Po rozmowie z producentem papy firma icopal tak właśnie zrobie papa-folia-styropian. Producent twierdzi że nawet bez foli na papę termozgrzewalną można położyć styropian ale ja dam dla pewności jeszcze folie. Powinno być O.K.
Identycznie to samo mi doradzają moi fachowcy. Mam tylko dylemat papa-folia-styropian czy folia wytrzyma tyle czasu aby papa nic złego nie zrobiła styropianowi(nie chciałbym aby po kilku latach zjadła mi styropian) Próbuje dwiedzieć się czegoś więcej od producenta papy ale nie moge się dodzwonić może oni rozwieją moje dylematy
A czy kładąc papę i łącząc ją na środek lepikopodobny (nie znam nazwy ale zalecany do tego) na chudy beton na to kładąc folie na folię styropian potem jeszcze raz folia i beton. Czy w takim przypadku syropianowi nic nie będzie już groziło ze strony rozpuszczalników z papy? (mój wykonawca zaleca mi właśnie takie rozwiązanie ze względu na wilgoć pod budynkiem)Ciekawy jestem waszych opinii.
Jak sprawuje się oczyszczalnia bez drenażu wiosną gdy poziom wód gruntowych jest wysoki a jak zimą przy temp. minus 25. Ciekawią mnie uwagi forumowiczów już użytkujących takie cuda.(jakich producentów są oczyszczalnie i stopień zadowolenia z urządzenia)Pozdrawiam i czekam na posty
Jaką wełnę wybraliście do izolacji poddasza między krokwiami? Który produkt jakiego producenta (Rocwwool,Isover,Knauf) jest najlepszy?Fachowcy doradzają mi pewnie ten którym robi się najłatwiej co nie znaczy że jest dobry. Prosze o uwagi na ten temat.
Posiadam w budynku okna aluminiowe w kolorze szarym Na I piętrze chciałbym mieć tez szare ale z uwagi na cene aluminium myśle o PCV w okleinie szarej (ale jej wadą wizualną okleiny jest struktura drewna) Firmy polecają mi malowanie specjalnymi Farbami profili PCV od zewnątrz. Może juz ktoś takiego coś robił. Ciekawy jestem opinii na temat wpływu czynników atmosferycznych na lakier i wogóle czy taka operacja jest warta zachodu. Z góry dziękuje za komentarze.