Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jacek70

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jacek70

  1. To jest naturalne że sie wykrusza, bo pomiędzy płytki a cokół nie daje się fugi tylko silikon. Ściana i podłoga pracują w różnych płaszczyznach. Fuga tego może nie wytrzymać. Błąd wykonawczy do sprawdzenia u każdego producenta zapraw fugowych.
  2. Izolacja podłytkowa Sopro 523
  3. Proponuje Sopro703 rozcieńczone z wodą 1:10. Wykwity to zasada a zasade likwiduje się kwasem. Sprawdzone.
  4. masz bok 3 m ,spadek 1,5% to 4,5 cm od ściany do 0 przy końcu tarasu. trzeba to uszczelnić bo już po pierwszej zimie pozbierasz płytki razem z tą zaprawą wyrównującą. Klejem nie rób spadków bo są to produkty cienkowarstwowe do 5 mm.
  5. Masz na myśli Sorp 523 lub 423, ale może być Kerakoll Idrobulid, Murexin -zaprawa uszczelniająca-dwuskładnikowa, PCI Sekoral 2K
  6. Temat tarasu to temat rzeka. Bez uszczelnienia w systemie danego producenta można zapomnieć o reklamacji. Mieszanie chemii budowlanej różnych producentów ( klej kerakoll ,uszczelnienie Sopro, fuga Mapei itd), da podobny skutek, Każdy przedstawiciel będzie mówił że to przez innego producenta zostało to zawinione. A traz przepis na tars naziemny: Ława jest wylana, szpachlujemy i robimy spadki 1,5 do 2%. Dylatacje na tarasie co 3 mb, nacinamy flexem, Wklejamy uszczelnieniem taśmy uszczelniające w naroża i dylatacje. Układamy uszczelnienie tarasowe min.2mm grubości (ale nie folie w płynie bo to są zabawki do łazienek a nie na tarasy) Prztklejamy płytki na kleju elastycznym , najlepiej rozpływnym aby nie było pustek pod płytkami, oczywiście nie zaklejamy płytkami dylatacji, Fugujemy zaprawami elastycznymi fugi min. 5 mm szerokości Na styku ściana podłoga i w dylatacje wkładamy sznur dylatacyjny i silkion dylatacyjny. Wszystko zależy teraz od jakości materiałów i oczywiście wykonawstwa, ale bez tego wszystkiego co napisałem j/w marne szanse na cieszenie się ładnym tarasem. Jestem reprezentantem pewnej firmy chemii budowlanej ale nie chce pisać jakiej abyście mnie nie posadzali o promowanie własnych produktów.
  7. Takich kamyczków nie kleji się na klejach cienkowarstwowych typu klej OK Cz CM17, a na klejach średnio lub grubowarstwowych najlepiej z trasem np. Sopro 425 lub elastyczny Sopro 414 Fuga musi być do szerokich spoin też lepiej z trasem ale wybór kolorystyczny przy kamieniach jest ograniczony tak aby pigment z fugi nie przebarwił kamienia. tradycyjne kleje do płytek stosuje sie do 5 mm - kleje cienkowarstwowe. a Ty będziesz niała duże różnice w grubości kamienia te 5 mm nie wystarczą. Same kamyczki są kosztowne to i klej też będzie kosztował, ale wybór naży do Ciebie
  8. Jaki Kamień i jaka grubość kamienia. W ciemno polecam Sopro 455 elastyczny C2TE na białym cemencie.
  9. Cześć, proszę o namiary na sprawdzonych murarzy i już wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź.
  10. do papy nie przykleisz. na papę jastrych dociskowy ok. 5 cm grubości. ochrona jastrychu to uszczelnienie podpłytkowe np. Sopro 523. klej elastyczny najlepiej rozpływny, aby nie tworzyć pustek pod płytkami. fuga elastyczna.
  11. wystarczy impregnacja np. Sopro 719 - koszt około 90 zl za 1l wydajność 50 m2. po impregnacji płytki wyglądają tak jak przed impregnacją. przed fugowaniem radzę przetrzeć płytki wilgotną gąbką, wtedy woda wejdzie w otwarte pory i po fugowaniu jest łatwo domyć płytki.
