Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MAJKUSS

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez MAJKUSS

  1. Witajcie, może komuś zostało po instalacji więc chętnie odkupię, ilość myślę ok 50 m, tyle potrzebuję, może 60. Jakby ktoś posiadał i chciał się pozbyć to priv lub tel.: 660760466. Jestem z woj. podlaskiego ale z warszawy tez mógłbym odebrać. pozdrawiam, Michał
  2. Witajcie, może komuś zostało po instalacji więc chętnie odkupię, ilość myślę ok 50 m, tyle potrzebuję, może 60. Jakby ktoś posiadał i chciał się pozbyć to priv lub tel.: 660760466. Jestem z woj. podlaskiego ale z warszawy tez mógłbym odebrać. pozdrawiam, Michał
  3. Witajcie, szukam, szukam i ciężko mi to idzie. Planuję zabudować od podłogi po sufit wkład kominkowy Zuzia, czyli narożny prawy. Problem polega na tym, że nie wiem jak zrobić ten " podciąg" nad wkładem narożny, żeby utrzymał się. Od dołu do powiedzmy górnej części wkładu planuje wymurować i dać ten narożny podciąg. Myślałem już o wykonaniu stelaża narożnego z profili i to samo przy suficie i skręcić pionowe profile ze sobą wtedy mając już jakby stelaż. Na to płyta gk itp. Czy jest to dobry pomysł czy ktoś ma inny lepszy? Może " podciąg narożny zespawać i podwiesić na lince? Ale czy gk aż tyle wazy, żeby mocować do sufitu śrubami i linami? Proszę o radę, z góry dziękuję. Michał
  4. Witajcie, zamierzam niedługo kłaść podłogę z desek litych jesionowych 21 mm i tu moje pytanie, pomijając fakt sprawdzania posadzki itp. Na posadzce mam nacięcia dylatacyjne i teraz jak układać deski, czy mogę przykryć je normalnie jakby ich nie było i układać podłogę czy nacinać w poprzek, zatapiać klamry i zalewać żywicą i wtedy kłaść deski? Co między pomieszczeniami gdy w jednym jest deska i chcę, żeby przechodziła bez przerwy do następnego? proszę o pomoc, dodam , że będę kleił na klej Wakol PU 215 oraz grunt PS 275. pozdrawiam, michał
  5. Kupię pilnie rurę pe flex do wentylacji z odzyskiem Fi 50 25 m. Pilnie!. Pozdrawiam, Kontakt PW, [email protected] lub tel najszybciej: 660760466.
  6. To może z drugiej strony, mając drewno za darmo, pomijać jakiekolwiek koszta opału i tak oszczędzam więc tu jest ten mały haczyk, za który się uczepiłem. Stąd kocioł na drewno i węgiel. Do tego w planach jest bufor ciepła, który ma za zadanie akumulować ciepło. Myślę, że wasze rady są na pewno w jakimś stopniu pomocne lecz jestem zdecydowany na ten system ogrzewania. więc prosiłbym o pomoc w sprawie rekuperacji. Dodam, że gaz nie wchodzi w grę (brak instalacji w mieście a na butlę szpecącą wszystko w promieniu kilometra nigdy się nie zgodzę), olej również, pompa ciepła puki co też nie, ale jej nie wkluczam w przyszłości.
  7. Opcje zawsze są jakieś ale nie uważam, że piec na drewno i węgiel jest nie komfortowy, fakt trzeba nim się "zajmować' ale może należę do tego nielicznego grona, że to lubię więc puki co jedyna opcja to taki właśnie kocioł.
