Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Laczak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    138
  • Rejestracja

O Laczak

  • Urodziny 14.05.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Podleszany/Mielec
  • Kod pocztowy
    39-300
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Laczak's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Jeden z najbardziej czasochłonnych etapów przy ssz za Tobą. Jak zawsze na bardzo wysokim poziomie. Gratulacje! Jeszcze jakieś plany na ten rok, czy już zimowy odpoczynek?
  2. BK zagruntowany po przetarciu ręką się pyli. Przez to taśmy mogą nie trzymać wystarczająco dobrze. Lepiej zaciągnąć otwory klejem do styropianu. Są jeszcze taśmy firmy Soudal.
  3. Dawno nic tu nie pisałem, ale wiecie jak to z czasem. Okna zamawiałem w Rzeszowie w firmie Gemelo.pl 503328503 i mogę ich polecić. Mają bardzo dobre podejście do klienta i nie olewają wykrytych drobnych niedociągnięć. Pozatym ekipa montażowa robi wszystko starannie i bez pośpiechu, o co trudno w Mielcu. Producentem okien jest firma Abakus i są na profilu salamander 82 z ciepłą ramką. Więcej o oknach w kolejnym poście, jak znajdę chwilę.
  4. No jak się ssz osiągnie to jakiś taki spokój człowieka ogarnia. Polecam Kiedy dalsze prace przy dachu? Okna już zamówione?
  5. Poziomicą można się wspomagać. A najlepszy do murowania jest sznurek. Chyba każdy, kto sam stawiał ścisny dochodzi do takich wniosków. Do poziomicy da się w miarę dobrze zrobić jak się ma równy materiał.
  6. Taras widokowy to świetny pomysł. Zapewni wiele wspaniałych chwil. Wszystkie prace jak zawsze na najwyższym poziomie. Czekam na kolejne zdjęcia.
  7. Sprzątasz przed robieniem zdjęć czy u Ciebie zawsze taki porządek?
  8. Wydaje mi się, że tobie to sprawniej idzie. Ja niestety tylko popołudniami muruję, a ostatnio troche odpusciłem. Ale nie wstydzę się jakości mojej pracy. Wydaje mi się, że za dokładnie to robię. Jutro startuję z działówkami na piętrze. Zobaczymy ile zejdzie.
  9. W wolnych chwilach między innymi pracami murowałem sobie działówki na parterze. Powiem wam, że dużo lepiej muruje się ściany nośne. Tu co chwilę trzeba pustaki docinać. No i jeszcze w porównaniu z pustakami na ściany nośne, które były dosyć równe, te są dużo gorsze. Niby i te i te solbet tlmb. Tylko te na działówki są nierówne, mają banany i w zależności w której części bloczka poziomice przystawię to raz jest poziom, a obok nie ma. Jak chce się to w miarę równo wymurować to trzeba więcej czasu poświęcić. Tak wygląda praca w trakcie. Łazienka 3,4x1,6 Kotłownia lub raczej pomieszczenie gospodarcze 3,4x2 Wiatrołap 2,2x2 Gabinet 2,5-3x3,4 Tak to wygląda z góry I z nadprożami ceramicznymi, które udało mi się dosyć proste kupić. Wymiary otworu jakie zostawiłem to na wysokość 209 od gotowej podłogi. Akurat taki wymiar miałem kładąc nadproże na górze bloczka. A boki będą jeszcze docinane jak się na konkretne drzwi zdecyduje. I jeszcze ostatnie zdjęcia domu przed samym montażem okien. Ale to temat na kolejny odcinek.
  10. W umówiony dzień stawiła się na budowie znana mi już firma od dachu. Szybko zabrała się do pracy i po chwili zrobione były już niektóre obróbki i rynny. Mimo, że było bardzo gorąco i ekipa co chwila robiła sobie krótkie przerwy, praca szła sprawnie. Mój prosty dach sprawiał, że kolejne elementy pojawiały się na dachu. Po 4 godzinach od rozpoczęcia pracy mocowane już były pierwsze arkusze blachodachówki. Właściciel i 3 pracowników mają to wszystko dobrze poukładane. Każdy wie co ma robić i aż miło patrzeć jak pracują. Przyszła pora na największe utrudnienie czyli okna dachowe. Wybrałem model plastikowy 3 szybowy Roto R79. Ma od razu zamontowany ciepły kołnierz i w miarę dobry stosunek jakości do ceny. Jak dla mnie jedyny ich minus to bardzo duże wystawanie ponad połać dachową. Wydaje mi się, że w miarę dobrze je zamontowali. Ma ktoś jakieś uwagi? Prace dobiegały do końca. Zeszło razem około 16 godzin. Ja bym sam się z tym męczył co najmniej 3 tygodnie popołudniami. Cieszę się z mojej decyzji tym bardziej, że cześć i tak niskiej ceny robocizny odzyskałem w różnicy VAT. Żeby nie było tak różowo, kilka drobnych niedociągnięć było, jednak zostały od razu poprawione zgodnie z moimi uwagami. Warto jednak być na budowie, bo coś tam zawsze można wychwycić i zrobić lepiej.
  11. Żeby słupa szalowanego z 3 stron nie wypchnęło w kierunku okona wystarczy dać z 2-3 stemple (lub coś tego typu) w poprzek okna. Tak, żeby z jednej storny zapierał szalunek, a z drugiej opierał się o przeciwległą stronę okna.
  12. Ile masz w planie styropianu na górze ściany szczytowej? Po zdjęciach wygląda, że dosyć dużo.
  13. Papę wierzchniego krycia wybrałem tylko ze względu na niższą cenę. Kupiłem w dobrej cenie w promocji. Jedna i druga spełni swoje funkcje. Co do ocieplenia to sam się zastanawiam. Na pewno będę dawał po jętkach. Rozważam w tej chwili wełnę po całości lub wełnę między krokwie i na to płyty typu thermano. Jeden minus wełny to nasiąkliwość, a płyt to cena. Kusi mnie trochę natrysk pianki bo dużo mniej pracy przy tym jest, tylko nie wiem jak wycisza dzwięki tego typu pokrycie. Ma ktoś porównanie przy blachofachówce? A może jeszcze coś innego wymyślę. To się okarze za jakis czas.
  14. Niewiele tego u mnie było, ale czuje się wtedy jakoś dziwnie. Za każdym razem musiałem brać urlop żeby wszystkiego dopilnować. I zawsze mniej jub więcej pomagałem ekipom, bo nie mogłem stać i tylko patrzeć. No i ciekawi mnie jak się robi coś nad czym się zastanawiałem czy sam robić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...