Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sikor210

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O sikor210

  • Urodziny 01.06.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wadowice
  • Kod pocztowy
    34-100
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sikor210's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Kolego 3 tony węgla miesięcznie przy ocieplonym domu lub 20 metrów sześciennych ?- czyli przez piec przechodzi w ciągu zimy 120 metrów sześcienych drewna ? ( 6 mies zimy ) gdzie ty to suszysz ? musisz mieć plac na samo drewno 10 m x 6 m przy założeniu ,że ustawiasz kupę na 2 m. Jaką utrzymujesz temperaturę w domu ? Dla mnie to jakiś kosmos...
  2. Witam 5 ton miału to jego zużycie , ale trzeba powiedzieć ,że palę i drewnem i miałem , dodatkowo mam CWU z pieca . W kalkulatorze nie ma takiego symulatora , który łączyłby dwa paliwa. Jeśli chodzi to temperaturę , to mówimy o temp średniej ( wg kalkulatora ) .
  3. Witam Znalazłem to i przesyłam wyniki w linku : http://cieplowlasciwie.pl/wynik/m4l
  4. Witam Niestety nie mogę odnaleźć linku o którym Pan mówi
  5. Witam Dziękuję za rzetelne podejście do tematu . Oczywiście inwestycja w ocieplenie jest dość oczywistą rzeczą , ale tak jak wspominałem szkoda mi elewacji ceglanej , gdyż jeśli zrobię ocieplenie utracę ją bezpowrotnie. Okna uważam za konieczność wymiany, gdyż byłby one od początku , pianki nie widziały, nie mówiąc o skrzywieniach i wypaczeniach drewna z którego były zrobione. Ogólnie celuję w piec na poziomie 25- 26kW i nie zamierzam kupować większego. Dzięki pobycie na forum wiem dlaczego . Natomiast mam do wymiany pokrycie dachowe i tu upatruję konieczności izolacji , gdyż tam zrobiony jest strop żelbetowy i na nim położone są krokwie i blacha. Oczywiście nie ma tam żadnej izolacji a nawet podbitki. Zatem wiatr tam hula niemiłosiernie. Wracając do ocieplenia mam od gruntu tu kalenicy około 13.,4 -14 metrów , gdyż dach jest bardzo stromy. Stąd te wstępne obliczenia co do elewacji . Ogólnie nie jest za wesoło, ale cóż trza brać to na klatę i jechać . Natomiast prawdę mówiąc nie zamierzam się zadłużać, by robić elewację bo wg mnie to błędne koło .
  6. Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Od jakiegoś czasu czytam forum w zakresie ogrzewania budynku i próbuję znaleźć odpowiedź na mój problem . Otóż odziedziczyłem po rodzicach dom 30 letni o 3 kondygnacjach ponad grunt ( każda o powierzchni około 95 m kw ) oraz w całości podpiwniczony. W zeszłym roku wymieniłem okna na plastikowe , dwuszybowe w podpiwniczeniu( 5 okien ) i na dwóch poziomach powyżej gruntu ( kolejne 10 okien + 2 balkony) . Na wiosnę planuję dokończenie wymiany okien i wymianę drzwi. (Jeszcze około 8 okien i 2 drzwi ). W międzyczasie piec C.O odmówił mi posłuszeństwa ( ale jakiś magik go pospawał ) i tak próbuję doczekać wiosny. Zatem szukam pieca C.O . Sam dom zbudowny jest z cegły pełnej oraz pustaka pianowego. Zakładam ( na tą chwilę ) , że nie będę go ocieplał niczym by nie zniszczyć elewacji zrobionej z cegły - wstępnie wyliczyłem , że jeżeli chciałbym ocieplić ten dom to potrzebuję min. 50 tyś zł na robociznę z materiałami. Planuję również wymianę pokrycia dachowego i wtedy izolację z wełny. Oczywiście na ten moment instalacja grzewcza jest z poprzedniej epoki ( rury przy piecu 2 cale ) i kaloryfery żeliwne. Pytanie czy ktoś z Was miał podobny przypadek. Chodzi za mną piec z podajnikiem + montaż zaworu 4d , gdyż mam ciepła wodę z bojlera. Jeśli chodzi o piec podobają mi się Defro Duo , Stalmark Duo , KBO duo .wszystkie z podajnikami. Pytanie również o moc takiego urządzenia ? Czy ktoś może się wypowiedzieć ? Oczywiście najlepiej byłoby wymienić całą instalacje ,ale nie jest to takie proste przy ograniczonym budżecie .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...