznej znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie pieca. Spojrzał i ocenił również czujnik gazu ziemnego zamontowany w szafie w której jest piec i wydał opinie pozytywną. Uważam natomiast , że wszyscy Ci co byle by spełnić "oczekiwania" kominiarza przeprowadzającego kontrolę wentylacji do odbioru domu; wykonują na siłę wentylację grawitacyjną w kotłowni gdzie w całym domu jest WM godzą się na układ z "nieukiem" Ten nieuk wie co ma wymagać, ale jasno i precyzyjnie nie jest w stanie wytłumaczyć, że musi być i już, ustawodawca wymaga, aby była wentylacja pomieszczenia w którym znajduje się jakikolwiek piec na gaz niezależnie czy jest on z otwartą czy zamkniętą komorą spalania i nie obchodzi go jak jest zrealizowane doprowadzenie powietrza do komory spalania tego pieca.
  4. No i to właśnie się dzieje - a dokładnie przez odpowietrznik na belkach podłogówki. Te układy nie są takie same co uparcie twierdzi i upraszcza firmer Gdybym nie miał z tym kłopotów to nawet bym nie zabierał głosu bo mądrali tu tak wiele że jak tylko człowiek coś napisze to zaraz zlatują się jak muchy do g.... Dzięki za w sumie poparcie:yes:
  5. Jak co roku , zawsze zdarzy się jakiś cwaniak co nie rozumie wentylacji mechanicznej i nie czyta zmieniających się przepisów
  6. ????? a czym się różni od tego zamieszczonego w pierwszym poście. Czytam to forum i widzę , że problemy mają Ci co uważają tak jak Ty tzn to obwód im nie działa, to się układ zapowietrza, to pompa nie wyrabia z rozprowadzeniem wody ciepłej. Jeśli wg schematu nr 2 patrz post 1 zawór termostatyczny zamknie dopływ wody ciepłej do układu a wydajność pompy obiegowej będzie na tyle duża, że zrobi podciśnienie w obwodach podłogówki to po otwarciu zaworu układ zapowietrzy się. Niezależnie czy jest to układ otwarty czy zamknięty przez naczynie przeponowe. Dlatego podczas odpowietrzania każdego układu wszelkie urządzenia w tym pompy powinny być wyłączone, a zawory otwarte. A patrząc na dalsze wywody autora układ jest bardziej skomplikowany niż w pierwszym poście. I nie jest jak to określiłeś "kawałkiem rury" nawet w poście tytułowym więc nie pierdziel głupot, że to to samo. To tak jakbyś porównał flet - niezależnie z której strony dmuchasz zagrasz - więc spróbuj przecież to kawałek rury.
  7. Nie potrzeba - ważne, aby w tej pierwszej puszce z którego poprowadzisz przewód do drugiego włącznika było "0" i "F" tej lampy.
  8. Weź się zastanów - pokaż mi taki rozdzielacz z tak podłączoną pompą i zaworem mieszającym aby było bez różnicy?
  9. Ale to taka jak pisał City specjalne spiro wielowarstwowe - wysokotemperaturowe. U mnie po 6 latach pękła ta rura podobno fachowiec zrobił zbyt duży łuk
  10. City:rotfl: to kolejny wątek z tymi zaworami normalnie masz szczęście, ja kiedyś nawet nie wiedziałem , że takie coś w ogóle istnieje. Jak śmierdziało mi na nieużytkowym strychu bo fachowcy zostawili sobie rurę na poddaszu i wprowadzili ją do wentylacji to myślałem, że oszaleje....tak "woniało". Po zastosowaniu polecanego przez ciebie zaworu spokój nawet zapomniałem go kiedyś zakonserwować przez 3 lata...nic się nie stało i był szczelny a działał bo było słychać. Jak pamiętam Ty w ogóle się tym nie zajmujesz a tu takie info?
  11. Wszędzie idzie w górę, a po nowym roku jeszcze bardziej - ma być po 2600zł
  12. Widzę City , że doradzane "tym" zaworem weszło Ci w krew . Jakbyś miał udziały u producenta to byś zarobił u mnie tak samo na poddaszu działa już 3 rok - bez problemu uchroniłem się przed otworem w dachu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...