maciekpt
Użytkownicy-
Liczba zawartości
21 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Kraków
-
Województwo
małopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
maciekpt's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
No właśnie po co w ogóle stosuje się specjalna folię paroizolacyjną? Skoro mamy nie dopuszczać do przenikania wilgoci do wełny to czy nie można tam zastosować zwykłej folii, która niczego nie przepuści? Czy to nie tak, i taka folia paroizolacyjna jednak trochę wilgoci przepuszcza po to, żeby woda nie zostawała nad/w płytą GK?
- 44 odpowiedzi
-
- jakie
- ocieplenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Panowie, to może ja się zdecyduję połączyć to co wszyscy napisaliście Czyli jednak zastosować małą szczelinę pod płytą OSB na stropie, która będzie się łączyć z wentylacją połaci. Ale również ocieplić strych nad jętkami dwuwarstwowo (po to, żeby nie było mostków na krokwiach) ale nie dawać już folii paroizolacyjnej w tej części, po to żeby ewentualna wilgoć jakoś wydostawała się do szczeliny wentylacyjnej połaci (bo nie będzie miała innego "ujścia"). Co o tym sądzicie?
- 44 odpowiedzi
-
- jakie
- ocieplenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
zeusrulez ale jak Ty chcesz wentylować tę szczelinę pod OSB bo tego nie rozumiem? Jedyna opcja jaką widzę to połączenie tej szczeliny ze szczeliną pod deskowaniem (wentylacja połaci). Ale wtedy trzeba przerwać ciągłość wełny wzdłuż krokwi. Tylko czy taka "wentylacja" ma prawo dobrze działać? W połaci sprawa jest prosta: cieplejsze powietrze wędruje do góry, do kalenicy. A w takiej poziomej szczelnie to nie bardzo. Maciek
- 44 odpowiedzi
-
- jakie
- ocieplenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Szczelina w połaci jest wentylowana czyli wlot w okapie i wylot w kalenicy. Ewentualna szczelina między wełną między jętkami a płytą OSB przykręconą do jętek nie jest wentylowana. Jest tylko szczeliną powietrzną, która niczego nie daje.
- 44 odpowiedzi
-
- jakie
- ocieplenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
To jest dużo mniejsza grubość? To ile dajesz normalnie? Ja planuję w części użytkowej 15 między krokwiami i 10 pod nimi (co prawda z możliwie najlepszej wełny, np. Toprock Super + Superrock)
- 44 odpowiedzi
-
- jakie
- ocieplenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dobra, rozumiem, że szczeliny między płytami OSB na jętkach a wełną nie musi być. A tę przestrzeń nad jętkami chciałbym trochę ocieplić (stąd jedna warstwa wełny) ponieważ będzie tam ułożona instalacja od rekuperacji a może i tę przestrzeń się do czegoś jeszcze wykorzysta.
- 44 odpowiedzi
-
- jakie
- ocieplenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witajcie, przymierzam się do ocieplania poddasza użytkowego pod dachem z pełnym deskowaniem, papą i dachówką ceramiczną. Założenie jest takie jak na poniższym rysunku czyli: - skosy: (dachówka-papa-deskowanie)-szczelina wentylacyjna 3 cm (kolor niebieski)-wełna skalna (kolor żółty; dwie warstwy w części użytkowej, jedna warstwa "na strychu")-folia paroizolacyjna (kolor czarny)-płyta GK (kolor zielony) - "strop" w okolicach jętek (pomiędzy, nad i pod nimi): płyta OSB-?????-jedna warstwa wełny-folia paroizolacyjna-płyta GK. No i właśnie nie wiem jak rozwiązać sprawę między wełną a płytą OSB? Szczeliny powietrznej tam chynia nie ma co zostawiać bo i tak nie będzie w tym miejscu wentylacji. Z drugiej strony nie wiem czy wełna może bezpośrednio dotykać płyty OSB i czy to nie będzie powodować jakiegoś zawilgocenia (mimo foli paroizolacyjnej)? Doradźcie proszę jak to prawidłowo wykonać. Pozdrawiam, Maciek
- 44 odpowiedzi
-
- jakie
- ocieplenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Monolit czy mogę być pewny?
maciekpt odpowiedział Galileon → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Ja miałem dokładnie ten sam problem co Galileon: w projekcie część stropu była monolityczna a część teriva i chciałem zamienić całość na monolit. I zgodnie z opinią kierownika budowy jak i architekta adaptującego musiałem zwrócić się do konstruktora o zmianę w projekcie za co oczywiście trzeba zapłacić ekstra. -
A to nie jest tak, że właśnie silikaty są bardzo odporne na wodę bo jej nie chłoną (tzn. chłoną ale w dużo mniejszym stopniu niż inne materiały, jak beton komórkowy czy nawet ceramika)?
-
Tak, ściana z bloczków silikatowych o grubości 18 cm
- 1 141 odpowiedzi
-
- budowac...
- czego
- (i 26 więcej)
-
To co wtedy z taką rurą 110? Chowa się ją częściowo czy zostawia na wierzchu?
-
Co prawda napisałem ten post w ogólnym wątku ale to chyba lepsze miejsce: Jestem zdecydowany na ścianę 18 cm z silikatów + ocieplenie 20 cm ale zastanawiam się jak w tak "cienkiej" ścianie można ukryć np. rury od kanalizacji (które są chyba najgrubsze) i inne? Bloczki N18 z Grupy Silikaty mają sporo dziur w środku i jak to pogodzić wszystko?
-
Jestem zdecydowany na ścianę 18 cm z silikatów + ocieplenie 20 cm ale zastanawiam się jak w tak "cienkiej" ścianie można ukryć np. rury od kanalizacji, które są chyba najgrubsze? Interesują mnie praktyczne aspekty
- 1 141 odpowiedzi
-
- budowac...
- czego
- (i 26 więcej)
-
Racja, przecież te dziury w bloczkach niekoniecznie muszą na siebie nachodzić. Ale w Silce jakoś udało się to wymierzyć i patent uważam za ciekawy. Spróbuję się zorientować jakie ceny silikatów 18 cm do wersji z ociepleniem 20 cm. A co z formalną zmianą grubości ścian? Rozumiem, że jeśli kierownik budowy podpisze to wystarczy? Silikaty nawet 18 cm pewnie będą miały lepsze parametry wytrzymałościowe od BK 24 cm? I co z fundamentem, który będzie pod ścianę 24 cm?
- 1 141 odpowiedzi
-
- budowac...
- czego
- (i 26 więcej)
-
A te kanały w bloczkach GS nie nadają się na przeciągnięcie instalacji elektrycznej? Np. jak tutaj www.grupasilikaty.pl/produkty-scienne.php?product=13 A co ze zmianą grubości z 24 cm na 18 cm ale za to z grubszym ociepleniem?
- 1 141 odpowiedzi
-
- budowac...
- czego
- (i 26 więcej)