  12. obniżyłem jentki, dzięki temu mam podłogę na strychu i strych wysokości 2m. wyeliminowałem słupy na poddaszu, co powoduje weliminowanie belki stałej w stropie. Połączyłem 2 pokoje i dorobiłem dodatkową garderobę. zrezygnowałem z kominka zewnętrznego i jego komina, zmieniłem schody na 2-biegowe ze wspocznikiem, porzesówałem niektóre okna. zlikwidowałem drzwi do kotłowni. Pracuje w materiałach budowlanych, a teść jest budowlańcem więc mój koszt jest maksymalnie niski.
  13. Metal się kurczy i pzybiera na obiętości i na łączeniu metalowego słupka z izolacją najczęściej przecieka woda do jastrychu. instalowanie od spodu jest najpewniejsz i nie podraża kosztów.
  14. Trudny temat, podam Ci technologię Sopro. Odtłuścić płyty OSB, grunt 553, klej 400, płyty FDP, Klej 400, płytka, fuga Saphir 5. http://WWW.SOPRO.PL
  15. montuj balustradę od spodu balkonu, aby nie przerywać izolacji podpłytkowej.
  16. Beton konstrukcyjny - 3 miechy, Jastrych cementowy - 1 miech, wylewki anhydrytowe - 1 miech, + szlifowanie
  17. Sopro 718 do wewnątrz, 703 na zewnątrz- oba to koncentraty do zmywania resztek cementu - są pewne, polecam
  18. Jest to projekt tegoroczny i napewno jeszcze nikt go nie wybudował. Ja zaczne go stawiać w tym miesiącu, ale troche w nim pozmieniałem.
  19. Wezwij przedstawiciela Mapei na reklamacje i poproś o barwnik do fug, mają coś takiego. To załatwi sprawę, a jeśli fugi są miękie to już je wyskrob.
  20. Wykwity wapienne. Przyczyna-zbyt dużo wody przy murowaniu cegieł (deszcz, mgła, za dużo wodu w zaprawie itp.). Poczekaj aż wszystko wylezie. Na słoneczku cała wilgoć z podspodu wraz z zwiąskami wapna bedzie wyłazić. Jak już będzie sucho to wtedy nalęzy to usunąć kwaśnym środkiem (niezasadowym) najprostrzy to rozcienczony ocet. Jak to nie pomoże to wtedy trzeba kupić specjalistyczny środek. Na przyszłość radzę używać zapraw z trasem, wiąże w sobie związki wapna i nipozwala temu dziadostwu wyleść na zewnątrz.
  21. Tradycyjne-- cementowo-wapienne, GK. Gruntowanie wszystkich ścian. W miejcach strefy mokrej tj. kabina prysznicowa, wanna, umywalka itp. powinna być nałożona folia w płynie o ile nie chcesz mieć grzybobrania i nieprzyjemnego zapachu. Co do klejenia o ile nie chcesz kłopotu radzę poczekać na cieplejsze dni. W innym przypadku trzeba podgrzać w domu. Są kleje szybkowiążące (80pln/25kg) 2-5 godzin ale ten czas wiązania jest przy 23 st.C. i można po tym chodzić i fugować, ale temperatura przez kolejne paraę dni nie może zejść poniżej 0. Ja radzę poczekać. Zrobisz wtedy taniej i pewniej.
  22. Jeżeli utrzymasz temperaturę 5 st.C przez 5 godzin to są takie kleje tylko kosztują majątek ok300 PLN za 20 kg. jeśli nie chcesz wydawać takiej kasy to musisz utrzymywać temperaturę powyżej 5 st.C praez parę dni zależne od kleju ( temperarura dotyczy: płytek, podłoża i powietrza). Klej normalny osiąga swoje pełne parametry po 28 dniach. Normalne temperatury wiązania zaprawy są podawane przez producentów przy 23 stopniach C i odpowiedniej wilgotności. Napisz jakie masz tynki to może jeszcze Ci coś poradzę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...