Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bolo1973

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O Bolo1973

  • Urodziny 09.08.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdynia
  • Kod pocztowy
    81-036
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Bolo1973's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

11

Reputacja

  1. Finlandia naprawdę uważasz że warto przed zakupem okien kierować się "rankingiem" oknotestu ? Gwarantuje Ci że w czołówce tego rankingu może znaleźć się producent musztardy wystarczy że co miesiąc wyślę odpowiednio wysoki przelew. Przykład firma Adams przez długi czas w pierwszej trójce teraz poza "rankingiem"
  2. "Obie firmy znane i na wysokim poziomie" chyba trochę przesadziłeś opisując Adamsa i Vetrex w jednym zdaniu. To tak jak byś napisał że Dacia i Mercedes to marki premium. Wracając do tematu nie zastanawiałbym się nawet minuty i wybrałbym Vetrex na Deceunick. Druga sprawa to poszukałbym opinii ludzi którzy "przeżyli" ostatnią zimę z tym rozwiązaniem, nie bez powodu są producenci którzy do swojej oferty nie wprowadzają jeszcze Smart Slide.
  3. Najlepiej zadzwoń do firmy która montowała Ci okna i zadaj im te pytanie. Jeśli poszerzenie jest tej samej szerokości co okno nie ma możliwości prawidłowego zamontowania parapetu.Tak, wszystkie okna które są "do ziemi" powinny być zabezpieczone od zewnątrz folią EPDM przed wnikaniem wody na styku okno-podwalina-wylewka.
  4. Witam , jestem dalej zainteresowany budową domu na bazie "szkieletu kontenerowego" niestety nie w takiej postaci jak pisałem w poprzednich postach. Życie zweryfikowało moje plany , stałem się posiadaczem działki budowlanej o wym.11,5m x 47m tak że realizacja planów co do kształtu budynku uległa zmianie. Praktycznie skazany jestem na wymiar zewnętrzny szer.6m i długość dowolna czyli ok15m Działka obok nie zabudowana czyli mógłbym się budować na granicy ale sąsiad jest "ciężki" i wolę zostawić ustawowe 1,5m i ścianę bez okien tym bardziej że to północny wschód. Zabudowa do 10m wysokości dach dwuspadowy o nachyleniu 40-45 stopni i kalenica równolegle do drogi czyli po krótkim boku. Plan mam taki : na izolowanej xps -em płycie fundamentowej postawić 6 ram o wym. 6m x 2,5m wys.3m to będzie parter , na piętro dokładnie to samo i dach z poddaszem nie użytkowym czyli ogólny kształt to taka ala "stodoła" ,dach pokryty blacho-dachówką na rąbek stojący. Mam dojście do tańszych płyt typu pir z różnymi okładzinami i na nich chcę bazować jeśli chodzi o izolacje podłóg , ścian i dachu.
  5. I jak po roku zakończył się temat dachu? Ja na swoim dachu zrobię tak: na krokwie położę płyty PIR 2400x 1200 gr.120mm z dwustronną okładziną z foli aluminiowej, łączone na pióro wpust . Po położeniu płyt wszystkie połączenia zabezpieczę samoprzylepną taśm aluminiową o szerokości min.50mm. Następnie przykręcę kontr łaty i łaty , na koniec położę blachę na rąbek stojący. Dlaczego tak ? Ponieważ płyty PIR dobrego producenta mają współczynnik przewodzenia ciepła 0,019 W/mK ( przy gr.120mm) i według badań przy tej grubości punkt rosy występuje pośrodku płyty czyli nie ma efektu skraplania . Druga sprawa to całkowite wyeliminowanie mostków cieplnych a w szczególności przez krokwie. Trzecia to folia aluminiowa która pełni rolę izolacji refleksyjnej czyli odbija ciepło w lato zabezpieczając poddasze od nadmiernego nagrzewania się a zimą zatrzymuje ciepło wewnątrz mieszkania. Czwarta sprawa to wentylacja między płytami pir a blachodachówką która też ma znaczenie zarówno w lecie jak i w zimie. Ostatnia rzecz to więcej miejsca na poddaszu . Proszę o sugestie czy dobry mam plan czy są może jakieś słabe strony w/w rozwiązania.
  6. Tylko jak chciałbyś rozwiązać sprawę skraplania się pary wodnej która będzie spływać po stalowych ścianach. Również uważam że temat budowy domu z kontenerów jest ciekawy ale bez ścian z blachy które i tak będziesz musiał powycinać od wewnątrz żeby zrobić pokoje i komunikacje druga sprawa to akustyka ,zasięg telefonów komórkowych i działanie wi-fi. Budowa typowo z kontenerów morskich w naszych warunkach klimatycznych nie jest chyba najlepszym pomysłem.
  7. Cena ram stalowych ,fundamentów ,okien i dachu powinna być wyceniona przez wykonawców , nie można jej od tak znaleźć w internecie.
  8. Dla mojego "projektu" czyli na dole dwie ramy o wym. 12m x 3 m x 3 m ustawione do siebie równolegle w odległości 6m od siebie i cztery ramy u góry prostopadle do dolnych. Wymiar zewnętrzny 12mx12m x 6m = 288m2 ściany. - ok. 50m2 okna = ok.230m2 -wełna mineralna (płyty lamelowe gr.200mm) 230x45zł. = 10350zł. -folia wiatroizolacyjna ok.330zł. -osb 12mm 75szt. x 37zł. = 2775zł. -klej do wełny 230 x 5kg = 1610zł. -siatka z włókna szklanego 230 x 4zł.=920zł. -tynk mineralny 230 x 3kg = 830zł. -farba elewacyjna ok.500zł. + grunt , podkład pod tynk . kołki do montażu wełny, strzelam ok.1500zł. Wyszło prawie 19 000zł. za materiał + ok. 9200zł. robocizna(40zł. za m2) Całościowy koszt ścian zewnętrznych wzrośnie o cenę drewnianych przekładek i to chyba znacznie bo przekładkę stosuje się co 40cm.
  9. Witam wszystkich , jestem tutaj nowy i dołączam się do dyskusji . Już od dłuższego czasu zbierałem informacje na temat domu z kontenerów i doszedłem do wniosku że lepiej jest zastosować ramy stalowe skręcone względem siebie i następnie wykonanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych w technologi jak przy budowie domu szkieletowego. Plusy są następujące : -uzyskujemy dom oddychający -nie jesteśmy skazani na pokoje o szerokości 2,4m -po skręceniu ram pozostałe prace jesteśmy w stanie wykonać w systemie gospodarczym -szybkość budowy ,po skręceniu ram i wykonaniu ścian od zewnątrz resztę prac wykonujemy od wewnątrz w miarę możliwości finansowych -łatwiej rozprowadzić instalacje -możliwość otrzymania zezwolenia na budowę i odbiór końcowy . Efekt końcowy jest taki że mamy dom szkieletowy o konstrukcji podobnie wytrzymałej jak dom murowany i co najważniejsze większość prac jesteśmy w stanie wykonać sami. Według mnie temat jest dobry dla kogoś kto ma już działkę i trochę kasy na wykonanie pierwszych trzech etapów czyli fundamenty , postawienie konstrukcji oraz wybudowanie i ocieplenie ścian od zewnątrz budynku wraz z dachem oczywiście.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...