Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poznaniakk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Poznaniakk's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. To co napisałeś w drugiej części swojej wiadomości bardzo mi odpowiada! Nie zależy mi na pasywności, a jedynie na domu, który będzie stosunkowo tani w utrzymaniu i nie będę musiał się martwić każdym rachunkiem co miesiąc przychodzącym. Jeśli chodzi o fundament to niestety jego powierzchnia jest za mała - chcę zbudować dom parterowy (z płaskim dachem lub poddaszem użytkowym, jeszcze nie zdecydowałem) i tu pojawia się pytanie czy te istniejące fundamenty będę mógł rozbudować Nie znam się zbytnio na fundamentach, ale z tego co czytam, wszyscy, którzy budują domy energooszczędne, stawiają je na płycie fundamentowej. Czy jest to warunek konieczny?
  2. Niekoniecznie zamierzam budować dom pasywny, raczej energooszczędny. Rozważam teraz właśnie rozwiązania, które są dostępne na rynku, i staram się wybrać takie, które najlepiej się w moim przypadku sprawdzą. Pokażę Wam moją działkę - chętnie posłucham Waszych sugestii. Na rysunku jest zaznaczony kwadracik - to fundament, który pozostał po poprzednim domku. Zastanawiam się teraz czy da się go wykorzystać czy nie bardzo...
  3. Drodzy Koledzy, jako autor tego postu muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tak dużej aktywności i tylu wypowiedzi! Dziękuję Wam za wiedzę, którą się dzielicie Chciałem jednak zapytać o taką rzecz. Pomijając już czy będę budował dom pasywny czy energooszczędny co się dzieje w sytuacji, gdy w takim domu wyłączają prąd? Buduję się na wsi, a tam przecież taka sytuacja ma dość często miejsce... Siadają pompy, rekuperator, piece... W tym momencie zastanawia mnie sens montowania rekuperacji. Może po prostu zrobić wentylacją grawitacyjną? Moje pytanie do Was - wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna? Co wg Was się lepiej sprawdza?
  4. Wielkie dzięki za odpowiedź! W miarę zdobywania wiedzy i uczenia się będę posyłał kolejne pytania 1. Czy komfort życia w domu energooszczędnym a pasywnym znacznie się różni? 2. Z tego co mi napisałeś dom pasywny parterowy jest wręcz niemożliwy do stworzenia więc obawiam się, że będę musiał budować energooszczędny. Nie chcę piętrówki... Przepraszam za opinie, ale moim zdaniem życie rodzinne powinno toczyć się na jednym poziomie i na tym przede wszystkim mi zależy. Nie muszę mieć 700zł kosztów ogrzewania rocznie. Jeśli będzie to 1500zł też będę zadowolony, a dom ma być dla mnie, a nie ja dla domu Weźmy taki kominek - bardzo przyjemna rzecz na jesienne wieczory. Szkoda by mi było to stracić...
  5. Drodzy Forumowicze, Żeby nie było dużo czytania, zapytam Was w kilku zdaniach o pewne moje wątpliwości dotyczące domu pasywnego. Mam działkę o pow. 860m2, odsłoniętą od południa, która wydaje mi się być idealnym miejscem na stawianie domu pasywnego. W sumie to już miałem kupować projekt domu tradycyjnego, ale mój znajomy powiedział mi żebym się tematem zainteresował i chyba rzeczywiście warto... Myślę o domu parterowym ok. 110-120m2, z płaskim dachem (chyba że WZ mi nie pozwolą to wtedy prosty, dwuspadowy), bez garażu. Taki dla rodziny 3-4 osobowej. Stąd kilka pytań: 1. Jestem z okolic Poznania - może ktoś zna jakieś biuro projektowe, które ma doświadczenie i zna się na budowie takich domów? Doczytałem już, że projekt to bardzo ważna rzecz i musi być wykonana przez kogoś obeznanego w temacie. 2. Ile może/powinien kosztować taki indywidualny projekt domu pasywnego? Nie chcę aby ze mnie zdarli nie wiadomo ile... 3. Czy sama budowa takiego domu jest na tyle skomplikowana, że trzeba do tego zatrudnić wykwalifikowaną ekipę ze specjalistyczną wiedzą czy wystarczy dobra firma budowlana (znajoma mi), która swoją pracę wykonuje rzetelnie za rozsądne pieniądze? Sam niestety budować nie potrafię, a pracę mam biurową w godzinach 8-16. 4. Koszt takiego domu to bardziej 250-350tys. czy może bliżej 500tys.? Pewna Pani architekt twierdzi, że jest on droższy o max. 15% od normalnego. 5. Co tak naprawdę wpływa na większy koszt budowy domu pasywnego? Czy jest to koszt robocizny czy droższe materiały budowlane? 6. Jeśli mój dom będzie mocno wystawiony na działanie słońca to wiadomo, że zimą jest fajnie bo ciepło. Ale co z upałami latem? Da się w takim domu wytrzymać? 7. Czy dom pasywny wymaga jakieś specjalnej konserwacji, aby swoje właściwości zachował przez kolejne 15-50 lat?! oraz ostatnie: 8. Dom pasywny wydaje mi się dość hermetyczną "puszką" - czy to jest zdrowe? Suche powietrze, brak cyrkulacji? Jak to się ma do naszego zdrowia? Głupio mieszkać pod lasem w domu, w którym powietrze jest beznadziejne... Dodam zdjęcie działki jak jest ulokowana. Działka nr 324/16 (wszystkie na południe od niej są jeszcze puste). Ten fundament to pozostałość po poprzednim domku - trzeba będzie zlikwidować. Będę wdzięczny za aktywność i odpowiedzi osób, którzy już w takich domach mieszkają. Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc i wiedzę, którą się podzielicie.
  6. Cześć Wam! Zastanawiam się nad projektem domu pasywnego ok. 110-120m2. Ciekawi mnie jednak jedna rzecz - co tak niby bardzo podnosi koszt budowy takiego domu? Czy jest to cena materiałów czy robocizna? Rzecz w tym, że mam swoich sprawdzonych fachowców i zastanawiam się czy w takim przypadku koszt domu pasywnego będzie względnie niższy? Dodam tylko, że interesuje mnie dom parterowy (może być z płaskim dachem), a mam ładną słoneczną działkę od strony południowej. Ten fakt zapewne ma znaczenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...