Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lucky.luke

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    37-450
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lucky.luke's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Właśnie tego odparzania się boję. Teraz gdy jest sam klej to widać jak jest namoknięty po deszczu.
  2. Czyli mam rozumieć, że z przodu garażu dokleić styropian i uciąć kostkę ?. Mam dodatkowe pytanie czy na łączeniu tynku mozaikowego poniżej kostki brukowej dołożyć izolacji(dysperbit) oraz jaką izolację dać pod styropian ?
  3. Witam Wszystkich, potrzebuję porady. Chcę zrobić tynk mozaikowy na cokole elewacji i boku schodów. Jeśli chodzi o bok schodów zdj. 1: jaką zaprawą, klejem wyrównać to miejsce, żeby wszystko się z biegiem czasu trzymało(nie mam miejsca na dołożenie w tym miejscu styropianu). Kolejna sprawa to garaż: wokoło mam ocieplony fundament styropianem o gr. 5 cm, niestety z przodu budynku przy wjeździe do garażu z jednej i drugiej strony bramy nie mam tego styropianu(zdj. nr.2). Dokładać ten styropian i ciąć kostkę czy tylko wyrównać jakąś zaprawą lub klejem ?. Ostatnie pytanie o pozostałą część podmurówki, czy ściągać rząd kostki i poniżej jej poziomu wykonać tynk mozaikowy a poniżej zabezpieczyć dodatkowo np. dysperbitem czy wykonać ten tynk do kostki bez jej ściągania. Z góry dziękuję za pomoc.
  4. Panie Jarku czy w salonie mogę położyć deske 3-warstwową na tak zamontowaną osb bez kleju? Jeśli tak jaki podkład zastosować oraz jak zachowa się tak położona podłoga przy łączeniach z płytkami( na korek) Tzn czy nie będzie się w tym miejscu ruszać.
  5. Witam wszystkich po raz pierwszy:) Bardzo prosiłbym osoby znające się w temacie o pomoc w rozwiązaniu problemu. Po perypetiach z fachowcami mam problem z poziomami wylewek, wylewki zrobione są mixokretem i zaznaczam, że są RÓWNE. W większości pomieszczeń różnica wynosi 30 mm - 35 mm a w jednym 50 mm. Obmyśliłem to sobie w ten sposób, proszę o podpowiedzi czy tak mogłoby to wyglądać> 1. Różnica 30 mm. W tym wypadku mam kupioną deskę dwu- warstwową 11 mm. Pomyślałem o tym, żeby przykręcić płytę OSB o grubości 18 mm i do tego przykleić deskę na kleju poliuretanowym 2K. Wcześniej myślałem o przyklejeniu płyty OSB ale ze względów kosztowych, czasowych oraz z myślą o przyszłości wolałbym OSB przykręcić. Pytanie czy taki system w tym przypadku się sprawdzi i czy dawać coś między płytę OSB a wylewkę oraz jak gęsto kręcić dyble. 2. Różnica 50 mm Również deska dwu - warstwowa W tym wypadku myślałem o przykręceniu łat o grubości powiedzmy wys 21 mm x szer. 80 mm. Do łat przykręcić płytę OSB. Reszta jak w przypadku pierwszym. Pytanie czy dawać coś pomiędzy łaty i wylewkę oraz łaty i płytę OSB. 3. Różnica 35 - Deska trójwarstwowa. Ostatni pokój(salon) do którego mam kupioną deskę 3-warstwową 15 mm. Też chciął bym przykręcić OSB ale zastanawiam się nad ułożeniem deski już bez kleju co umożliwia deska 3-warstwowa. Moje pytanie brzmi czy jest to możliwe?. Jak bez kleju będą zachowywać się połączenia na korek pomiędzy płytkami a deską? oraz co sądzicie na temat klejenia 3-warstwówki poprzez klejenie łączeń piuro - wpust. Bardzo proszę o pomoc i cenne rady. Pozdrawiam Łukasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...