Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szeregowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez szeregowy

  1. Witam, chciałem tylko napisać że otrzymałem pozytywną decyzje na budowę, wiec buduje z płaskim dachem. Pozdrawiam
  2. Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć odnośnie zbrojenia ławy fundamentowej dom będzie parterowy, płaski dach strop teriva. Projekt przewiduję ławę 50x30 zbrojoną 6 prętami f12 i strzemiona 20x40 cm 25 cm. Ława zostanie zrobiona oczywiście według projektu, ale z racji że to będzie mój drugi dom nie wiem od czego to jest zależne i czym kierują się projektanci. Pierwszy dom był z poddaszem użytkowym i z dachówką tam ława miała wymiar 50x40 zbrojona 4x fi14 strzemiona co 30 cm. Czytając forum widzę że prawie wszystkie domy maja zbrojenie łąwy właśnie 4 prętami tak żeby były pod ścianą. Pytam czy taka ława z 6 prętami jest aż tak potrzebna czy po prostu teraz robi się mocniejsze. Dziękuję
  3. Dziś otrzymałem opinie od konserwatora zabytków, gdzie załączyłem przekrój oraz rzut domu z opisem że dom ma płaski dach ze spadkiem do 5'. Więc wydaje mi się że chyba nie ma już przeciwskazani do budowy takiego domu w strefie OW gdzie w MPZP jest zapis że "po za strefą ochrony konserwatorskiej dach do 45 ".
  4. Obecnie będę pisał o opinie do konserwatora zabytków jeśli będzie pozytywna wtedy kupie projekt, to jest rada Pani co robi adaptację.
  5. Dziś byłem w starostwie Panie powiedziały mi że mam się udać do gminy aby uzyskać takie informację gdyż oni taki plan tworzyli i mi nie pomogą. Wiec pojechałem do gminy, tam miły Pan oświadczył że mam jechać do starostwa bo to oni wydają decyzję a gmina zrobiła tylko plan. Ale przeczytał i jego zdaniem, nie powinno być problemu ale starostwo różnie interpretuje strefy konserwatorski. Dostałem jakiś dodatkowy papierek odnośnie działki i niby cała miejscowość jest w strefie OW.
  6. Zgadzam się, podziękowałem za pomoc i odpowiedz, ale jak pisałem w pierwszym poście do starostwa się udam.
  7. Dziękuje za odpowiedź, architekt miałem na myśli osobę która zajmie się adaptacją projektu itp, a pytam bo nie chciałbym kupić projekt za 5k, i później usłyszeć że takiego domu nie można. Co do reszty dla mnie ten zapis też wydaje się oczywisty, ale jak pisałem byłem w dwóch różnych biurach, nawet strona extradom zrobiła mi bezpłatną analizę i stwierdzili że ten projekt tez nie jest zgodny z mpzp. Wiec sam mam mętlik w głowie jedno biuro powiedziało mi że aby móc mieć taki dach musze mieć to wyraźnie napisane w mpzp i powiem że w tym planie do innych obszarów faktycznie jest taki zapis? Nie wiem co myśleć. Tutaj w klej zapis z innego obszary w tym planie.: ''1) minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,1; 2) maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy: 1,2; 3) minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej [%]: 25; 4) maksymalna wysokość zabudowy [m]: 12; 5) minimalna powierzchnia działki [m2]: 1000; 6) geometria dachu: dach dwuspadowy lub kopertowy w kolorze ceglastym; poza strefami konserwatorskimi dopuszcza się dach płaski oraz także kolory czerwony matowy, grafitowy i brązowy; 7) Kąt nachylenia głównych połaci dachu: od 30 do 45°; poza strefami konserwatorskimi dopuszcza się dach plaski o kącie do 5°; uklad glównej kalenicy: równolegly lub prostopadly do nieprzekraczalnych linii zabudowy; 9) zakaz stosowania na elewacjach okładzin z blachy oraz tworzyw sztucznych typu "siding"; 10) dopuszcza się lokalizacji budynków w odległości 1,5 m od granicy działki lub przy granicy działki,
