Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

blufut

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

blufut's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Jestem na etapie wykańczania budynku. Największym problemem podczas budowy była woda. Mianowicie ze względu na kształt działki musiałem ograniczyć wymiary zewnętrzne budynku. Żeby zapewnić sobie odpowiednią ilość miejsca zdecydowałem się na częściowe podpiwniczenie. Ławy fundamentowe zostały wylane nieco powyżej wód gruntowych. Jako izolację poziomą wykorzystałem grubą papę termozgrzewalną na osnowie poliestrowej. Pod spód użyłem dysperbitu. Z tym, że ekipa mnie nie posłuchała i zamiast go rozcieńczyć posmarowali ławy produktem z opakowania. Papa nie została przyklejona palnikiem. Na izolację poziomą składa się system PCI Pecimor 2 K w 2 warstwach + grunt. Na to szary styrodur 10 cm oraz folia kubełkowa. Budynek stoi już półtora roku. Od roku na wszystkich ścianach w piwnicy pojawia się wilgoć. Jest widoczna przy posadzce i dochodzi do kilkunastu cm. Najwyżej jest na krawędziach piwnicy. Proszę o podpowiedź co mogę teraz zrobić? Czy możliwe jest żeby dysperbit doprowadził do uszkodzenia papy? Pozdrawiam!
  2. Witam, Poniżej przesyłam bilans energetyczny budynku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103551-JAKI-PIEC-(-KOCIOŁ-)-GAZOWY/page289 Wynika z tego, że moc pieca jakiej potrzebuję to 11 kW. Kocioł ma być z zasobnikiem o pojemności 100 - 120 l. Pod uwagę biorę następujące kotły: Viessmann Vitodens 200 W 14 + zasobnik 100 l Vailant VC 146/5.5 0 mocy 14 kW + zasobnik 120 l Vailnat Pakiet VC eco TEC pro 226 + zasobnik 120 l W Buderusie był fajny i sprawdzony model GB162 , ale w tej chwili jest już niedostępny. Natomiast 192`ka jest zbyt droga. Powyższe kotły wybrałem w związku zwymiennikiem wykonanym ze stali nierdzewnej. Początkowo byłem za Vailantem VC 146/5.5, ale trochę boję się elektronicznej regulacji. Viessmann ma fajną modulację, ale jest najdroższy + droższy serwis i doposażenie w drugi obieg. I tak już siedzę kilka tygodni na necie i szukam rozwiązania Jeśli ktoś chciałby się wypowiedzieć w tym temacie to zapraszam.
  3. @xmsg A co proponujesz?
  4. Witam wszystkich, Proszę o ocenę ocieplenia które chcę zastosować w podpiwniczeniu. Będzie ona całkowicie zasypane ziemią. Ściana została wymurowana z bloczków Jadar. Na to pójdzie "tynk" dla wyrówania - grunt Botazit BE 902 Plus - izolacja Botazit BM 92 SCHNELL - 2 warstwy - klej XPS EPS - styrodur XPS 10 cm - folia fundamentowa Takie są założenia W przypadku izolacji biorę jeszcze pod uwagę FAST Aqua Duo. Cena wychodzi mniej więcej podobna. Różnica na 100 m +/- 50 zł. Podłoże jest gliniaste u góry, w środku piaskowe oraz muliste z mocnym podsiąkaniem pod fundamentami. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...