Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rübezahl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    738
  • Rejestracja

O rübezahl

  • Urodziny 23.02.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Instalacje - wymiana doświadczeń:
  • Jestem na etapie
    Ulepszania wszystkiego co się da ;)

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Karpacz
  • Kod pocztowy
    58-540
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rübezahl's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Tylko to "naciąganie" jakoś tak mi nie najlepiej się kojarzy". Co innego "dostosowanie" dokumentacji do wymogów obowiązującego prawa - jakoś tak profesjonalniej wygląda.
  2. Nie Panowie - robi się innym myk. Pisze się w dokumentacji, ze przewidziano dodatkowe źródło na biomasę, które będzie wykorzystywane do ogrzewania budynku i czasami do przygotowania CWU (tu wylicza się ile brakuje % do spełnia warunków rozporządzenia). I mamy: źródło ciepła podstawowe pokrywa roczne zapotrzebowanie na ciepło i CWU w X%, spalanie biomasy pokrywa roczne zapotrzebowanie w (100-X)% i gra muzyka. Urzędnik szczęśliwy, warunki rozporządzenia spełnione, inwestor ma glejt na budowę, a projektanci dostali swoje gaże. A na koniec i tak często stanie kocioł na groszek w kotłowni. Czegóż więcej wymagać od życia. Na każdy przepis znajdzie się obejście.
  3. No i bosko. Jak by "odpukać w niemalowane", wydarzył się pożar w kotłowni, to wolnym kroczkiem opuścisz bezpieczny dom bez szwanku dla siebie i rodziny - tyle tylko, że niebieskiego szkoda. I o to właśnie chodzi w odporności przeciwpożarowej.
  4. Paliłem groszkiem z Castoramy za 650zł/tona - i co do ceny za kWh to nie mogę narzekać - wychodziło mi ok 12-14gr za 1kWh. Obecenie pale Sztygarem i 1kWh kosztuje ok. 16gr, natomiast tani węgiel z marketów to pewnie rusek i z tego wynikają pewne utrudnienia - syf w kotle i dym z komina - nie udało mi się tego wyeliminować. Lepszy groszek = czysty wymiennik i palenisko, mało popiołu i zero dymu z komina, wydobywają się jedynie spaliny.
  5. Już kiedyś pisałem, że najkorzystniej jest palić słomę, drewno, owies itp . Takie absurdy wnikają ze sposobu wyliczania charakterystyki energetycznej zawarte w Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej.
  6. A żeś se panie znalazł rewelacyjne źródło wiedzy - pogratulować coś ja to tutaj: http://kobieta.onet.pl/forum/jak-zmniejszyc-straty-ciepla---ocieplanie-od-wewna,1004650,czytaj-popularne.html Poza tym wiadomo, ze gazobeton najlepszy i basta
  7. Dokładnie tak, natomiast obowiązku zachowania wysokości stopni zewnętrznych nie ma. W mojej praktyce miewałem najróżniejsze przypadki gdzie czasami zależność 2h+s uniemożliwiała wykonanie schodów i trzeba było się jakoś ratować. Wysokość podstopnic i w związku z nim automatycznie szerokość stopnia zależy także od wzrostu sposobu chodzenia i na pewno kondycji osoby - ale generalnie podstopnice o wysokości 17-17,5cm przy szerokości stopnia 27-28cm są bardzo wygodnie - do tego obowiązkowo spocznik dla "wytchnięcia", co przyda się z wiekiem. Schodzenie z wysokości podstopnicy w dół zaczyna być także niewygodne dla użytkownika, bo zaczynamy "drobić" kroki na wysokści i wydłużać kroki na długości. I jeszcze jedna święta zasada. W miarę możliwości wszystkie schody równe na lini ich biegu (czyli tak w połowie przeciętnej szerokości schodów) - człowiek jest jak powtarzalny automat i bardzo szybko wyczuwa zachwianie rytmu.
  8. Na pewno? Nie znam takiego przepisu, który ogranicza wysokość podstopnicy do max 15cm.
  9. Toś się Panie pompiarzom teraz naraził - wiesz ile z takiego kremowanie "ekosyfu" jest? Jak tak każdy by chciał się skremować i zakaż palenia nie pomoże w temacie czystego powietrza Chyba założę temat: "Czy będzie zakaż kremowania?" A w temacie plebana, to może on światu coś obwiesza, jakieś habemuś czy coś innego? Może wybory jakiem mieli i po werdykcie wici w świat zapuszcza. Przecież jaki wzór katolika nie może sprzeciwiać się woli kościoła i działać na szkodę środowiska? Ja bym jednak przed rozpoczęciem afery dopytał się tego Pan Księdza "co jest"?
  10. Zasięgnij informacji u źródła, to będziesz wiedział dokładnie.
  11. Tak, jest abonament roczny - to ok 40zł - warto, kontakt w przypadku problemów, nawet tych banalnych, bezproblemowy i natychmiastowy. Do tłoków jest wersja wcześniejsza czyli SPP v1.
  12. To jak najbardziej OK, ale.... kilka late temu realizowałem zlecenie na budowę małych elektrowni wodnych (jeśli dobrze pamiętam to takich 50-100kW) na terenie dolnego śląska. Zaczęliśmy od analizy dostępnych miejsc. Wybór padł na około 10 lokalizacji, które zapewniały ten warunek. Zleciłem analizę rentowności przedsięwzięcia i okazuje się, że z "byciem" tej wody to różnie bywa. Wysokich stanów w ciągu roku zapewniających ciągłość produkcji jest niewiele. Ostatecznie inwestor się wycofał. Oczywiście są miejsca gdzie produkcja zawsze jest opłacalna pod względem ekonomicznym, bo środowiskowo to zawsze i wszędzie warto je budować
×
×
  • Dodaj nową pozycję...