Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krix

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    62
  • Rejestracja

O Krix

  • Urodziny 16.05.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Kod pocztowy
    41-100
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Krix's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam,

    Założyłem konto tylko po to, by się z panem skontaktować.

    Chciałbym się dowiedzieć czy rozwiązał pan problem rezonansu w budynku od napowietrzacza w oczyszczalni?

    Mam identyczny problem. Wzięcie pracującej dmuchawy w ręce (totalne odseparowanie drgań od oczyszczalni nie pomaga).

    Za niedługo przeprowadzka i jestem załamany. Nie zasnę z takim cyklicznym buczeniem.

    Pozdrawiam.

  2. Witam, Mam nowy budynek, wykonany taras i podjazd w technologii betonu stemplowanego. Podoba nam się to rozwiązanie i gdy będziemy dorabiać jeszcze dalszy fragment podjazdu/miejsca postojowego rozważamy wykonanie pełnej opaski wokół domu w tej samej technologii. Tutaj pojawia się wątpliwość: czy nie będzie to powodować zawilgocenia ścian. Założenia: opaska miałaby tylko 0,4m, wykonana na min 15cm warstwie podsypki (np. dolomit). Budynek jest postawiony dosyć wysoko: spadki terenu na całej działce od budynku (jest to spowodowane tym, że teren dookoła jest dosyć wilgotny...). Piwnicy nie ma, ściany fundamentowane izolowane od wilgoci. Czy jest to zły pomysł i koniecznie trzeba wykonać opaskę z materiału przepuszczającego wodę? Z drugiej strony wykonuje się podjazdy, tarasy - tu zagrożenie wilgoceniem jest takie samo.
  3. niestety nic na razie nie wymyśliłem, facet z firmy instalacyjnej, która wykonała oczyszczalnię twierdzi, że ma jakieś rozwiązanie które u kogoś innego się sprawdziło ale tylko obiecuje, że przygotuje i wyśle, a ja się w kółko przypominam... ..zastanawiam się by tą durną oczyszczalnię olać i zacząć korzystać z niej jak z szamba.
  4. Niestety ale wyjęcie dmuchawy poza studzienkę nie pomaga - nawet jeśli wąż jest długi (dałem z 2m, może mogę próbować z dłuższym albo z innego materiału...) co pomaga to odpięcie węża doprowadzającego powietrze do oczyszczalni - wtedy dmuchawa może stać w studzience i nie ma żadnego hałasu w domu (tyle, że to tak nie może być ) musi być jakiś tłumik....
  5. Witam, Mam przydomową oczyszczalnię (ekopol) i taki niestandardowy problem...w pokojach które są nad rurą kanalizacyjną prowadzącą do jednej z łazienek słychać dmuchawę membranową. Hałas niesie się rurami (odłączenie dmuchawy od oczyszczalni daje ciszę). Czy ktoś miał taki problem lub ma pomysł jak go rozwiązać? Instalator twierdzi, że miał może trzy takie przypadki, ale nie ma na to dobrego rozwiązania. Jakiś tłumik montowany między dmuchawą a oczyszczalnią? Dmuchawa jest w jednej ze studzienek oczyszczalni, podłączona dosyć krótkim, gumowym, wężem. Pozdrawiam
  6. Zastanawiam się nad wykorzystywaniem np. Red Compact do ogrzania domu ok 120m2, tylko podłogówka. Czy jest sens stosować bufor? Wydaje sie, że to sensowne by piec właczał się z moca nominalną, ogrzał bufor i wyłączył. Później za buforem będzie układ podłogówki ze sterownikami pokojowymi i siłownikami, które bedą sobie to ciepło z bufora pobierac zgodnie z potrzebą. Nie będzie się to wtedy gryzło z pracą kotła. Czy ten bufor moze być jednoczesnie zbiornikiem na CWU? Docelowo będą chyba solary, i tak bym od poczatku inwestował w duży zbiornik.
  7. Krix

    budowa 55m wodociągu

    Przyłącze do sąsiada jest fi 32 W momencie gdy było budowane nie były jeszcze wydzielone działki budowlane i wodociągi zgodziły się na tak małą średnicę. Sprawa jest dla mnie istotna bo koszt tej 55m inwestycji to ok 15.000zł (nie licząc projektu). Co więcej obok jest kilka innych działek, ale na razie nikt się nie buduje więc nie ma chętnych żeby się dołożyć. Co sądzicie o takim wyroku UOKiK: http://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/43104c28a7a1be23c1257eac006d8dd4/75ebf0968a0ed339c125805800485e08/$FILE/R%C5%81O_5_2016%20z%20dnia%2031.08.2016%20w%20sprawie%20praktyk%20ograniczaj%C4%85cych%20konkurencj%C4%99%20stosowanych%20przez%20Gmin%C4%99%20Rog%C3%B3w.pdf stoi tam jak byk: "Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: uznaje się za praktykę ograniczającą konkurencję i naruszającą zakaz określony w art . 9 ust. 1 po wyżej wskazanej u stawy o ochronie konkurencji i konsumentów , nadużywanie przez Gminę Rogów pozycji dominującej na lokalnym rynku zbiorowego zaopatrzenia w wodę obejmującym obszar Gminy Rogów, poprzez nakładanie na odbiorców obowiązku ponoszenia kosztów czę ści robót nie stanowiących – co do zakresu – prac związanych z budową przyłącza, o którym mowa w art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 139), tj. budowy części sieci wodociągowej od granicy nieruchomości do miejsca wykonania włączenia i nakazuje się zaniechanie jej stosowania. "
  8. Krix