  8. Tak a to dlatego, ojciec leśniczy, teść leśniczy to chyba grzech montować inny system.
  9. Witajcie, a więc na początku przedstawię sytuację, dom w stanie SSO, możliwe, że za chwilę SSZ ale to chyba puki co nie problem. Zamierzamy z żoną zainwestować w komfort więc zdecydowaliśmy się na WM + odzysk ciepła. Dom o pow. użytkowej 229 m^2, parterowy z poddaszem użytkowym. instalacja CO to kocioł standardowy na drewno oraz węgiel, moc ok 20 kw, typowy "śmieciuch". A więc do meritum sprawy, na etapie wylewania stropu zrobiłem przepusty tak aby nie kuc później i znając, życie trafiać co chwile w zbrojenie. więc w zamieszczonym załączniku zaznaczone są przepusty, które zasugerowała mi jedna z firm wykonując wstępny szkic systemu WM. Przepusty łatwo można "zalepić" jeżeli nie przydadzą się lecz gorzej ze zwiększeniem ilości więc są i czekają. instalacje wentylacji na parter zamierzam ułożyć w ociepleniu stropu przewodami PE o wymiarach zewnętrznych 75 mm. Centrala umieszczona będzie na poddaszu ogrzewanym w pomieszczeniu "suszarni/pralni". Instalacja wentylująca poddasze będzie w izolacji na strychu także tymi samymi przewodami. Docelowo w domu będą mieszkały 4 osoby. teraz sprawa osprzętu. A mianowicie, proszę o pomoc w zrozumieniu dogłębnym tematu ilości przewodów idących do skrzynek rozprężnych, gdyż jedna z firm pokazując i szkic dała np. 3x63 mm itp. Skąd te liczby? Rozumiem, że jest to w jakiś sposób policzone na przepływ i ilość powietrza ale proszę o wyjaśnienie. Zamieszczam projekt parteru poddasza oraz szkic wykonany przez firmę i tak jak w szkicu mam zrobione przepusty w stropie. Dziękuję z góry za odpowiedź. Wcześniej na forum pytałem o sprawę WM w moim domu i co do centrali to stawiam na AIRPACK. pozdrawiam i czekam na informacje i pomoc.
  10. Czyli byłby to dobre rozmieszczenie? Bo zaczynam się zastanawiać czy jakakolwiek firma robi to dobrze..
  11. Witajcie ponownie, dostałem kolejny szkic w sprawie rozmieszczenia nawiewów/wywiewów oraz ilości powietrza itp. Czy możecie ocenić waszym okiem jak to wygląda? Instalacja na przewodach flex uniflex itp, skrzynki plastik tak samo jak i przewody co mnie interesuje jak również pe-flex wchodzi w grę i skrzynki nie plastikowe.
  12. Właśnie, jestem tego samego zdania, że firmy nie dość, że mogą kosić nas po kieszeni to druga sprawa dokładność wykonania, mając jakiś "projekt" lub konkretny jestem w stanie zrobić instalację, pociągnąć przewody itp samodzielnie i do tego z wielką dokładnością bo robiłbym to dla siebie a nie, żeby szybciej zjechać do firmy na bazę. Dlatego prosiłbym dwie strony wcześniej i stronę co do mojego domu, są projekty parteru i poddasza i tak jak mówię proszę o pomoc. Przewody wentylujące parter chcę pociągnąć w ociepleniu stropu, przepusty itp a poddasze w części strychu nieużytkowej. Reku/centrala umiejscowiona byłaby w pralni na poddaszu użytkowym nad kotłownią przy kominie (nie centralnie ale obok rzecz jasna). Dlatego proszę o rady gdzie i ile nawiewów i wywiewów. Salon dość spory więc myślałem o dwóch nawiewach. Przewody do rozprowadzenia PE-flex 75/63. I wracająć do mojego pytania spred dwóch stron:" A co do reku/centrali to dostałem parę propozycji a mianowicie( podam jedynie firmy bo modele to kwestia umowna): Aeris, Vallox, AirPack, Nikol. Coś ktoś może powiedzieć na temat danych central?"
  13. Witajcie, dalej katuję temat WM, czy jest sens robienia projektu w firmie "x" czy z waszą pomocą poradzę sobie bez projektu WM?
  14. Idąc dalej próbując zrozumieć zasadę montażu itp. mam kolejne pytanie, średnice przewodów do anemostatów od skrzynek rozdzielczych idą takie same ? Co jeżeli w danym pokoju chcę większą ilość powietrza? I kolejne, suma powietrza nawiewanego ma się równać sumie wyciąganego, czyli ma się to "zbilansować"?
  15. A co do reku/centrali to dostałem parę propozycji a mianowicie( podam jedynie firmy bo modele to kwestia umowna): Aeris, Vallox, AirPack, Nikol. Coś ktoś może powiedzieć na temat danych central?
