Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marziel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    45
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marziel

  1. Mam to samo, kiedyś przy układaniu drewna uderzyłem i pękł na pół a teraz jeszcze pękła jedna z połówek. Zastanawiam się czym to można zastąpić, przydałoby się coś co nie jest tak wrażliwe na uderzenia i wytrzyma trochę dłużej. Ten cały accumote moim zdaniem jest bardzo kruchy, cała tylna ściana paleniska jest pościerana, wygląda to mało estetycznie i na pewno na następny sezon będę wymieniał tylną okładzinę na coś płaskiego bez garbików.
  2. marziel

    Podbitka - czym pomalować ?

    Ja malowałem najpierw drewnochronem żeby była warstwa ochronna, po kilku miesiącach przed tynkowaniem pomalowałem lazurą sadolin kolor chyba palisander. Całkiem dobrze się trzyma i wygląda do czarnej dachówki.
  3. Ja ze swojej strony mogę polecić AL-KO CLASSIC 5.16 VS-A PLUS. Kosiarka na silniku loncin/emak 140cc, popularna, mało awaryjna jednostka. Deck stalowy od spodu zabezpieczony plastikową osłoną (dół i boki) dzięki czemu wydłuża się trwałość wózka. Fajny bajer z kontrolą prędkości w zależności od terenu można sobie dobierać szybkość. Porządny kawał kosiarki, duże koła, zrywny napęd. Koła potrafią zabuksować na trawie a na najwyższym biegu maszyna jest naprawdę bardzo szybka. Duży kosz (65L) przy zbieraniu nabija do końca, wskaźnik napełnienia też działa fajnie. Ogólnie polecam ten sprzęt, za tą kasę (1300) myslę, że aktualnie nic lepszego chyba nie ma.
  4. jako że zbliża się sezon grzewczy, może podpowiecie mi czym wyczyścić można okładzinę blanki tzw acumotte? Próbowałem tą pianką do szyb ale bez rezultatu.
  5. Napisz jaki klej? Już gdzieś tu był temat o ścianach z silki, które się przewracały bo klej był jakiś lipny.
  6. vabien zdjęcia schodów wrzucę trochę później bo teraz wszystko zababrane ziemią, a czekam na ekipę od ogrodu więc nie chce mi się tego czyścić. Co do płotu to chodziło mi o zwykły siatkowy, więc nic specjalnego, na froncie też na razie szalu nie będzie bo kasa z kredytu dawno się skończyła i trzeba włączyć myślenie ekonomiczne qosek świetny kominek, podoba mi się obudowa wrzuć fotki jak będzie na gotowo.
  7. Kurcze czego tu żałować bk czy silka to dobre materiały do budowy, bierz to co Ci pasuje i nie żałuj
  8. Hej, w związku z tym że zakończyły się prace brukarskie wokół domu to mam dla wszystkich jedną uwaga odnośnie wylewania schodów zewnętrznych. Myśmy wylali sobie trzy stopnie betonowe, dosyć duże, w przyszłości miały być obłożone granitem. Kamieniarz materiał wycenił na 8 tys zł plus robocizna. Brukarze zaproponowali nam skucie schodów i ułożenie ich z kostki brukowej, koszt 500 zł. Wybraliśmy to drugie rozwiązanie i nie żałujemy za zaoszczędzoną kasę zrobiliśmy taras + płot
  9. Schody są jak w projekcie, jednak teraz zrobiłbym bez tego zabiegu na półpiętrze, jak pisałem wcześniej takie schody są mniej bezpieczniejsze dla dzieci niż proste, a miejsca jest dosyć żeby dało się je tam zmieścić. Szklana ściana sprawuje się całkiem dobrze, coś tam nawet tłumi. W miejscu gdzie będzie wisieć warto dać pełną cegłę bo kotwy muszą siedzieć dosyć głęboko (waga ściany 100 kg) i koniecznie pamiętać zrobieniu o zdjęcia instalacji elektrycznej ( u nas przebili jeden kabel od ledów bo zapomniałem im pokazać fotki). W oknach mamy zamontowane plisy, trochę problemu było z takim rozmiarem na oknach wykuszowych ale są tam listwy z magnesem więc wszystko się trzyma. Miejsce pod schodami wykorzystujemy w łazience, w przyszłości będziemy mieli tam zabudowę wnękową na rózne takie graty Miło że się podoba w przyszłości coś tam pewnie jeszcze pokażę
