Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotrul

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    526
  • Rejestracja

piotrul's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. piotrul

    Komin nad kominkiem?

    A wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem : izolacja powietrzem. Nic nie pisałem o przewietrzaniu.
  2. piotrul

    Komin nad kominkiem?

    Tak sobie poczytałem po latach co tu się wypisuje. W szczególności izolacja powietrzem, kontra wełną. Ludzie, przecież to to samo. To nie wełna izoluje, tylko powietrze znajdujące się w środku. Tak jak w styropianie, albo w oknach. Tyle, że wełna izoluje lepiej, bo powietrze w niej zawarte jest bardziej "uwięzione" i nie może się przemieszczać. To oczywiście nie jest definicja fizyczna, tylko przełożenie jej na "nasze". Bo cytowanie definicji, wzorów itd nie miałoby raczej sensu. Był jeden głos w rozmowie, który to zauważył, ale fachowcy to fachowcy, olali temat. A to fizyka z podstawówki.
  3. I co jakieś postępy? Ja ustaliłem,że skręca mi się ślimak. Normalnie masakra. Na przedostatnim zwoju zagina się i silnik staje. Wyciągnąłem "naprostowałem" zahartowałem... nadal to samo. Chyba ślimak zmienię. Ale dlaczego?
  4. Witam/ Problem jest taki sam jak w pierwszym poście. Buczy, ale nie podaje paliwa. Kondensator wymieniłem, pochodził może z minutę i zanim paliwo dotarło do retorty zdechło. Dodatkowo u mnie nigdy nie dało się tak lekko kręcic ślimakiem , a teraz zupełnie nawet nie drgnie. Spróbowac nowy kondensator? To raptem parę zł. Zabrac się za przekładnie, tyle ze ponoc one są bezobsługowe.?
  5. Moja tarnawa trzasnęła po roku palenia. panowie przyjechali po kilku dniach, wynieśli starą, wnieśli nową. Ładnie przeprosili, coś oczywiście wspomnieli, że to jedyny przypadek i takie tam Ale też się przyłączam do pytania, czy tarnawa da radę, bo już takową mam i chcę zabudować na "ciepło".
  6. Jak jest możliwość, to może warto razważyc kanały przy ściane?
  7. Nie ma się co dziwić. Ludzie czytaja to forum i wolą nie ryzykować, więc pytają u źródła. Z doświadczenia: niedawno rozmawiałem z gościem, podobno "miszcz" jakich mało. Kominki, piece, cuda... Na pytanie o odzysk ciapła, np. układ taki jak z Cebudu, pojawiła się pustka w jedo oczach. Coś tam wydukał, że to nie moze działać, będzie dymiło itp. Niestety niektórzy zatrzymali się w rozwoju zawodowym. Po przeczytaniu tego wątku wiedziałem więcej od niego. Dlatego chętnie tu zaglądam.
  8. To teraz żeby przepalić w piecu, to trzeba brać fachowca?
  9. No i pan od kominków dobrze powiedział, że tak ma być. Nowy kominek jest "usyfiony" tajemniczymi preparatami przy jego odlewaniu/produkcji. Miałem tak samo, w całym domu mgłahttp://1.1.1.4/bmi/forum.muratordom.pl/images/icons/icon8.png to świsńtwo niestety musi się wypalić ale.. dlaczego cymbał, który zajmuje się na co dzień kominkami, nie zrobił prostej rzeczy? Mianowicie, wystarczy rozpalić w kominku przed montażem, np. przed domem. Pomny swoich doświadczeń, zrobiłem tak na budowie u ojca i sprawa załatwiona.
  10. A możesz zasugerować "zamienniki" kształtek Cebudu? Nie mam rozeznania, ale skoro mówisz, że jest wielu producentów w Polsce.
  11. Witam. Po dłuuuuuugim namyśle też będę budował taka obudowę jak rumunezz I mam kilka pytań: 1.czy tarnawa 18kw - bo taką mam - nie rozleci mi się w takiej zabudowie? 2. Obudowa z szamotu, czy ....? bardziej stawiam na szamot jako b.dostępny i tańszy. 3.Wykończenie płytką ręcznie formowaną (zainspirowane jednym z kominków FN ) - czym ją przykleić do szamotu? 4. Czy "plecy" maja dolegać do ściany a właściwie komina, czy robić szczelinę. A może zrobic je z płyty "izolującej" (zapomniałem jak sie ona nazywa) 5. Jak zrobic rewizję do czyszczenia rury dymowej nie szpecąc frontu obudowy? Czciałbym aby była ona jednolita. Od góry? 6. 'Strop" też "ciepły' czy z tej płyty, czy może wylany z betonu? Jeżeli nie zmęczyłem, to prosze o pomoc. Aha kominek raczej do dogrzewania. Ciepła obudowa jako element tworzący klimat oraz jako "stabilizator" temp. jak zapomnę na czas dołożyć no i wydłużyc czas grzania - mam DGP.
  12. Zależy jaka kostka..a jeśli liczyć do tego układanie (bo chyba sama się nie położy), to już wychodzi dosyć pokaźna suma. No chyba że jest się kamieniarzem Do tego to podjazd i trzeba robić porządnie i z dobra ekipą, żeby nic się po dwóch latach nie powypaczało. A tak..weźmiesz koparkę, wybierze ziemię, wysypią coś na podbudowę, np jakiś tłuczeń czy coś, tą samą koparka Ci ten tłuczeń rozprowadzą. Resztę pracy można zrobić samemu. Ja przynajmniej mam taki zamiar. No i kwestie estetyczne..u mnie podwórko nie za duże i suma summarum całe musiało by być wybrukowane..chcę tego uniknąć..no i bardzo mi się takie kamyki podobają zawsze to coś innego niż kostka, która jest obecnie wszędzie... Troszkę zbyt optymistycznie brzmi to "coś". I tak trzeba to wszystko zagęścić, wyrówrnac pod "linijkę" i już sie zblizamy do ceny podbudowy pod kostkę. Oczywiście kamyczki wyglądaja fajnie ale o gustach sie nie dyskutuje.
  13. Witam. A jam mam inny problem. Po wstawieniu okna dachowego okazało sie, że rozstaw krokwii jest na "styk", czyli nie zmieści sie tam żadna obróbka Nie wnikając kto winien, kto nie winien, proszę o jakieś natchnienie. Mogę wyszlifowac te krokwie na błysk, i tak poddasze będzie w boazeri ale -> krokiew to nie cała grubość poddasza. Pozostają jeszcze szczeliny na gr. łat. Czym to "zalepić" i jak zaimpregnować, zabezpieczyć żeby miało jakąś paroizolacyjność? Myślałem o wstawieniu plomb z deszczułki i obfitym lakierowaniu ale czy to wystarczy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...