Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stratus84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Karolina i Michał

Dane osobowe

  • Miejscowość
    powiat kielecki
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

stratus84's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

15

Reputacja

  1. stratus84

    Altherma DAIKIN

    Witam, tak to prawda, Daikin oferuje bardzo mało, wszystko ma działać na automacie po wcześniejszym nastawieniu krzywej grzewczej i tyle... Jest kilka ustawień w profilu instalatora które mozna zmienić np ja wyłączyłem podbicie temperatury w okolicach 0stC, jest jeszcze kilka ale nie pamiętam. Aktualnie grzeję na krzywej + Madoka 22stC + harmonogram na dzień i jest ok. Jeśli chcesz wiedzieć jak zachowuje się pompa tzn dokładnie co robi w danej chwili można analizując dane z podlicznika on-line firmy np Zamel MEW 01. Obserwując pobór w watach można stwierdzić co maszyna robi tzn czy pracuje pompka, sprężarka czy też grzałki w zależności od fazy na której podepniesz przekładnik z podlicznika. Z netu...: gdzieś od 7minuty.
  2. Witam, odświeżam temat. Mam tynki cementowo wapienne, chciałbym je delikatnie przepolerować lub tylko zrzucić gąbka pozostałości piasku a następnie lekko podrównać ich strukturę. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tej farby mostkująco-gruntującej? Czy wygładza i wypełnia lekkie nierówności wizualne, udołki itp? Ewentualnie co byście polecali, jak zabrać się za równanie oraz gruntowanie tynków C-W by przygotować je dobrze pod malowanie?
  3. stratus84

    Altherma DAIKIN

    Nie ma takiej opcji, nówka sztuka od autoryzowanego sprzedawcy Daikina, mam również gwarancję a produkt zarejestrowałem na stronie producenta. Doszedłem z krzywą, temperatura zasilania się ustabilizowala, dodatkowo zmieniłem kilka parametrów, kompensację z 24h na 48h, temperatury krzywej na 35st przy -20st oraz 25st przy +12st. Dodatkowo w harmonogramie obniżyłem całodobowo temperaturę o 2stC. Zostaje mi teraz obserwować reakcję na zadane zmiany. Problem z błędnym pokazywaniem zużytych kwh jest dziwny, może to wina softu v1.6. Zostało to zgłoszone do Daikina przez instalatora, zobaczę jak to się rozwiąże.
  4. stratus84

    Altherma DAIKIN

    Witam forumowiczów, od listopada grzeję dom (aktualnie w trakcie budowy) Althermą 3 o mocy 8KW. Budynek dobrze ocieplony (tak myślę), zapotrzebowanie z OZC 38W/m2, powierzchnia po podłodze około 240m2, 100% podłogówka, rurki rozłożone gęsto co 10cm. Pierwsza sprawa, która pojawiła się zaraz po instalacji czyli dziwny wynik poboru prądu (suma). Na starcie sterownik pokazał dziwną wartość 16780kWh i od tej liczby zaczyna zliczać pobór. Kasowanie poboru energii z menu instalatora resetuje słupki poboru dzień, tydzień, miesiąc natomiast suma ponownie wraca do dziwnej wartości. Zgłosiłem to do instalatora, spraw a w toku, może to wina softu ale nie wiedzą... Jeśli chodzi o zliczanie poboru na początku używałem liczników zewnętrznych impulsowych, aktualnie zliczanie impulsowe wyłączone w menu instalatora mimo wszystko nic nie ulega zmianie, nadal "16780kWh". Kolejna sprawa tyczy się ogrzewania. Z racji stanu budowy zbiornik CWU jest dezaktywowany, działa tylko podłogówka. Na początku miałem pracę ciągłą, pompa n próbkowaniu a nastawa zasilania na 27st. Ogólnie agregat działał ciągle bez taktowania. Taktowanie zaobserwowałem gdy uruchomiłem harmonogram z nastawą 30st od godz 8:00 do 16:00, w pozostałych godzinach 25st. Zauważyłem, że w chwili zmiany nastawy po godz 16ej pompa zaczęła taktować jakby nie mogła dostosować się do obniżenia temp do 25st. Powrót do pracy ciągłej poprawił sytuację. Niestety przy aktualnych mrozach zauważyłem, że w trakcie defrostów załączały się grzałki, możliwe, że było to spowodowane niską nastawą zasilania tj 25st? Postanowiłem włączyć pracę zależną od pogody / krzywą grzewczą. Nastawy jakie zrobiłem to 35st przy -20st oraz 25st przy +15st. Pojawiła się dziwna sytuacja, po aktywacji krzywej grzewczej z automatu pompa puściła zasilanie na 35st i nie wiem dla czego, wczorajsza temp zewn wynosiła +4. Może chciała w jakiś sposób uzyskać wyższą temperaturę powrotu? Zmiana nastawień krzywej grzewczej nic nie zmieniła, postanowiłem to zostawić i zobaczyć co się wydarzy. Nie zawsze jestem na miejscu i ciężko mi to kontrolować, dziś postaram się podjechać i zobaczę czy coś się zmieniło w temperaturze zasilania proponowanej przez sterownik wynikającej z aktualnej pogody. Co do nastawy uśrednianie pogodowe mam na 24h, zastanawiam się nad zmianą do 48h, wcześniej domyślna nastawa była na 12h. Delta ogrzewania wynosi 5st.
  5. stratus84

