Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamil2k3

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    403
  • Rejestracja

O kamil2k3

  • Urodziny 01.12.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kwidzyn
  • Kod pocztowy
    82-500
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kamil2k3's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Witam proszę o pomoc w dobraniu rekuperatora do małego domku kubatura 220 m3 Szukam czegoś taniego akceptując że odzysk nie będzie idealny głównie chodzi o wymianę powietrza na świeże. Który z poniższych będzie najlepszy na dzień dzisiejszy. Reventon Inspiro BASIC CWP 200/160 jon16 Dospel LUNA 200 VUT 100P MINI A3 Cena do 3 tyś co byście polecili w tej cenie ? Rekuperator będzie niestety zainstalowany na nie ocieplonym poddaszu aczkolwiek mogę mu tam zbudować jakąś skrzynię i ją ocieplić trochę.
  2. Witam jak rozwiązać problem z bramką , wstawię zamek z elektromagnesem ale i tak wystarczy przełożyć rękę przez bramkę nacisnąć klamkę i bramka się otworzy. Jak użyję z obu stron samego uchwytu bez klamki to znowu przy wyjści zawsze będę musiał jakoś otworzyć elektrycznie tą bramkę. Jak macie to rozwiązane u siebie ?
  3. No nie było głównie przez prace i pracę po pracy To się chyba nigdy nie skończy ;D dom sam w sobie już praktycznie skończny czekam na drzwi wewnętrzne jeszcze, i została taka drobnica do wykończenia , ale jak się kasa kończy to nawet z drobnicą trzeba dłużej czekać . Ale płot polbruk ogród dopiero przede mną więc ..... jeszcze trochę to pewnie potrwa W każdym razie założenia budowy bez kredytu się niemal udało pompę ciepła brałem w raty 0% no i kuchnię też. Ogrzewam na 22 stopnie i płacę jakieś 550 zł za prąd za 2 mc więc jestem bardzo zadowolony. Musiał bym jakieś aktualne fotki wrzucić ale nie miałem do tego głowy ostatnio.
  4. Najzwyczajniej w świecie ......... Dajesz rynnę na tym daszku i spust albo rynną albo łańcuchem ja mam normalnie rynną zrobiony.
  5. Witam, znalazłem płytki takie jak chciałem białe z delikatnym wzorem 3d, miały być 90 ale są 89 niby nie duża różnica, ale okazuje się, że zbraknie mi pionowy pasek około 5 cm na 2 dłuższych ścianach ścianach na przeciw siebie.... Czy ktoś zna jakieś sprytne sposoby na zamaskowanie takiej przestrzeni ? To co mi przychodzi do głowy to... 1. wiadomo przyciąć 5 cm tej płytki i wkleić ale boje się, że będzie to mało estetycznie wyglądać :/ 2. Wkleić pionowo 5 cm dekor jakąś listwę ... ale płytki mają wymiar 29x89 i chciałem zrobić listwę szklaną czarną poziomo w około łazienki pionowa jakoś mi nie pasuje do końca optycznie ale może widzieliście coś takiego i wygląda ok ? 3. Pasek led ? Nie myślałem o montowaniu takowego, ale może takim czymś się ratować ? 4. Zacząć np połową płytki i zakończyć większą częścią, choć to uznawałem raczej za ostateczność. To przychodzi mi do głowy, a co wymyślicie ? No i 2 problem przy którym zupełnie rozkładam ręce to ściana na wprost. Mam otwór okna 83 płytka ma 89 Kładąc płytkę pod oknem wystaje po 3 cm za krawędzie okna. Przez co przykładając płytkę wyżej do fugi zostanie mi po 3 cm przy oknie docinka 3 cm wygląda słabo więc co można z tym zrobić ? Wyjściem było by docięcie płytek w tym środkowym rzędzie do wymiaru 83, ale docinanie nie daje takiej krawędzi jak powinna być płytki są rektyfikowane. Chyba, że nie kłaść płytki do fugi po prostu dociąć do krawędzi i fuga dojdzie tylko do okna a na wysokości okna będzie bez ale to chyba raczej błąd nie powinno się tak układać prawda ? Pomoże ktoś i rzuci jakieś pomysły będę bardzo wdzięczny
