Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Steuben

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Steuben

  1. A co z hałasem z tej skrzynki na zewnątrz jeśli będzie zamontowana blisko okna/łóżka?
  2. To zaproponuj mi coś proszę. Najlepiej z WiFi bym mógł zdalnie załączać (bo będę miał do celu 280 km).
  3. Ten np, http://allegro.pl/klimatyzator-lg-p12en-3-5kw-standard-promocja-i6814251373.html
  4. Nie wiem ile kWh będę potrzebował... we wniosku wpisałem jakieś 3000. Z klimatyzatorem to słuszna koncepcja. Porównuję klimatyzator z czymś w rodzaju kurtyny a więc klimatyzator bez klimatyzacji Czy klimatyzator o podobnej mocy i parametrach grzewczych będzie ekonomiczniejszy od zwykłej kurtyny? Nie jestem przekonany czy będzie mi potrzebna klimatyzacja latem.
  5. Dzień dobry, Mam do ogrzania lokal mieszkalny o powierzchni 40m2 i wysokości 3,5 m (kubatura 143m3). Dysponuję tylko prądem. Nie chcę wieszać kotła elektrycznego i rozprowadzać instalacji (podłogówka, kaloryfery) ze względu na koszty i większą bezwładność systemu. Zastanawiam się nad taką opcją: Pod panele dać podłogówkę na podczerwień na całość + nawiew z ogrzewacza kanałowego + drabinka el. w łazience. Co myślicie? Macie jakieś sugestie?
  6. O widzisz! Długich żyrandoli nie widać. Fajna koncepcja konstrukcji stalowej z drewnem - chyba najcieńszy strop wychodzi. Dziękuję, pozdrawiam!
  7. Dziękuję za odpowiedź. Żyrandolów nie planuję w kuchni i w innych niskich pomieszczeniach - raczej ledy wkomponowane w ściany/sufit. Cały powyższy projekt to wstępny szkic w darmowym programie - punkt wyjścia do dyskusji a nie finalne dzieło Mówiąc w skrócie: jak wykorzystać 3,5m wysokości w relatywnie małym mieszkaniu? Może ktoś się chce podjąć projektu za normalne pieniądze. Z czego strop?
  8. Dzień dobry, Zastanawiam się jak urządzić puste pomieszczenia o powierzchni 40 m2 i (5,6m x 7,1) wysokości 3,5 m. Docelowo ma to być coś w stylu apartamentu/mieszkania. Załączam mój wstępny projekt. Umiejscowienie łazienki wynika z przebiegu pionów kanalizacyjnych - ewentualnie mogła by być jeszcze obrócona o 45 st. Generalnie chodzi mi o wykorzystanie tych 3,5 m wysokości i stworzenie antresoli nad łazienką, a więc stropu na całej powierzchni zaznaczonej na niebiesko. Kuchnia, łazienka i korytarz będą mieć ok. 2m wysokości do góry zostanie jakieś 1,5 m. na sypialnie/graciarnie (minus grubość stropu). No właśnie - z czego zrobić strop żeby był w miarę lekki, tani i nie za gruby. Może macie jeszcze jakieś pomysły odnośnie do aranżacji tego pomieszczenia? Pozdrawiam świątecznie.
  9. Witam! Też swego czasu zastanawiałem się nad tym powszechnym hasłem i doszedłem do takich samych wniosków jak przedmówcy. Poza tym można postawić tezę, że "oddychanie domu" jest konieczne gdy używamy materiałów izolacyjnych które mogą zaciągać wilgoć, a więc powstają wszelkie dylatacje pod dachem pomiędzy deskowaniem a wełną, paroizolacją itp. Po prostu kiepskie, przestarzałe technologie wymagają wentylowania. Chodzi tu jednak o wentylację samych materiałów a nie domu jako całości. Do tego cały przemysł materiałów komplementarnych jak wszelkie paroprzepuszaczalne i izolacyjne folie itp. I jak słusznie koledzy zauważyli, co z tego że wełna mineralna "oddycha" skoro z jednej strony ściany damy płytę gk pomalowaną farbą lateksową a z drugiej tynk silikonowy ? Dom musi oddychać owszem - ale za pomocą sprawnej wentylacji, najlepiej mechanicznej, a jeszcze lepiej z odzyskiem ciepła!
  10. Cholera... czyli nie wesoło to wszystko wygląda Szkoda bo chciałem pokazać "fuck off" energetyce itp. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.
  11. Serdeczne dzięki! Coś już przynajmniej wiem
  12. Domu jeszcze nie ma... będzie pod koniec roku może. Pompy ciepła nie przewiduję bo się już przejechałem na tym systemie. Więc pewnie jakiś piec gazowy albo jakieś kominki z płaszczem wodnym. Hmmm... a ile tych watogodzin będzie potrzebnych zimą z paneli by ogrzać chatę? Skoro te 1500 nie wystarczy?
  13. Hmmm no to już daje jakieś światło na sprawę
  14. Bardzo się teraz przejąłem i chyba się powieszę w związku z tym. Wszystiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.
  15. Niech się wypowie wreszcie ktoś co się na tym zna bo już mi się nie chce dyskutować z megaforumowiczką co wali przez rok prawie 20 postów dziennie i nie ma pojęcia (tak jak ja) o Watach, Voltach i prądach.
  16. Znalazłem ogniwa/panele o mocy 160W za 1800 zł i gdybym kupił ich np. 10 sztuk to miałbym 1,6 kW. Dobrze myślę? i kosztowało by mnie to 18 000 zł + przemiennik napięcia + akumulatory + ? Mamy więc 1,6 kW w najlepszym okresie (lato). Powyżej podałeś przykad, że 220W w zimie produkuje 150Wh. Czyli przy np. dziesięciu takich panelach wyszło by 1500 Wh. I powstaje pytanie (olać cenę zakupu) czy wytarczy dla domu o powierzchni 200m2, a jak nie to ile by musiało być takich paneli?
  17. Ale ja piszę o min. 10 równoległych panelach! A nie o jednym dla radia!
  18. Jak byś uważnie czytał wątek to byś zauważył, że mniej więcej o to tu pytam i czekam na rzetelne odpowiedzi.
  19. Przecież piszę o np. dziesięciu panelach co dają 1,6 kW lub więcej, więc nie pisz bzdur o radiu przez 8h. Jak nie masz nic do powiedzenia w tym temacie to sobie odpuść.
  20. Co jest ekonomiczniej? Agregat? Dobra pomińmy kwestię ceny paneli bo faktycznie są cholernie drogie. Ale powtarzam moje pytanie: Ile takich paneli będę potrzebował żeby ogrzać zimą dom i w ciągu roku wyprodukować ciepłą wode, a w sytaucji nadmiaru prądu np. "sprzedać" do sieci.
  21. Można powiedzieć, że kasa nie gra roli Chodzi mi poprostu o to ile takich paneli będę potrzebował żeby ogrzać zimą dom i w ciągu roku wyprodukować ciepłą wode, a w sytaucji nadmiaru prądu np. "sprzedać" do sieci.
  22. Oczywiście, że nie chodzi mi o jeden moduł 160W tylko kilka, np. 10, które dadzą juz 1,6 kW. Tym nie nagrzeję wody c.o. do np. 25 C ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...