    budowa 55m wodociągu

    Powiedzieli, że tak nie mogę. Mogę znaleźć sam firmę która to wykona ale jakoby ma to być firma "profesjonalna". Nie, że znajdziemy gościa z koparką co nam wykopie (akurat jest), sami kupimy i położymy rury (akurat są chętni w rodzinie by w tym pomóc). Ja rozumiem, że nie mają kasy na inwestycje, niech będzie że ja inwestuję a potem nie płacę za wodę. Dlaczego jednak tylko 20% mogą odliczyć w wodzie? Czy tego nie da się jakoś zaskarżyć? Ktoś próbował w tym kraju?
  9. Krix

    budowa 55m wodociągu

    Mi ani za 3 lata nie oddadzą (pomijając marne 20% w zniżce za wodę), w wodociągach wprost powiedzieli, że "reszta przepada" (czyli 80%). Trochę wydaje mi się to nieuczciwe, muszę im przekazać wodociąg, do którego kiedyś wepną kolejnych klientów, a dostanę tylko 20% jego wartości. Polskie prawo na to pozwala? BTW. Górny Śląsk.
  10. Witam, Po zakupie działki stanąłem przed problemem: muszę postawić 55m wodociągu (niby przy działce jest rura z wodą ale podobny zbyt mała - jest to przyłącze do jednego z dalszych budynków). Niestety koszty są duże: wodociągi prace wyceniły na ok. 13tysięcy PLN do tego: projekt, kierownik budowy, sanepid płatne oddzielnie. Za wykonane prace zwrotu od wodociągów nie dostanę, może góra 20% rozliczone z przyszłych rachunków za wodę. Jaką firmę polecacie do wykonania projektu wodociągu + przyłącze? i ewentualnie później wykonawstwo? Może zupełnie inaczej: zrobić studnię i samemu pozyskiwać wodę????????
  11. Krix

    Pompa ciepła a rekuperacja

    Dzięki za odpowiedzi, co do "fixów" w oknach to na pewno odpada.
  12. Krix

    Pompa ciepła a rekuperacja

    OK, dzięki za odpowiedzi, uzupełniając pytanie, czy widzicie jakieś poważne zagrożenie w przypadku stosowania pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym bez rekuperacji - czyli w sytuacji gdy okno będzie częściej otwierane. Ze względów finansowych mogę być zmuszony do wyboru: albo pompa ciepła albo rekuperacja.
  13. Cześć, Jeśli ktoś planuje dom z ogrzewaniem pompa ciepła i podłogówką (być może wylewką anhydrytową) czy ma sens inwestowanie w rekuperator? opinie widziałem, że są różne: http://forum.gazeta.pl/forum/w,217,123076739,123076739,Pompa_ciepla_a_rekuperator.html np: " W przypadku, gdy dom ogrzewasz drogim gazem, lub węglem to rekuperator się sprawdza, jest wręcz potrzebny, aby nie tracić dużo energii. W przypadku pompy ciepła rekuperacja jest zbędna, " inni z kolei twierdzą, że rekuperacja jest niezbędna bo zaduch itd. Czy mając pompę ciepła i podłogówkę faktycznie wietrzenie domu przez okna jest niewykonalne ze względu na dramatyczny wzrost kosztów ogrzewania lub w ogóle brak możliwości ogrzania??? spotkałem osobę, która jak usłyszała że idziemy w pompę ciepła + dobre okna (niewielka różnica w cenie..) + brak rekuperacji to się złapała za głowę, mówi, że to absurd i sugeruje już raczej rezygnację z pompy ciepła na rzecz kotła na pelet ale jakoby rekuperacja musi być. Co sądzicie?
  14. cześć, mamy pytanie związane z kwestią formalną - zgoda na odwiert (nie większy niż 100m) powyżej 30m trzeba załatwić zgodę w powiecie - jak ta procedura wygląda/czy ponosi się jakieś koszty? jakie są przewidziane w prawie konsekwencje w razie nie zgłoszenia odwiertu gdyby jednak był większy niż 30m?
  15. Inwestując w PC ewentualne problemy z awaryjnością analizuję przede wszystkim tylko w przypadku samej pompy. Czy jednak dolne źródło, to wszystko co będzie w odwiercie i sam odwiert też może generować jakieś problemy? spotkał się ktoś z czymś takim? dużo techniki w tym nie ma....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...