  6. Witam. Tak był projekt wiązarów razem z projektem, ale nawet wpisując w google projekt wiązarów z7 znajdziesz przykładowe projekty, ja robiłem według tego z oryginalnego. Tarcica z tartaku może być ale raczej powinna być suszona aby Ci jej nie wykręciło zbyt mocno po złożeniu. Możesz suszyć sam ale to trwa kilka m/c lub kupić suszone komorowo. Jest też jaka powinna być klasa drewna ale czy tartak Ci taką sprzeda? nie wiem sam nie wiem czy ja taką otrzymałem nie wiem jak to sprawdzić zostaje tylko zawierzyć. Ale dach złożony stoi już ponad rok a mojej okolicy bardzo wieje, było już kilka mocnych wichur które z 30 drzew położyło w tym czasie i na razie wszystko ładnie stoi więc powinno być ok
  7. Pamiętam jak pisałaś, że nie odważyliście się sami robić tynków a tu składacie sami kuchnie. Nie mów, że to nic trudnego bo to naprawdę sporo pracy i dużo żmudnego planowania. Oglądałem trochę tych kuchni i ceny takie że mi się nogi uginały fakt są też te paździerzowe tańsze ale tutaj lite drewno pięknie wygląda. Robiłem kiedyś z 3 szafy jakieś stoliki i biurko więc jakąś tam bazę mam ale czuję pewną obawę przed robieniem całej kuchni muszę przyznać Ale dałaś mi teraz nieco do myślenia naprawdę
  8. Ogrzewanie podłogowe zupełnie inaczej grzeje jest przyjemnie ciepło w całym domu w pgóle też czuję inne odczuwanie temperatury niż w bloku. Ja grzeję do 18 z czego jak się przy 18 wyłączy to i tak podbija do około 20 stopni jak przyświeci słońce to w salonie powyżej 21 mam. Co do wilgotności kupiłem na allegro taki tani higromet z termometrem za 10 zł chyba bardzo się przydaje jak podbija powyżej 60% to wietrze aż zbiję wilgotność Choć przy kładzeniu włókniny i malowaniu nawet do 97 % potrafiło dobić. Ja nieco zwolniłem z pracą tzn do lutego chwila odpoczynku przyda się aby dozbierać trochę kasy chciałem robić teraz rekuperator ale koszt jest dość znaczny i chyba najpierw jednak postaram się wykończyć a rekuperacje już po zamieszkaniu dodam bo kasa niestety topnieje Oglądam sporo tych inspiracji i naprawdę wiele rzeczy mi się podoba pewnie przez to trudno mi wybrać coś konkretnego, ale pójdę chyba w taki styl skandynawski bardziej.
  9. Jak pięknie już naprawdę niewiele zostało do końca tylko pozazdrościć. Fajnie że już są podłogi co to za płytki ? Gdzie kupowaliście z internetu czy w hurtowni jakiejś i ile wyszło za m2 bo właśnie szukam czegoś do siebie nie wiem gdzie najlepszą okazie można znaleźć. Co do mebli w kuchni to mieliście jakiś projekt czy wszystko samemu tylko zamówiliście fronty i drewniane boki a okucia i cała reszta to już samemu ?
  10. Powiem krótko niemożliwe nie ma szansy nie ma takiej opcji nawet nie rób sobie nadziei. 95% prac przy budowie wykonałem we własnym zakresie sam z tatą nieliczâc montažu stolarki i pompy ciepła, więc za robociznę nie zapłaciłem wiele fakt staram się korzystać z materiałów najlepszych ale nawet budując z najtańszego materiału nie zejdziesz z kosztami do 100k Dom za 150k jest do deweloperskiego stanu nie do zamieszkania. Budowa najtańszego domu z ogromnym wkładem własnej czyli jakieś 90% robisz sam czyli konstrukcja dachu układanie itd... to i tak minimum do zamieszkania z 200 tyś musisz liczyć a i tak wielu te 200 tyś uważa za niemożliwe.
