Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aneta-h

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez aneta-h

  1. Super! To już bardzo blisko tego co poszukuję! Żeby lampa z Allegro miała te klosiki co pierwsza propozycja to byłby ideał :yes: Tak czy owak te dwie propozycje na pewno wezmę pod uwagę. Jakby coś jeszcze żyrandolowo - klosikowego w tym stylu wpadło komuś w oko to proszę o namiary. Elfir - serdecznie dziękuję za pomoc w poszukiwaniach! Jesteś bardzo życzliwą i cierpliwą osobą..
  2. Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o sklep Miviena to wysłałam do nich zapytanie czy sprowadziliby dla mnie ten żyrandol z 5 ramionami, bo w ofercie go nie mają. Zobaczymy co odpiszą. Te lampy o których piszesz są ładne, ale występują głównie jako pojedyncze a ja szukam w formie żyrandola 3 i 5 ramiennego. A może widziałaś coś z małymi szklanymi, przeźroczystymi klosikami skierowanymi do dołu - coś jak w lampie IRENE firmy Italux? Tak w ogóle to chciałam wkleić zdjęcia, ale nie udało mi się - nie wiem czy to wina mojego komputera czy awaria na forum... Pozdrawiam i proszę o dalsze propozycje..
  3. Witam i proszę - jeśli to możliwe - o pomoc.. Szukam sklepu w Polsce, gdzie mogłabym kupić takie lampy: http://www.ilektrofotistiki.gr/products/Κλασσικά_5/Φωτιστικό-Οροφής-5φωτο-Viokef-Rustic-3083200 http://www.ilektrofotistiki.gr/products/Κλασσικά_5/Φωτιστικό-Οροφής-3φωτο-Viokef-Rustic-3083400 Choć wolałabym tego typu ( żarówki skierowane "do dołu") tylko że z klosikami z przeźroczystego szkła.. Jeśli ktoś coś podobnego widział to bardzo proszę o namiary. Dziękuję.
  4. byYoa, jeśli możesz to bardzo proszę o wklejenie zdjęć, bo też planuję czerwoną cegłą obłożyć komin i część ścian.. Dziękuję
  5. Po Twoim ostatnim wpisie zadzwoniłam tam jeszcze raz tylko tym razem do pana Wojciecha (wcześniej pisałam do p. Tomasza, bo tak mi "kazał" Pan ze sklepu). Pan Wojciech był bardzo zdziwiony że nie dostałam żadnej odpowiedzi i powiedział że do godziny oddzwoni. I oddzwonił Pan Tomasz. Trochę "głupio" się tłumaczył, ale obiecał że do 28.03 będę mieć wycenę bo muszą wykonać obliczenia. Zatem czekam, bo myślę że warto poczekać, gdyż patrząc na to ile jest pozytywnych opinii na tym forum na temat Twojej pracy jestem przekonana że nie polecałbyś jakiś partaczy.. Dziękuję i pozdrawiam.
  6. Do tej firmy dzwoniłam (powiedzieli mi żebym napisała ), więc napisałam i nikt do mnie się nie odezwał (a było to ponad tydzień temu). Trochę nieładnie z ich strony.. Czyli rozumiem że nie polecasz Hydro-time? A może kogoś jeszcze możesz polecić? Pozdrawiam
  7. Witam wszystkich, jestem na etapie zakładania instalacji C.O. oraz wod.-kan. Prowadzę negocjacje m.in. z firmą Hydro-time z Krzeszowic. Czy ktoś miał może z tą firmą do czynienia i mógłby się na temat tej firmy wypowiedzieć? Mało o niej informacji na forum i w necie a nie chciałabym się naciąć.. Korzystałam z "białej listy" ale ich oferta jest najbardziej jasna i przejrzysta choć cenowo bardzo zbliżona do innych ofert. Z góry dziękuję. ps. Zadałam to samo pytanie na "grupie krakowskiej" bo bardzo zależy mi na odpowiedzi..
  8. Witam wszystkich, jestem na etapie zakładania instalacji C.O. oraz wod.-kan. Prowadzę negocjacje m.in. z firmą Hydro-time z Krzeszowic. Czy ktoś miał może z tą firmą do czynienia i mógłby się na temat tej firmy wypowiedzieć? Mało o niej informacji na forum i w necie a nie chciałabym się naciąć.. Z góry dziękuję.
  9. Czy inne "prawdziwe" deski np. dębowe, sosnowe też będą się wypaczać i nie nadają się na podłogę? Czy to taka specyfika akurat buku? Dodam, że planuję różne szerokości desek od 10-30cm i dł.od 3 - 5m. Różnicę widziałam, ale uznałam że to iż moja podłoga nie będzie szczelna to jest plus a nie minus. No ale Twój argument "higiena" może mnie przekonać do zmiany ogrzewania na zwykłe grzejnikowe, bo z podłogi naturalnej raczej nie zrezygnuję.. Natomiast wizja "wywiewanego" kurzu ze szpar -bo rozumiem że o to Ci chodzi - działa na moją wyobraźnię i studzi zapał.. O tym muszę przyznać nie pomyślałam.. Dziękuję.