  10. Tak to na pewno fotki trochę forum skompresowało zdjęcia przez co wyszły mało ostre. Co do kominka to rozumiem ten ból, koszty są okrutne szczególnie dla posiadacza rekuperacji. Odnośnie kotłowni to nic tam nie zmieniałem wszystko jak w projekcie, może tak wygląda bo zdjęcia robiłem obiektywem szerokokątnym a on zniekształca perspektywę. Z narożnikiem jest problem bo przez ten słup przy schodach nie mieści się nic większego, na tej części usiądą trzy osoby, odległość od słupa do krawędzi kanapy to około metr.
  11. Mam nadzieję że te 4 fotki wystarczą nie mamy jeszcze lampy nad stołem jadalnianym, mamy coś na oku ale fundusze są na wyczerpaniu. Co do kominka to blanka na pewno nie nadaje się do reku, ale ja nie mam więc ten problem mnie nie dotyczy. Odnośnie samego wkładu to napisałem swoje uwagi w wątku, który podlinkował qosek więc nie będę się powtarzał, imo jak za takie pieniądze daje radę.
  12. mamy na podłodze położoną duża płytkę (90 cm) i jest ona na równi z podłogą tak że nie potykamy się co do szyby to zastanowiłbym się czy nie pęknie z czasem, ja mam metalowy kosz na drewno więc musiałbym mocno uważać stawiając go na takiej powierzchni.
  13. coś taki nerwowy koleżko? zaparz sobie melisy bo ci żyłka pęknie nie zgadzam się na przykład z tym u mnie nie wieje i jaka teraz konkluzja? również z tym z tym również reszty nie chce mi się czytać z uwagi na twój napastliwy ton, zamiast rzeczowej dyskusji dopier ..... się do każdego jakby to on był winien temu że taki wkład kupiłeś. Skoro, wydałeś kasę i żal ci du.pe ściska to pozwij producenta a naskakuj na każdego kto ma odmienne zdanie od ciebie.
  14. Posiadam również wkład Blanka (lewy/prawy 670/570) nie do końca zgadzam się z opinią dbx. Faktem jest, że kominek mimo palenia suchym drewnem i brykietem bukowym lubi szybko zanieczyścić szybę. Mi wystarczą trzy dni aby szyby boczne się zakopciły a na frontowej narożniki. Po 6 dniach zazwyczaj szyby boczne są całkiem ciemne. Moje drewno ma wilgotność w granicach 16-18% (mam miernik) a brykiet jest suchutki około 4%. Palę oczywiście sposobem górnym co w tym kominku niestety nie do końca jest takie proste z uwagi na to, że jest dość płytki i nie posiada płotka, który umożliwiłby załadowanie większej ilości drewna. Co do wykładzin nie będę pisał bo każdy użytkownik wie że będą pękać. Jeszcze jednym minusem jest brak odłączanej rączki, która nagrzewa się tak że gołą ręką nie da się jej chwycić. Nie odczuwam natomiast jakiś podmuchów powietrza z kominka, mimo zamkniętego dolotu, czasem podczas silnych wiatrów słychać jak powietrze gwiżdże ale nie dmucha mi na pokój. Nie zdarzyło mi się żeby ogień w kominku zgasł, w palenisku jest zawsze taka temperatura, że trudno byłoby to zagasić, ja po porządnym rozpaleniu zamykam zazwyczaj dolot powietrza wtórnego, a pierwotne mam na 50%-30% czasem jak za gorąco zamykam całkiem. Wkład grzeje dobrze, na dole mam powierzchni otwartej ponad 45 metrów, która nagrzewa się bardzo szybko, na piętrze mam dgp przez które również szybko płynie ciepłe powietrze. Paliłem w nim cały ten sezon, i po kilku paleniach wiem jak organizować drewno i brykiet w tym palenisku żeby paliło się długo i nie było za gorąco. Konkluzja: jak za kwotę 3000 z małym hakiem to jest to wkład przyzwoity, oprócz tych kilku minusów, które moim zdaniem nie wpływają znacząco na komfort użytkowania są to moim zdaniem dobrze wydane pieniądze. @Remiks napisz proszę co to za alternatywa dla płynów czyszczących.
  15. Mój wkład to Blanka ( lewy/prawy 670/570). Minusem jest brak płotka w palenisku przez co po załadowaniu wkładu do góry czasem coś lubi spaść na szybę, no i brak wyjmowanej rączki, która nagrzewa się jak cho.era. Poza tym grzeje aż miło Sorki za jakość fotki z komórki. [ATTACH=CONFIG]333993[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]333994[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]333995[/ATTACH]
  16. marziel

