Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solzbi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    70
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Solzbi

  1. A jak by tak iść w ocieplenie ścian wełną? Warta? Czy lepiej pozostać przy styropianie?
  2. Poprawione. I wszystko jasne :rolleyes:nie było pytania
  3. Wysłałem kilka próśb o wycenę pomp ciepła na co i cwu. Dostałem na chwilę obecną dwie odpowiedzi i każdy firma mimo że dostała obliczenie mojego OZC to wykonała swoje wyliczenia i różnice w wynikach są kolosalne czekam na wyjaśnienie skąd taka różnica i jak to liczyli. Co jest na rzeczy? [ATTACH=CONFIG]441263[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]441264[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]441265[/ATTACH] http://iv.pl/images/e9bb0431414528a8c8fe4047be0a21ba.png
  4. Nie było człowieka przez weekend w domu, a tu taki off-topic powstał z mojego zapytania. Połową odpowiedzi to od kogo jakie urządzenie elektryczne pobiera mniej prądu na rok... Liczyłem na jakąś rzetelną pomoc w doborze ogrzewania domu, wszystkim co pisali na temat serdecznie dziękuję. Projekt domu mam pod instalację gazową uwzględniając wyrzut przez ścianę, więc żadnego komina nie potrzebuję, gaz mogę w każdej chwili podłączyć. A co myślisz nad ociepleniem dachu pianą? Warto czy wełna bezkonkurencyjna? Mam w planach dać izolację między płytą a wylewką, aby schować gdzieś instalacje elektrycznę, hydrauliczną. Bo jak inaczej to rozwiązać? Jakiej mocy masz pompę oraz jaka powierzchnia domu, kubatura? Ja obecnie w mieszkaniu 36m2 zużyłem prądu 1500kWh/rok oraz gaz 166m3/1873kWh w 3osoby. CWU na gaz, piec na gaz, CO z ciepłowni.
  5. OZC [ATTACH=CONFIG]441060[/ATTACH] Trochę byłem zaskoczony takim wynikiem, oczywiście pozytywnie
  6. Witam, buduję swój wymarzony dom systemem gospodarczym. Ściany już stoją i zastanawiam się nad ogrzewaniem do domu. Prosta bryła 9,5m x 12m z poddaszem użytkowym, pow użytkowa 160m2, po podłodze 202m2 (w tym garaż 27m2 oraz pom. gosp. 11m2 - też ogrzewane), dom posadowiony na płycie fundamentowej 30cm (szkody górnicze), pod płytą szkło spienione. Ściany nośne z silikatu 18cm na to planuję styropian 20cm. Strop teriva czamaninek, Dach dwuspadowy płn-płd, nachylenie 38stopni, membrana, dachówka, izolacja wełna 18cm+10cm, 4 okna dachowe. Okna i drzwi ze szczelnym montażem. brak kominów i kominka. 5 osób w domu (3 dzieci), budowa na śląsku) Nie interesuje mnie funkcja palacza, wiec ekogroszek, pellet odrzucam od razu. Zastanawiam się nad kablami + pv, pc + pv, gaz (jest w drodze), będę wdzięczny za każdą opinię.
  7. i wszystko jasne, dziękuję bardzo za opinię. piwo dla Ciebie
  8. A jak wyelminować zimną podłogę przy poszerzeniach systemowych, bo na pewno są to zimniejsze elementy niż klinaryt, purenit. Co zastosować od wewnątrz przy tym poszerzeniu albo w jakimś tam stopniu pozbyć się tego efektu. Wydaję mi się że samo oparcie okna na poszerzeniu ma lepszą stabilność niż przy innych wynalazkach ale mogę się mylić.