  8. Dzień dobry, chciałbym zapytać czy ktoś jest w stanie udzielić mi jakiś informacji na temat mpzp. Dom jaki chciałbym wybudować na działce jest to dom z płaskim dachem i kątem nachylenia 6`. Byłem u dwóch architektów i jeden twierdzi że budynek spełnia wymogi, drugi że nie. W mpzp mam taki zapis: 2. Ustalenia dotyczące zasad ochrony i kształtowania áadu przestrzennego oraz parametrów i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu: 1) minimalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,01; 2) maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,5; 3) minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej [%]: 30; 4) maksymalna wysokośü zabudowy [m]: 12; 5) minimalna powierzchnia nowowydzielanej działki budowlanej [m2]: 3000; 6) geometria dachu: dach dwuspadowy lub kopertowy w kolorze ceglastym; dopuszcza się wielospadowe; poza strefami konserwatorskimi także czerwony matowy, grafitowy i brązowy; 7) Kąt nachylenia głównych połaci dachu: od 35 do 45°; poza strefami ochrony konserwatorskiej do 45°; zakaz stosowania na elewacjach okładzin z blachy oraz tworzyw sztucznych typu "siding"; 9) dopuszcza się lokalizację budynków w odległości 1,5 m od granicy działki lub przy granicy działki, zgodnie z przepisami odrĊbnymi; 3. Dopuszcza się lokalizowanie budynków gospodarczych i garaży na następujących warunkach: 1) maksymalna wysokość zabudowy [m]: 9, 2) geometria dachu: dach dwuspadowy, 3) Kąt nachylenia połaci dachu: do 45°, 4) zakazuje się budowy blaszanych garaży i blaszanych budynków gospodarczych '' Działka znajduje się po strefa konserwatorską więc jak można interpretować ten zapis " poza strefami ochrony konserwatorskiej do 45°"? Mam zamiar wybrać się w tygodniu do starostwa ale chciałbym poznać Wasz opinie. Dziękuje i pozdrawiam.
  9. Witam, pokój pod stropodachem strop teriva, z zewnątrz ściany 20cm styropianu + na dachu 15 cm xps +papa. Chciałbym w pokoju o środka podwiesić sufit z g-k, czy jeśli między profile włożę (Płyta izolacyjna z wełny mineralnej ROCKSLAB SONIC 036 50 mm ) i od spodu dam folie paroizolacyjną będzie to straszny błąd i czy mogą być z tego problemy ze skroplinami i mokrą wełną? Dziękuje.
  10. Ile mogłem to podsuszyłem wszystko i starałem się robić aby wody było jak najmniej później, pewnie jakaś kropla została pod spodem chciałbym aby beton ją wchłonął i żeby odparowało to przez pustaki od teriwy garaż cały czas jest przewiewny. Nie byłem w stanie oderwać wszystkich co do jednej...
  11. Oderwałem połowę pod spodem wody dosyć sporo, pod suszyłem trochę ale ostatnio pogoda tak mi robiła pod górkę z deszczem że brak słów... Co trochę porobiłem deszcz, później już przykrywałem to czarna folią szeroką ale ta folia i tak przepuszczała wodę po np. 3 dniowym deszczu. Nie wiem co z tym betonem jest że nie pije, jak zerwałem styro nawierciłem kilka dziurek gdzie były kałuże ale nic to nie dało. Obecnie już skończyłem i jak pogoda pozwoli kleje pape w weekend.. Na pewno jakaś wilgoć/woda się przedostała pod spód mimo foli ale nić już nie zrobię, mam nadzieje że wyjdzie dołem stropu przez pustaki.
  12. Witam, mam duży problem i potrzebuje pomocy jak go rozwiązać. Jestem na etapie ocieplania dachu płaskiego nad garażem styropianem xps, został on przyklejony na piankę bezpośrednio na beton który został wylany na terivę (beton zatarty) na to docelowo pójdzie 2x papa której jeszcze nie ma. Problem polega na tym że po ostatnich deszczach woda zalega pod płytami, nie wiem dlaczego ale beton w ogóle nie chce jej wchłonąć! Chciałbym się dowiedzieć czy z czasem beton ją wchłonie garaż nie będzie w środku w tym roku wykańczany, czy może odrywać co 3 płytę i suszyć? Docelowo w garażu nic jeszcze nie ma sam pustak na górze. Pozdrawiam.
  13. Tylko tyle mogę zrobić od góry, środka wydaje mi się że jest fajnie i dosyć dobrze to wyszło, jak będę robił drugą stronę wstawię zdjęcia jak to robię. A gdyby okazało się że coś się dalej będzie dziać to zostaje mi wiosna-lato odkręcić 2 dechy podbitki i się z tym uporać raz a dobrze, szkoda tylko żę za pierwszym tak nie zrobiłem.
  14. Tak, jak na zdjęciu drugim widać dziursko (pusta podbitka) to tam było to wciśnięte. Ale dziś wszystko wywaliłem, styropian 12 dałem za murłatę do desek pod kleszcze również styropian docięty w środku piana pod krokwie i gitara całość za pianowałem dookoła (w sensie styropian przy deskach) i już nie dmucha. cały dzień i tylko jedna stronę masakra. A o jaka szczelinę wentylacyjną ci chodzi ? Jest tak jak na zdjęciu powietrze chula po stryszku przez dwa kominy w dachówkach.
