Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kromik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O kromik

  • Urodziny 14.10.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    SSO

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Dzielnica
    południe
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kromik's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. witam uff przeprawa z wyborem okien już za nami... Cały ostatni tydzień spotykaliśmy się na budowie z firmami montującymi okna. Od strony technicznej zależało nam na bardzo dobrym produkcie ale nie mniej ważny a nawet ważniejszy jest dla nas prawidłowy montaż. Ostatecznie zostaliśmy przy wyborzę między dwoma producentami - Vetrex V82 i okuciach Roto VS. Awilux SI82 i okuciach Schuco. Ofertę Awilux'a widziałem na wrocławskich targach budowlanych w 2014 roku. Co do podanego kontaktu za który bardzo dziękuję, okazało się podczas spotkania na budowie że z Panem Mariuszem Sobielą z firmy Bauman spotkaliśmy się już właśnie na tych wspomnianych targach. Krótko mówiąc dopiero w czasie takich spotkań face to face na budowie wychodzą kwestie o kórych nigdy się nie dowiemy przeglądając "suche" oferty nad laptopem. To bardzo ważna kwestie żeby poświecić czas na spotkanie się z ludzmi na budowie bardzo dużo nam to dało. Mając porównanie po spotkaniach na "naszym poligonie" obydwoje z żoną podjeliśmy bezsporny werdykt , że montujemy Awilux'a z Panem Mariuszem. Najważniejsza kwestie, tylko on był w stanie bardzo przekonywująco i nie sztampowo odpowiedzieć na każde nawet najdziwniejsze nasze pytanie, nie namawiał jak większość na tzw ciepły montaż, zapewniając że standardowy ale poprawny jest równie skuteczny, no i parametry Uw delikatnie lepsze na korzyść Awilux'a z bardzo dobrą ceną na przesuwnago HSa thermoslide w wyjściu na ogrodowy taras na kórego ostatecznie się zdecydowaliśmy oraz ten pakiet szybowy SunEnergy+ dopełniły wyboru. Zamówienie poszło wczoraj, także czekamy na montaż. Możliwe ze zamontujemy kilka okien na piankę rozprężną, do montażu mamy zdecydować, zobaczymy. Jeszcze raz bardzie dziękuje za kontakt i pomoc, dam znać co i jak po montażu.
  2. witam dzisiejsza pogoda za oknem napawa mnie optymizmem, materiał na ścianki działowe złożony już na budowie i czekam na tydzień "plusowej" pogody i zamykam temat ścianek działowych W międzyczasie przyszła pora na okna. Mam kilka różnych rozwiązań w soim domu, w tym, wąskie okna "jamniki", duże okno narożne w kuchni, wysokie na 2,35m okna witrynowe w salonie no i mocno zastanawiam się nad oknem HS wyjściowym na taras (ceny wysokie ale rozważe jeszcze temat czy warto...). Krótko mówiąc z uwagi na powyższe zależy mi na bardzo dobrym montażu więc szukam sprawdzonego instalatora z rejonu Wrocławia. Proszę o jakieś namiary na sprawdzone firmy, będę bardzo wdzięczny ponieważ w tym temacie nie ma miejsca na pomyłki.
  3. dziękuje za odpowiedzi. Jestem bardzo ciekawy opini Kogoś kto ma całość z pustaka ceramicznego. Przecież to bardzo popularne roziązanie. Kwestia nośności i możliwości montażowych na danym materiale jest drugożędna - kotwa chemiczna lub specjalne skręcane kołki np. Fisher'a rozwiązuje sprawę. Proszę o info od osób które mają to rozwiązanie w praktyce ?
  4. witam zamierzam jeszcze w lutym postawić ściany działowe w mojej parterówce i mam mały dylemat, z jakiego materiału wybudowac ścianki działowe. Nośne są z pustaka 25 Cerpol Mega Max. Zależy mi na jak najlepszym aspekcie akustycznym, krótko mówiąc jak najbardziej dzwiękoszczelne. Gazobeton odpada w przedbiegach. Zastanawiam się nad silką i pustakiem 11,5 który z uwagi na system i możliwość połączenia z nośnymi szczerze mówiąc bardziej bym wolał. Proszę o spostrzeżenia osób które mają podobne sytuacje, jak to u Was wygląda pod kątem dzwiękoszczelności ???: 1. nośna pustak i działówka pustak VS. 2 nośna pustak i działówka silka ps wiem że parametry podawane przez producentów mierzone w "warunkach laboratoryjnych" przemawiają za silką kóra ma największą gęstość ale spotkałem się z opinią że normalnych warunkach to jednak pustak będzie lepiej tłumił domowe hałasy z uwagi na swoją nieregularną fakturę - fale dzwiękowe się rozpraszają. Proszę o opinię za kóre z góry dziękuje
  5. witam forumowiczów buduję dom parterowy pod Wrocławiem na terenach gliniasto ilastych - jest więc problem z nieprzepuszczalnością gruntów i ryzyko że stojąca dłużej woda może atakować budynek. Zainwestowałem sporo w izolacje pionowe przeciwowdne i obecnie zaczynam przymierzać się do instalacji wewnętrznych jak tylko zamontuje w marcu okna. Jako izolacje poziomą wykorzystywałem tzw. "plastpapę" - grubą membrane/folie 1mm PVC w dwóch warstwach - 2x pomiędzy ława a pierwszym bloczkiem betonowym ściany fundamentowej i 2x pomiędzy ostatnim bloczkiem betonowym ściany fundamentowej a pierwszym pustakiem (od ściany wystają fartuchu 10-13cm i leżą swobodnie na chudziaku). Nie chcę stosować pap SBS termozgrzewalnych w budynku, a na profesjonalne mnie nie stać dlatego proszę nie agitować Dlatego zastanawiam się nad wykonaniem izolacji posadzki od chudziaka z tej plastpapy 1mm zgrzanej na gorąco. Sa dostępne rolki o szerokości 2,1 m i kolejnym plusem jest mozliwość trwałego zgrzania tego z wystającą z pod ścian izolacją pionową odcinającą. Plastpapa wg. specyfikacji technicznej jest całkowicie hydro, kwaso, zasadoodporna i ma dużą wytrzymałość na naprężenia i rozciąganie i jest elastyczna takze odparna na zginanie. Wykoszystują to do uszczelniania budoli hydrotechnicznych (zbiorniki), obiektach gospodarki komunalnej (składowiska) i stacji paliw (izolacja pod zbiorniki), takze wydaje mi się że w przypadku zastosowania pod posadzkę będzie aż za dobra i co najważniejsze ma certyfikaty i jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia. Czy ktoś z Was to wykorzystywał do izolacji posadzki ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...