  9. Jakie macie zdanie na temat poszerzenie systemowego pod okna, które sięgają podłogi? Firma proponuje poszerzenie systemowe wzmocnione stalą. Natomiast w internecie dużo opinii znalazłem aby zastosować ciepłą podwalinę pod okna m. in. purenit. Jest jeszcze klinaryt ale ma mniej zwoleników. Mam obawy że przy systemowym poszerzeniu od producenta będzie tzw zimną podłoga przy oknie, jak w późniejszym etapie ten problem rozwiązać? Będę miał okno HST szerokości 2500 oraz w wiatrołapie fix szerokości 500.
  10. Co dolega moich tują Szmaragd? Posadzone w październiku, bez nawozów, staram się je systematycznie podlewać, na ziemi położone są kartony, jak się wsadzi palec w ziemię to jest wilgotna. Kilka sztuk jest nawet ładnych zielonych ale to pojedyncze sztuki... Od dołu widać tak jak by brązowiały/usychały... igły moim zdaniem są bardziej żółte niż zielone..
  11. Mam wstępnie zaprojektowaną płytę fundamentową 30cm na szkodach górniczych, pod płytę mam 10cm XPS. Ostatnio wyczytałem o szkle piankowym/spienionym, stosował ktoś owe szkło pod płytę? Jak opinie, czy warto, jak cenowo? Ponoć pod płytę wtedy nie stosuje się już żadnej izolacji EPS czy XPS, tylko na boki płyty, pytanie co dokładnie dać na boki oraz jak głęboko trzeba to osadzić aby nie było przemarzania. Posiada ktoś przekrój płyty z szkłem spienionym?
  12. witam. Jesteś zadowolony z tego szkła spienionego? Ile płaciłeś za m3? Skąd zamawiałeś? Ile m2 ma płyta?
  13. ile poszło wam stali na płytę? Jaka powierzchnia płyty? Ja przy płycie 120m2 mam wyliczone tylko 1,5t stali ;o wieńce 4fi12, strzemiona fi6, siatka góra i dół fi8 co 15cm.
  14. Ostatnio obficie podlałem nowo posadzone (październik, z doniczki) tuje Szmaragd. Przez kilka dni temperatura była w okolicach zera. Wczoraj chciałem wbić łopatę i ziemią zamarzła, twarda jak kamień. Czy to może w jakimś stopniu zaszkodzić drzewkom? zauważyłem że od góry tuje nabierają żółtej barwy, jest się czym przejmować?
  15. Jeszcze jedno a zarazem ostatnie pytanie. Interesuje mnie tuja Szmaragd, tylko pytanie czy wybrać w doniczce P9 (30-50cm) czy z gołym korzeniem(40-70cm). Szkółkę mam 15km więc drzewka nie będą długo w transporcie. Ilość sztuk jaką mnie interesuje 115, co będzie wygodniejsze? Pewniejsze w przyjęciu się rośliny. Bezpieczniejsze dla drzewka?
  16. Elfir dziękuję bardzo za wyrażenie swojej opinii. Co do samego kartonu, może być zadrukowany czy najlepiej czysty, a może tektura falista na metry? Ile taki karton może wytrzymać, jak namoknie? Jak będę miał skarpę i u góry planuję pod tujami obsypać korą, ale obawiam się że przy wietrze wszystko poleci w dal.. jak się przed tym zabezpieczyć?
  17. Dziękuję Elfir za pomoc. Mam pytanie czemu nie zalecasz stosowania agrotkaniny czy innych tego typu materiałów? Jakie wady? Jaką mam wode to nie wiem bo to od sąsiada ze studni więc cieżko mi się odnieś do jej parametrów. Mam pompę białoruskę 18L/min da radę np takim systemem pocącym to zasilić w jednym wężu czy np w krótszych odcinkach (jakie max odcinki).
  18. Warto zainwestować pod tuje (ok. 70m będzie obsadzone) w system nawadniający, pocący się, kroplujący, zraszający? Jeśli tak kto co najlepsze? Zdjęcia do pomocy. http://sklep.premiumgarden.pl/2174-thickbox_default/nawoz-floreo-planta-250-g-uniwersalny.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...