  15. Dziś rano zaobserwowałem że po nocy nie grzania płyty są suche, faktycznie jak odpalę gaz po paru godzinach zaczynają robić się wilgotne przy scianach. Folia faktycznie nie jest nie jest przyklejona do sciany. Czy jeśli tam wszystko szczelnie zapryskam pianką pod same deski nie będzie to błąd? Bo zapomniałem napisać że druga warstwa wełny przechodzi nad murłatą i jest wcisnięta nawet 30-40 cm w podbitkę więc ten problem dotyczy tylko miejsc gdzie są kleszcze i krokwie.
  16. Witam, pierwsze mrozy i wyszło to co sam skopałem podczas ocieplania budynku. Chciałbym to jakoś teraz jeszcze naprawić ale chcę się upewnić czy będzie to miało jakiś sens czy też nie i będę musiał to poprawić jak będzię ciepło. Problem jest taki że na górze mam mocne przewiewy na połączenia płyta g-k ściana (brak skosów) - delikatnie płyty są mokrawe przy końcach (wilgotne). Jestem na etapie wykończenia, dogrzewam się butlami z promiennikami. Tu zdjęcia obrazujące jak to wygląda Problem jest w tym że silnie wieje tam gdzie są kleszcze, dzieje się pewnie przez to że nie doszedłem ze styropianem pod sam dach. Dom jest juz ocieplony i zaciągnięty klejem wiec obecnie z zewnątrz i tego nie poprawie. Zastanawiam się jest sens jeśli kupie wełne zawinę ją szczelnie w folię i od stryszku wepchnę ja za murłatę i pod krokwie tam gdzie jest czarna strzałka? I nie krzyczcie z bardzo jestem mądry po szkodzie.
  17. Znalazłem na innym forum Kupimy stelaż firmy Tece ultra slim 8 cm i będę wycinał i się wkuwał.
  18. Czy wykucie w ścianie nośnej 24 cm roben otworu około 12 cm głębokości pod stelaż slim wc jest możliwe? Czy jest to może zbyt duże osłabienie ściany które może skutkować mocnym osłabieniem ew. późniejszym pękaniem. Pytam bo łazienką na dole nie za duża a zona uparła się żę nie chce mieć półki nad kibelkiem.
  19. Witam, również posiadam pełne deskowanie deska do deski w kalenicy może 0.5 cm luzu, na to szczelnie papa, kontrłata i łata już nabite, pytanie czy jeśli stryszek jest tylko na graty jego wysokość to 190 cm , krokwie i deski od spodu nie będą ocieplane wełną gdyż wełna będzie od dołu, pomiędzy kleszczami. Pytanie teraz czy odrywać łaty i wycinać górę aby deski miały wentylację. Dołączam zdjęcie, czerwona strzałka to miejsce gdzie bedzie wełna a na dole płyty gk. Pozdrawiam.
  20. Witam, mam do wyboru dwie wersje pustaka firmy Roben i wiem że z tego będę się budował, mianowicie chodzi mi o to że w moich okolicach mam dwie rózne propozycje co do tego pustaka, I potrzebuje porady wyborze. Chodzi o to że pierwszy pustak ma parametry: T 21-24,0-12 DF 375x240x238 Przewodność cieplna λR, W/(mK) 0,21 Gęstość 0,90 Wytrzymałość 12 Dopuszczalne naprężenie ściskające σ0, MN/m² 0,9 / 1,1* Rodzaj zaprawy zaprawa lekka Sztuk/m2 11 Uwagi *LM 21 / LM 36 cena za m2 = 34,19 natomiast drugi : T 24-24,0-12 DF 308x240x238 Przewodność cieplna λR, W/(mK) 0,24 Gęstość 0,90 Wytrzymałość 12 Dopuszczalne naprężenie ściskające σ0, MN/m² 1,2 / 1,6 / 1,8 Rodzaj zaprawy zaprawa normalna II / IIa / III Sztuk/m2 14 Bardziej na odpowiada mi ten pierwszy większe rozmiary (375x240x238) i mniej potrzeba na 1m2. ale mam wątpliwości ponieważ producent podaje że do tego pustaka wymagana jest lekka zaprawa, i dlatego pytam czy stanie się coś jeśli zostanie użyta normalna zaprawa taka jak jest zalecana w drugim pustaku. Pytam bo jak już kupie będzie za późno, a chce wiedzieć czy tak naprawdę różnica między nimi to tylko wielkość czy coś więcej. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...