Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

onion

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

onion's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Poszukuje podkładu który spełni trzy funkcje: - maksymalnie wyciszy efekt paneli - maksymalnie wyizoluje panel od wylewki (jak najwyższy opór cieplny) - będzie miał 4 - 6 mm żeby wyrównać panele z gresem Myślałem o gumokorku, ktoś stosował? Druga sprawa, czy są w ogóle firmy które kładą panele Quick-Stepa na gumokorku z zachowaniem gwarancji i 8% vat?
  2. Dziękuję za pomoc. Wszystko jasne.
  3. OK, czyli zatkać rury styropianem, doszczelnić pianką i cieszyć się ciepłem kominka wolnostojącego. Regulacja powietrza odbywa się przez kontrolowane otwieranie / rozszczelnianie okien. Poczytałem na Twoim blogu też 2 artykuły na podobne tematy. No coś w tym musi być.
  4. O proszę to czuje się zaskoczony. Co może spowodować zostawienie dolotu? Dom jest solidnie ocieplony w standardach energooszczędnych, wentylacja grawitacyjna, skąd w takim razie piec będzie brał powietrze do spalania? Sam piec ma określony taki parametr: "Wlot powietrza do spalania: pośredni regulowany". Na pewno można w takim przypadku zlikwidować dolot?
  5. Rozumiem, dziękuję za opinię. Boję się tylko żeby po kilku latach nie zrobiła mi się z pięknego, naturalnego i taniego podjazdu breja błota i kamieni. To chyba moja jedyna poważna obawa.
  6. Chce kupić kominek wolnostojący typu koza bez dolotu. Mam zrobiony dolot pod kominek, z zewnątrz zamknę kratką z siatką, z wewnątrz kratką w podłodze pod kominkiem. Pytanie jak regulować przepływ powietrza w dolocie? Jak go szczelnie zamknąć gdy kominek nie będzie używany, tak żeby nie wiało po podłodze? Czy kratka na podłogę z żaluzją byłaby wystarczająca? A może wsadzić w rurę pcv przepustnicę o mniejszej średnicy, kabelek do sterowania wyciągnąć na zewnątrz, a pomiędzy pcv a przepustnicą wypiankować? Następnie kabelek ładnie obsadzić w płytce lub w kratce pod kozą?
  7. No właśnie piszesz, że myjesz do wewnątrz; co mnie zastanawia to co się stanie po kilku latach takiego mycia. Przecież gdzieś ten piach / błoto muszą się podziać i w pewnym momencie zaczną mieszać się wierzchnią warstwą kamieni. Wtedy całość do wymiany / ponownego odsiania brudu i ułożenia?
  8. Roślin się nie obawiam, chce to zrobić solidnie w 3 warstwach, a jak coś wyjdzie to randup lub opalarka dekarska. Problem natomiast może stanowić utrzymanie czystości na takim podjeździe, z pewnością będę nawozić dużo błota, bo dojazdówka jest piaszczysta.
  9. Kilka pytań do osób mających doświadczenie z żwirem / tłuczniem na podjazdach i ścieżkach: 1. Jak myje się takie podjazdy? Samochodem w okresie jesień - zima nawiozę dużo błota, biorę myjkę wysokociśnieniową, błoto będę wypłukiwać na zewnątrz podjazdu? czy wpłukiwać między kamyki? co się będzie działo po kilku latach takiego wpłukiwania (błoto w końcu wyjdzie na wierzch)? 2. Jak wygląda odśnieżanie takiego podjazdu? Czy jest to kłopotliwe żeby nie wybrać ze śniegiem samego żwiru? Czy można używać odśnieżarek spalinowych? 3. Czy są jakieś wady podjazdu z żwiru / tłucznia przy dłuższym użytkowaniu? Chciałbym go zastosować jako stałe rozwiązanie, nie chcę kostek, bruków, betonów itp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...