    izolacja poddasza pianką

    Co do przelicznika wełna-piana 1:1 zgodzę się z przedmówcą. Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety, wiadomo.
  6. stratus84

    izolacja poddasza pianką

    Musisz dać tyle samo piany o porównywalnym współczynniku np. 0,037. Porównując wełnę i pianę o takim samym współczynniku lambda przenikanie ciepła będzie takie samo. Różnica przejawia się w innych aspektach np: producenci gwarantują, że z wiekiem nie zmienia swoich właściwości izolacyjnych (lambda starzeniowa) , brak mostków termicznych, nie obciąża dachu, bezpieczna dla alergików.
  7. Witam, możecie kogoś polecić do zrobienia OZC? Kontaktowałem się z asoltem ale chyba ma dużo pracy a mi zależy na czasie. Jak znacie kogoś godnego polecenia piszcie
  8. Podbijam pytanie kolegi adrian228, jak sprawuje się sprzęt oraz jak przedstawia się zużycie prądu?
  9. Witam, znalazłem inka do tego tematu w wątku "Panasonic Aquarea". Wszystko bardzo ładnie opisane i wraz z żoną będziemy go śledzić bo również się zastanawiamy nad wyborem pompy powietrznej do naszego aktualnie budowanego domu. Najważniejsze co nas interesuje to koszty ogrzewania, jak to się ma do rzeczywistości oraz wiadomo awaryjność. Budując domu postawiliśmy komin praktycznie z dwóch powodów: 1. ogólny koszt instalacji w kotłowni bo wiadomo jak to na budowie, liczy człowiek liczy a tu nagle jakieś niespodziewane dodatkowe wydatki i klops po pompie i powrót do pierwotnej wersji czyli pellet... 2. lubimy nowinki ale mimo wszystko jest jakaś wewnętrzna blokada, a co gdy padnie zimą...? Na ten moment mieliśmy oferty pomp NIBE Split AMS/HBS 10-16 4,0-16 kW oraz Viessmann Vitocal 200-S 201.D10. Panasonic Aquarea z tego co zauważyłem jest dość szeroko opisywana na tym forum. Daikin jak dla mnie to jest nowość, nie słyszałem wcześniej o tym urządzeniu, czym się wyróżnia spośród pozostałych? Tak jak wspomniałem wcześniej, jest to dla nas nowinka i zaczynamy się rozczytywać w temacie tak więc wszelkie informacje są w cenie karoka65 pisałeś, że clarnet montował Ci sprzęt, skoro jesteś zadowolony chyba się do niego odezwiemy, jedyny problem to odległość bo my jesteśmy z województwa świętokrzyskiego.
  10. stratus84

    Panasonic Aquarea

    Witam, na ten moment rozglądam się w ofercie pomp ciepła powietrze/woda i mam dwie wstępne wyceny: -NIBE Split AMS/HBS 10-16 4,0-16 kW -Viessmann Vitocal 200-S 201.D10 Jak wygląda użytkowanie pomp Panasonic Aquarea? Serwis, jakość itd.? Temat odnośnie Aquarea jest dość "rozbudowany", z czego może wynikać ich popularność?
  11. Może i faktycznie nie wszystko jest tam idealnie książkowo, nie będę się wypowiadał w dziedzinie w której sie nie znam. Poddasze ma ściany nośne wraz ze słupami betonowymi (praktycznie większość pomieszczeń). Akurat się nie martwię, zdjęcie było robione kilka dni przed zalaniem, dokladali jeszcze jakieś druty przy kominach, włazie strychowym, otworach okiennych i coś tam jeszcze robili. Szkoda mi tej sytuacji z rysami ale co zrobić. Na skosach szedł gestrszy beton a na górnej płaszczyźnie już rzadszy.
  12. Z tego co mi wiadomo robione według projektu... ale nie będę się upierał,mam nadzieję, że nic sie nie zawali... Ciężka sprawa to całe przedsięwzięcie, każdy mówi co innego i zapewnia, że ma rację. Skoro jesteśmy już przy zbrojeniu to jakie błędy widać na pierwszy rzut oka?
  13. Z tego co pamiętam mogło tak być, że była w niektórych miejscach rzadka konsystencja betonu. Wszystko się okaże po rozszalowaniu. Najbardziej zależy mi aby później zwyczajnie rysy nie pojawiały się na tynku ale to też czas pokarze. Co do samego wykonania stropu i jego zbrojenia według kierownika budowy jest ok ale te rysy mnie zaskoczyły. Te pręty idą do ucięcia, wystają ze słupów z kondygnacji poniżej:
  14. Chyba na to wychodzi, że od spodu też są rysy... Zauważyłem, że u góry w miejscach pęknięć od spodniej strony mapie wlda przez deskowanie. Wykonawca nie zwilżył desek i może być to jeden z głównych powodów, tak zakładam... Teraz co z tym faktem zrobić? Na dachu będzie dachówka czyli dodatkowy ciężar, jak to może sie mieć co do tynków? Może w tych miejscach pękać? Czy jest sens jakiejś naprawy lub wypełnienia? Jeśli tak to czym? Najbardziej martwią mnie późniejsze pękania na tynku chyba, że to norma i nie ma sensu z tym walczyć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...