  10. Co dokładnie masz na myśli Jurgonka twierdząc że deski bukowe jednorodne nie nadają się na podłogę? Czy jest jeszcze jakiś inny ich "feler" poza tym że są kiepskim przewodnikiem ciepła? Jurgonka wszystko OK co piszesz, tylko jak wyjaśnisz zatem, że podłoga sportowa przedstawiana choćby przez firmę Purmo ( http://www.purmo.com/pl/produkty/ogrzewanie-podlogowe/ogrzewanie-podlog-sportowych.htm#galeria , patrz: dane techniczne, podstawowe informacje) nic nie mówi o doprowadzaniu powietrza, czy bardzo drogich rurkach karbowanych nierdzewnych itp. Myślę - albo może mam nadzieję - że ich system opiera się na fachowej wiedzy. Moja oczywiście taka nie jest i dlatego zwracam się w tym temacie o pomoc. Mam nadzieję w przyszłym tygodniu spotkać się z przedstawicielami firm Purmo i Herz i porozmawiać na temat tego ogrzewania. Dlatego im więcej "wątpliwości" się pojawi co do takiego systemu tym lepiej, bo będę lepiej przygotowana do rozmowy, zadawania pytań itp. Dlatego dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. I zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam.
  11. To rzeczywiście bardzo ciekawe opracowanie. Odnosząc do mojego przypadku, zastosowanie folii aluminiowej na rurach mogłoby utrudnić wydostawanie się nagrzanego powietrza przez szpary między deskami - na co głównie stawiamy ze względu na to iż bukowe deski to raczej dobry izolator a nie przewodnik ciepła..- ale rozumiem że tutaj mogłaby pomóc i zastąpić folię aluminiową siatka stalowa - im grubsza tym lepsza. (?) Bardzo dziękuję Parkiet za te wskazówki. Jeżeli chodzi o system KAN-therm, to w moim przypadku nie ma on - jak mi się wydaje - racji bytu, bo pod deskami mają być już bezpośrednio tylko rury grzejące no i być może że siatka stalowa. Czy ktoś może stosował siatkę stalową na rurach grzejących? A może są już rury "zbrojone" do ogrzewania podłogowego? Pozdrawiam.
  12. Gdzie mogłabym coś więcej znaleźć na temat tego systemu i tych przewodów z aluminiowymi radiatorami? Jakie byłyby ew. koszty takich rurek, systemu?
  13. Bardzo dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Na to właśnie liczyłam że mądre i doświadczone głowy się będą wypowiadać i coś z tej dyskusji wyniknie. Od razu chcę zaznaczyć - jeśli to nie wynika z mojego poprzedniego postu - że zdajemy sobie sprawę z wszelkich konsekwencji posiadania podłogi tradycyjnej na legarach bez pióra i wpustu. Z różnych powodów mieszkaliśmy już w kilku domach i mieliśmy m.in. taką właśnie podłogę tylko że sosnową. Nikt nas nie przekona do innej. Zresztą to nie ten temat i kwestia gustu. My po prostu chcemy mieć taką podłogę tylko chcielibyśmy jeszcze mieć ogrzewanie podłogowe i tego dotyczy nasz problem. Prędzej zrezygnujemy z ogrzewania podłogowego niż z takiego typu podłogi. Te szpary miałyby powodować że ogrzewanie takie działałoby jak wspomniane przez mpoplaw grzejniki kanałowe. Tak my sobie to wyobrażamy. Czy jest to słuszny pogląd zobaczymy.. O tyle nas nie przekonują stwierdzenia że to kiepski pomysł i że będzie problem z ogrzaniem domu, bo przecież skoro jednak takie ogrzewanie podłóg sportowych istnieje i są oferowane specjalne systemy dla takich podłóg przez duże firmy to musi się sprawdzać. Oczywiście izolacja to podstawa. Nasza podłoga nie będzie dokładnie taka jak na przedstawianych schematach przez firmy, ale wydaje nam się że skoro tam ma to działać, to czemu miałoby nie sprawdzić się pod naszą podłogą, która nie będzie tak "szczelna" jak tam przedstawiane? Co Panowie sądzicie?
  14. Przeczytałam wiele wątków na forum muratora i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania i wątpliwości. Mianowicie planujemy w domu ogrzewanie podłogowe pod podłogą z desek bukowych układanych na legarach. Deski mają być jak najbardziej tradycyjne, bez "pióra i wpustu". Nie przejmujemy się absolutnie tym - co dla większości osób planujących drewnianą podłogę stanowi bardzo duży problem - że będą robić się szpary. Jest to naturalne zjawisko i decydując się na taką podłogę liczymy się z tym i całkowicie akceptujemy. Problemem jest jak powinna wyglądać taka instalacja. My wymyśliliśmy sobie że właśnie te szpary powstałe wskutek ogrzewanie będą działały na zasadzie jakby dużego grzejnika tzn. bezpośrednio pod legarami będą ułożone rurki od ogrzewania i ogrzane powietrze będzie wydobywać się przez szpary i ogrzewać pomieszczenia. Szukaliśmy czy ktoś tak już robił ogrzewanie. I wtedy znaleźliśmy coś takiego jak ogrzewanie podłóg sportowych. Kilka firm ma taką ofertę. M.in. firma Purmo, Uponor. Dzwoniliśmy do firmy Purmo i powiedzieli nam że rurki wykorzystywane w takim ogrzewaniu różnią się tylko średnicą (muszą być większe) i temp. w obiegu musi być większa o 10st. niż w "tradycyjnej" podłogówce. Zaczęliśmy szukać wykonawcy - między innymi na 'białej liście" z woj. .małopolskiego - i okazało się że nikt takiego ogrzewania nie robił. Było u nas na budowie czterech fachowców i obiecali zgłębić temat i zrobić wycenę. Niestety, do dzisiaj otrzymaliśmy jedną, bardzo mało precyzyjną wycenę... Wygląda na to że jednak ci fachowcy "polegli" na tym temacie. Czy ktoś z forumowiczów, ekspertów w dziedzinie ogrzewania miał może do czynienia z takim ogrzewaniem i mógłby coś doradzić albo wskazać wykonawcę który by się podjął zrobienia takiej instalacji? Czy to co wymyśliliśmy ma w ogóle rację bytu? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...