  11. Halo najlepszego w nowym roku Przy waszym tempie prac to pewnie już mieszkacie albo bardzo blisko do wprowadzenia jesteście Ale co tu taka cisza ?
  12. Ostatnio niewiele czasu na wrzucanie czy nawet robienie zdjęć, ale nadrabiam zaległości. Wchodzimy powoli w wykończenie więc sporo pracy a niewiele widocznego efektu więc nawet nie ma za wiele zdjęć. Zrobiliśmy sufitu, ociepliliśmy dach dodatkową 20 cm wełną więc razem jest 30 na chwilę obecną i rozważam jeszcze zasypaniem nieco celulozy z góry jak poprowadzę rury od wentylacji mechanicznej chcę czymś rury przykryć dodatkowo albo zwykłą wełną je przykryje. Zrobiliśmy podłogę na strychu na razie tylko na środku ale jest (brak zdjęcia) Tynki zostały pokryte cekolem i zagruntowane teraz przydało by się je pomalować tylko nie mam pojęcia na jaki kolor:D A w lutym chcę ruszyć z podłogami. Ogrzewam już na tylko do 19 stopni ale to wystarcza do komfortowej pracy w środku. http://s1.fotowrzut.pl/W6VIMOR0ZN/1.jpg http://s1.fotowrzut.pl/W6VIMOR0ZN/2.jpg http://s1.fotowrzut.pl/W6VIMOR0ZN/3.jpg http://s1.fotowrzut.pl/W6VIMOR0ZN/4.jpg http://s1.fotowrzut.pl/W6VIMOR0ZN/5.jpg http://s1.fotowrzut.pl/W6VIMOR0ZN/6.jpg http://s1.fotowrzut.pl/IGVQTMAMUI/1.jpg
  13. Mogę go zaślepić od połowy a górę wykorzystać do kanałów wentylacyjnych ale mostek cieplny i tak zostanie. Ok w takim razie kupię pianki do tych rur no chyba że na nieocieplone poddasze lepsze są rury metalowe w tej wacie i folii to może warto dopłacić do nich ? No i jak z tym rozmieszczeniem wlotów wentylacji tak jak teraz będzie ok czy dodać jeszcze coś ?
  14. Musiał bym porobić jakieś aktualne. Pompa zajmuje tyle co piec gazowy prawie nic, wisi na ścianie jakieś 60 cm wysokości na może 40 szerokości odstaje z 20 cm. Zbiornik wody użytkowej to już zależy jaki wstawisz wiszący czy stojący 100 , 200 czy 300 litrów. Pompa ciepła zajmuje mało miejsca zmieści się nawet w bardzo małej kotłowni.
  15. Komin wybudowałem już na początku budowy, miałem cegłę za darmo z rozbiórki więc postawiliśmy bo nie wiedziałem wtedy czy uda się z tą pompą. Dziś wiem, że komin jest zupełnie zbędny tylko miejsce zajmuje niepotrzebnie, ale skoro już jest nie będę go rozbierał przecież a można oba kanały wykorzystać właśnie do centrali. Co do zabudowy oczywiście wiem że musi być zamknięty i docieplony myślałem nawet aby dać kabel grzewczy przy skroplinach i by był problem z głowy. Wełnę mam już połorzoną zależało mi aby przed zimą zamknąć poddasze z przewodami w wełnie nie chciałem się teraz bawić stwierdziłem, że położę je na wierzchu i dobrze docieple. Dokładnie o tych PP-Flexmyślałem tylko musiał bym kupić wełnę 5 cm owinąć je i np streczem aby się nie rozwijało. Izolacja z pianki taka jak do wody itd ? tylko o większej średnicy? Toteż by było dobre i na pewno wygodniejsze do zakładania a potem mogę to nawet wełną przykryć na poddaszu. Czyli poprawiony rozkład anemostatów może być tak ? Jako centralę myślę o http://instalszop.pl/do/item/KineticB/Centrala-rekuperacyjna-Vent-Axia-Kinetic-B Do małego domu 92 m2 powinno wystarczyć bez problemu myślę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...