Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pane

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O pane

  • Urodziny 04.01.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    02-495
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pane's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dużego wyboru nie masz, większość środków do oczek wodnych to zwykła i szkodliwa chemia. Producenci piszą o tym że są niby bezpieczne dla rybek a to zwykłe kłamstwo, w składzie siarczany miedzi i inne świństwa. Naturalne i bezpieczne środki to ecogermy firmy Hydroidea, niektóre środki mineralne firmy Soll i ekologiczne ekstrakty z różnych roślin i zbóż dostępne w sklepach internetowych. Generalnie uważaj z takimi produktami, inwestuj w rośliny i dobre filtry. Ciekawym pomysłem jest instalacja dozownika Co2 do oczka wodnego, pomysł zaczerpnięty z akwarystyki. Testuje teraz taki dispenser co2 i jak na razie jestem zadowolony z efektu, wydatkiem jest tylko stałe dokupowanie butli z co2 co i tak jest tańsze niż inne metody.
  2. Raczej dobra wola urzędników. Wolą zażądać operatu dla świętego spokoju i poczucia,że niczego nie przeoczyli.
  3. Lepiej nie, worek będzie zmieniał hydraulikę przepływu w całej strefie i jeszcze może sparcieć po kilku latach, wole nie myśleć co wtedy. Nie ma co wyważać otwartych drzwi.
  4. W mieszance nasion zawsze jest kilka gatunków traw, te mnie odporne zazwyczaj przemarzaja i nie kiełkują na wiosne. Trawnik wschodzi, owszem ale w ograniczonym składzie. Nigdy nie siejemy trawnika jeśli temperatura ma być poniżej 10 stopni.
  5. perlit niestety pływa po wodzie, nie nadaje się do stawu
  6. Lepiej posłuchać natury..no chyba że mieszkasz przy drodze w mieście to polecam budowę zwykłej kaskady A poważnie: w czasach wifi i w ogrodzie mało kiedy słucha się muzyki w ten sposób
  7. Poczytaj na: http://www.stawykapielowe.com/baza-wiedzy-o-zbiornikach-wodnych/19-zloza-mineralne-do-stawow-kapielowych.html lub na http://www.biokalonit.com
  8. Keramzyt to lepiej zastosować w akwarium, ceramikę też. Pod rośliny wodne najlepsze są podłoża z naturalnej lawy która wzbogaca wodę o różne mikroelementy. Idealnym rozwiązaniem jest np. BioLava - mieszanka skał wulkanicznych i zeolitu typu chabazyt, która w porównaniu z keramzytem jest ponad 10 razy bardziej porowata i ma różne właściwości sorpcyjne i jonowymienne. Zresztą idealnie nadaje się też do akwarium . Dostarcza do wody mi.in. potas a wyłapuje metale ciężkie i inne świństwa. Keramzyt można zastosować jako dodatkowy wypełniacz - nie każdego stać na zakup np. 10 ton biolavy Najlepsza mieszanka minerałów do filtra bagiennego lub oczyszczalni mineralno-roślinnej to Biokalonit lub adsorbent fosforanów BioChalix. Można też stosować niemiecki Biocalith jako ostatnią dekoracyjną warstwę (zamiast zwykłego żwiru).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...