    Duże okna dachowe

    Zastanów się czy naprawdę potrzebujesz mieć dziurę w dachu? Na początek kilka linków, jest tego więcej więc warto poświęcić chwile i przejrzeć muratora.. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?245285-montowa%C4%87-okna-dachowe-czy-nie&p=7049392#post7049392 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223322-Okno-dachowe-woda-l%C3%B3d-gnicie http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244719-Zlodowacia%C5%82e-i-mokre-okna-od-wewn%C4%85trz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244721-Okna-dachowe-FAKRO-l%C3%B3d-od-%C5%9Brodka Generalnie sytuacja jest wszędzie dość podobna, na oknie skrapla się para, zimą pojawia się lód, okna wychładzają pomieszczenie, hałasują podczas deszczu, wiatr potrafi nawiać wodę pod uszczelki. Winę za te problemy producenci zrzucają na użytkowników, dodatkowo zalecają montaż grzejników pod oknami co moim zdaniem jest po prostu tuszowaniem problemu. Jaki ma sens grzanie powietrza pod oknem które ulatuje sobie do nieba? Reasumując ja bym drugi raz nie montował.
  17. Skoro o takie ciężary chodzi to inna sprawa, tutaj przy szynach kolejowych nawet silka wymagałaby kotwy chemicznej
  18. Przeca to nie płyta k/g, można śmiało wieszać szafki itp. Moi rodzice mieszkają 12 lat w takim domu z porothermu i nie ma problemu.
  19. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?231048-Docieplenie-dachu-p%C5%82askiego-p%C5%82yty-thermano-5cm&p=6632755&viewfull=1#post6632755
  20. Przed montażem warto być świadomym wszystkich wad i zalet posiadania okien dachowych. Sam posiadam 6, i powiem że więcej jest z nimi problemów niż pożytku, teraz zamontowałbym góra 2 okna. Poniżej lista wad i zalet: - okna dachowe to dziury w dachu przez które ucieka ciepło, jaki jest sens izolowania dachu grubą warstwa wełny gdy na końcu robimy sobie w nim dziury? - zimą zazwyczaj okna roszą wodą, przy ujemnych temperaturach pojawia się na nich lód, - producenci okien zalecają montaż grzejników pod oknami, dzięki czemu ciepło szybciej ucieka z naszego domu, - wiatr potrafi nawiać wody do środka okna, która później wlewa się do domu, - dzięki oknom dachowym latem słońce robi z poddasza piekarnik, - markiza ograniczająca ilość promieni słonecznych kosztuje konkretne pieniądze, - ekonomicznie okna dachowe nie znajdują żadnego uzasadnienia, - jedyny plus to, że rozświetlają trochę poddasze. Podsumowując, moim zdaniem szkoda pieniędzy.
  21. potrzebujesz kostki elektryczne lub szybkozłączki (najlepsze) plus kabel do przedłużenia, wpisz na YT przedłużenie przewodu i masz rozwiązanie.
  22. Mieszkałem w domu z porothermu, aktualnie mieszkam w domu w całości z silki i mówiąc szczerze nie odczuwam jakiejś specjalnej różnicy w akustyce ścian działowych, moim zdaniem jest na podobnym poziomie.
  23. W moim domu również kable po ścianach i suficie, jedyny przypadek kabla na posadce jaki znalazłem jest w sypialni, ale ma to jakieś uzasadnienie. U mnie wyszło ponad 200 punktów ale ja się nie umawiałem na punkty a na całość instalacji więc nie oszczedzałem, spośród moich znajomych którzy również budowali rozpiętość cenowa była dosyć duża od 8 - 16 tys., więc 10 tys. na jakie się umówiłem z elektrykiem uważam za dobrą cenę. W cenie dodatkowo zrobiona jest inst. alarmowa (bez czujek i centrali), telewizyjna(dvb-t i kablowa), oświetlenie zewnętrzne działki i doprowadzenie do bramy. Montaż lamp, oprawek, i listw led również w cenie
  24. Moim zdaniem zabezpieczanie przed zalaniem od środka mija się z celem, woda nadal będzie dostawała się do muru i prędzej czy później znajdzie sobie drogę do środka. Warto byłoby ustalić co jest przyczyną zalewania, skąd bierze się woda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...