Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mel8n

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

O mel8n

  • Urodziny 01.02.1982

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mel8n's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Już wiem jak to rozkminić, najbezpieczniej i najwygodniej kupić regulator pokojowy roomster, który po podłączeni do sterownika elster, będzie regulował temp. w domu poprzez załączanie i wyłączanie pompy CO.
  2. nie idę w stronę wykorzystania modułu bo musiałbym dodatkowo kupić siłownik na zawór 4d. Jak na razie to w ogóle rozważamy czy kupić tego roomster'a, na pewno byłaby oszczędność w nocy, ale teraz radzę sobie dzięki termostatom i korekcji nocne na piecu -3st.
  3. myślę o jeszcze innym rozwiązaniu. na stronie elestera wyczytałem, że jeżeli w piecu moduł ustawię na nieaktywny i podłączę panel roomster do gniazdka "sterowanie pokojowe", to regulacja temperatury w domu będzie się odbywała poprzez załączanie i wyłączanie pompy CO z poziomu sterownika pieca (czyli wtedy alarm wysokiej temp zadziała). Muszę to jednak potwierdzić telefonicznie. Drugą zaletą Roomstera jest podgląd na parametry pieca. co o tym rozwiązaniu myślisz??
  4. Kolego poltowski2000 opisz mi łopatologicznie jak podłączyć ten sterownik. Prąd do pompy jest podłączony do gniazdka z pieca, czy ten sterownik mogę podłączyć do gniazdka przeznaczonego na "sterownik pokojowy", czy jakoś włączyć w przewód zasilający pompa-piec??
  5. Witam, właśnie przeczytałem cały wątek i jestem pod wrażeniem. Super, skorzystam z waszysz rad bo tak jak wy grzeję galmetem kwp 12. Dzieki radom kolegi poltowski2000 z wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?199377-KOT%C5%81Y-GALMET-watek-zbiorczy-opinie-u%C5%BCytkowanie-monta%C5%BC-regulacja/page32 udało mi się obniżyć spalanie z 12kg/dobę do około 9kg/doba ( cieplejsze dni też zrobiły swoje). Teraz będę kombinował z uzupełnieniem instalacji o termostat, który będzie wyłączał pompę CO, i znów widzę że kolega poltowski2000 służy dobrą radą
  6. morfi84 co masz na myśli mówiąc "tryb wiosna/jesień", bo ja latam rano do pieca i wyłączam pompę CO, wieczorem załączam. kombinuje jak to zautomatyzować???
  7. witam, czy ktoś z was ma do pieca podłączony sterownik pokojowy?? i czy ten sterownik pokojowy reguluje temperaturę na piecu czy włącza i wyłącza pompę CO, regulując w ten sposób temp. w domu. myślę o założenie bezprzewodowego stertowania pompą CO, tylko jeszcze nie bardzo wiem jak to rozkminić , bo przy takiej różnicy temperatur dzień/noc można dużo zaoszczędzić opału wyłączając pompę CO.
  8. Hej, w tych ustawieniach spalanie wyszło całkiem nieźle - 11kg/dobę, poniżej wstawiam fotki ognia, popiołu i zaworu 4d. Jeżeli chodzi o zawór to wyjaśniam; 1. rura do góry to zasilanie na kaloryfery 2. rura w lewo to powrót z kaloryferów 3. rura w dół powrót do pieca 4. rura w prawo zasilanie z pieca. A tak przy okazji zapytam jak długo wasz piec zagrzewa bojler załóżmy o 3 stopnie więcej, ile czasu to trwa, zakładając że na piecu masz około 60stopni a bojler dogrzewasz z 45 st. na 48.
  9. z zimnymi grzejnikami chodziło mi o to że termostaty je 'wyłączają' bo w pokojach jest odpowiednia temperatura. jutro wstawię jakieś fotki. ta cyrkulacja niestety musi chodzić tak jak teraz bo taki mamy nieregularny tryb życia pracujemy na zmiany. jeśli chodzi o zawór 4d, to powrót do pieca jest cały czas gorący, zimna była rura powrotu z kaloryferów.
  10. Dokładnie tak jak pisze kolega poltowski2000 - mój sterownik ma programowanie cyrkulacji CWU, które wyłącza popmkę cyrkulacji w godzinach 23 - 5 rano. Wczoraj wieczorem dokonałem kilku zmian: 1. temp. zadana z 65 dałem 60 (plus korekcja nocna -3st. od 23 do 5 rano); 2. przepustnice komina ustawiłem na połowę; 3. kaloryczność z 30 zmieniłem na 28; 4. korekcję powietrza ustawiłem na 0%; 5. moc kotła ustawiłem na 70% Dziś wieczorem zobaczę jak te zmiany wpłyną na spalanie Mam jeszcze taką obserwację: zawór 4d mam cały czas na 5 czyli połowa skali, co dziwne czasem zdarza się że rura z powrotu z kaloryferów jest zupełnie zimna, a w domu grzeją 3 z 11 kaloryferów, jak to możliwe?? Rozumiem że ma prawo być letna, ale właśnie wczoraj jak dokonywałem zmian była całkiem zimna.. Instalację zasila pompa Grundfos ALPHA 2L http://pl.grundfos.com/content/dam/GPL/Dokumentacja/Instrukcje_montazu/ALPHA2L%20-%20Grundfosliterature-1191230.pdf ustawioną w pozycji PP2, a na boilerze ta sama pompa tylko ustawiona na CP1.
  11. a może ciepło mi ucieka kratkami wentylacyjnymi??
  12. podję link do wątku gdzie zacząłem pisać http://forum.muratordom.pl/showthread.php?199377-KOT%C5%81Y-GALMET-watek-zbiorczy-opinie-u%C5%BCytkowanie-monta%C5%BC-regulacja/page31 bo nie wolno chyba w dwóch wątkach psać tego samego.
  13. jak to bywa z przelicznikami internetowymi, nie zawsze im można ufać, bo nie wiem jak wpisać że mam ściany grube na 25 cm w czym 15 to wełna w szkielecie ściany a 10cm to styropian pod tynkiem. Suma summarum daje to 25cm dobrego ocieplenia co faktycznie się sprawdza, bo nawet przy -10 na dworze nie czułem chłodu dotykając sciany jak to miało miejsce w moim starym nieocieplonym domu.
  14. faktycznie pomyliłem się pod dachem jest 20cm wełny plus 10cm nad stropem piętra. wody na oknach nie mam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...