Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tommek85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tommek85

  1. A co tam masz pod spodem? tam miałeś płytę? Im dalej idę tym mam więcej wątpliwości.
  2. Witam. Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Przyszedł chyba czas, aby zrobić "normalne" wejście do domu. Rozważam położenie deski tarasowej wzdłuż ( deski 4m) Do tej pory wygląda to tak: Jest to wnęka ok 4m na 2m do tego ma być zrobiony jeden schód na szerokość około 60-70cm ( tak, żeby nie trzeba było przycinać deski), coś jak "naszkicowałem" poniżej. Teraz pytania: Jak wykonać podstawe pod legary? Wylać murek betonowy, robić płytę? Czy może jeszcze jakieś możliwości? W tym momencie jest tam ubita ziemia a na niej kamyczek taki jak na zdjęciach. Z tym, że kamienia pewnie trochę trzeba będzie zebrać, żeby zmieścić się na wysokość pod drzwiami. W jaki sposób robić pionową część schoda? - Deską maskującą? To samo pytanie odnośnie boków Z góry dziękuję za wszelką pomoc i porady. Dzięki Pewnie kolejne pytania pojawią się jeszcze.
  3. Z tego co na szybko policzyłem, wyjdzie z 600zł więcej za tę kombinację z synthosem i właśnie tutaj pojawia się pytanie czy jest o tyle lepszy, żeby w niego inwestować te kilka złotych czy też szkoda zabawy i kombinacji bo nie da to widocznych efektów. Pan z którym rozmawiałem mówił, że przy podłogówce lepiej będzie się spisywał synthos ( chyba chodziło o odbijanie ciepla ale nie pamietam dokladnie) ale czy tak jest na pewno?
  4. Witam. Pasuje wybrać styropian pod ogrzewanie podłogowe. Początkowo myślałem nad styropianem termo organika 037 - grubość 15cm. Natomiast dziś rano zaproponowano mi, żeby podzielić to na 10 i 5cm i tej 10cm dać słabszy np. dalmatyńczyk 040 a na niego 5cm synthosu 030. Co o tym sądzicie? Synthos jest sporo droższy niż styropian i nie wiem czy gra jest warta ... . ( mam 142m2)
  5. Rafał - dzieki za solidną odpowiedz, jak przystało na Elite forum. Pawlo - dzięki, jeszcze pewnie będziemy to rozważać
  6. Witam Czy ktoś z Was wykonywał wylewki przed tynkami? Chodzi o to, że temperatura nas trzyma jeśli chodzi o tynki wewnętrzne, natomiast wylewki można by bylo raczej robić. Jak to wygląda w praktyce? Może się to udac? Na co zwrócić uwagę, z góry dzięki za każdą konstruktywną odpowiedź. pozdr
  7. Nikt więcej nie ma kanałów na nieocieplonym poddaszu? Jak to rozwiązaliście?
  8. No tak myślałem całe poddasze wyłożyć styropianem 20cm a same kanały docieplić dodatkowym 20cm warstwą. Mam nadzieję, że zda to egzamin i będzie rekuperator spełniał swoją funkcję.
  9. Witam Posiadam rekuperator Aeris 350 VV zamontowany w małej kotłowni na parterze, jednak kanały wentylacyjne poprowadzone są "górą" tzn nieużytkowym i nieocieplonym poddaszem. Kanały są ocieplone 2cm warstwą wełny oraz "sreberkiem" co daje w sumie 20cm. Moje pytanie jest następujące: W jaki sposób ocieplić jeszcze kanały wentylacyjne, żeby straty ciepła były jak najmniejsze? Poddasze ma z założenia byc nieużytkowe. Może ocieplic strop 15cm wartswa stryopianu, a wystające jeszcze kanały docieplić wełną i owinać folią czy takie rozwiązanie jest wystarczające? Z góry dzięki za porady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...