  16. Dzięki za podpowiedź. Jest to zestawienie z firmy TERMITECH z 23 % vat, gdyby oni montowali to do cenny netto 8 % vat plus ok 2500 zł za montaż. Wychodzi moim zdaniem ciekawie? Czyli lepiej zainwestować w PE-Flex? Powiedzmy sobie szczerze, że wolę wydać 2 k więcej powiedzmy ale mieć dobrze przewody itp. A co do centrali to jeszcze nie wiem, kwestwia waszych porad i podpowiedzi. Załączam rzut poddasza i parteru z naniesionymi anemostatami przez firmę. Proszę o rady. Pozdrawiam.
  17. Witajcie ponownie, dostałem kolejną wycenę z firmy Termitech w Białymstoku. Oferowana cena jest jak dla mnie ogromną zaletą aczkolwiek nie na przewodach, które chciałem i przypuszczam, że nie zmieściłyby się w warstwie ocieplenia stropu ale to pomijam. Będę się kontaktował jeszcze co do ilości i umiejscowienia anemostatów, tu moje pytanie, czy wywiew i nawiew robić na anemostatach czy tak jak w ofercie kratkach went. Różnica kosmetyczna czy jest jeszcze inna? Kolejna sprawa co do centrali Vallox 96 se R, coś ktoś może o tym powiedzieć? Kolejna sprawa co do anemostatów i ich umiejscowieniu w pokojach, jest jakaś zasada gdzie je umieszczać, np w salonie w roku na środku itp? W łazience blisko prysznica czy raczej na środku łazienki itp itp.
  18. Więc w grę wchodzi tylko jedna skrzynka nawiewna na poddasze i parter i jedna wywiewna na poddasze i parter. Teraz jak dobrać ilość nawiewów i wywiewów. Czy taki rozkład jaki pokazałem na projektach byłby sensowny?
  19. Wolałbym pozostać przy jednej centrali. Pokombinuję troszkę i narysuję coś i jeżeli będzie Pan miał możliwość to proszę o ocenę. I tu przesyłam rysunek do oceny, wybaczcie za wręcz dziecinny rysunek ale chciałem pokazać tok mojego myślenia oraz zasadność mojego rozumowania: grube linie łączące dwie skrzynki, przewody od skrzynek do poszczególnych punktów w domu. Dodatkowo zamieszczam rzuty parteru i poddasza z miejscami, w których myślałem o zamieszczeniu anemostatów. Niebieski to nawiew, czerwony wyciąg. P.S. Już zrozumiałem, mój rysunek ze skrzynkami jest zły, jedna skrzynka od której odchodzą poszczególne przewody do anemostatów. Długo to trwało ale zrozumiałem:) teraz proszę o podpowiedzi w sprawie rozmieszczenia wywiewów i nawiewów.
  20. A mógłbym prosić o jakieś wstępne rozrysowanie? Staram się zrozumieć sens i schemat łączenia powiedzmy na dwóch skrzynkach jednej itp. Mając centralę (rekuperator) wyjście nawiewu rozdzielam na dwa kanały idące do skrzynek jednej nawiew na poddasze druga na parter, skąd dalej kanałami w odpowiednie miejsca domu. I analogicznie dwie skrzynki na wyciąg i dalej do anemostatów. czy dobrze kombinuję?
  21. Stąd moje pytania o rekuperację i ewentualne podpowiedzi co jak i gdzie zrobić. Dodam jeszcze, że chciałbym zamontować rekuperator w pralni na poddaszu.
  22. Witam serdecznie, śledzę wątek rekuperacji od dłuższego czasu i chcę zamontować system wentylacji z rekuperacją w swoim domu. Jestem na etapie czekania na pozwolenie ale rekuperacja została przez nas zatwierdzona i teraz moja prośba i pytanie o montaż jej w moim domu, wstępnie dostałem jakieś odpowiedzi ale patrzę, że odpowiednie rady dostanę tu na forum. Tak więc zamieszczam rzuty domy parteru i poddasza i prosiłbym o pomoc w rozłożeniu nawiewów i wywiewów oraz ich ilość. Wstępnie dostałem namiar na model Aeris 450 i czytając wydaje się to ciekawa propozycja, dodam, że przewody idące na parter chciałbym ułożyć w ociepleniu stropu a resztę przewodów wentylujących poddasze użytkowe chciałbym ułożyć na strychu. Proszę o rady, gdyż nie ukrywam raczkuję w tych tematach, związanych z odpowiednią ilością powietrza, średnicami rur itp, Dodam, że w domu docelowo planuję 4 osoby:) Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. Michał P.S. Taką oto tabelę dostałem od jednej z firm:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...