Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marek88.8

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    270
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Marek88.8

  1. Powitać. Mam nowy dom ocieplony 15cm styropianem + siatka i 2x klej. Na każdej płycie styro są 2 kołki. Planuję dać jako wykończenie elewacji imitacje kamienia lekka tzn płytki że styropianu eps200 grubości od 2 do 3 cm. Czy ktoś posiada takie wykończenie? Ma to być przyklejone na klej do styropianu bezpośrednio na dotychczasowe ocieplenie. Aktualnie nie ma jeszcze żadnego tynku na elewacji. Jak taki materiał wykończeniowy się sprawuje w praktyce? Pozdrawiam
  2. Docelowo będzie kostka brukowa na wjeździe. Ława ma być niżej około 10cm na kostkę 6cm i podsypke. To jest oczywiste. Bardziej chodzi mi o głębokosc ławy. Czy 80 wystarczy czy może głębiej wylać. Strefa przemarzania u mnie ma teoretycznie 1m aczkolwiek chyba nigdy tak głęboko nie przemarzlo. Chyba lepiej będzie podkopac do 1m dla świętego spokoju. A zbrojenie 4xfi12 ze strzemionami co 20cm ma być. Wszystkie 3 słupki połączone zbrojonym betonem.
  3. Powitać. Dziś zabrałem się za montaż bramy wjazdowej oraz furtki. Koparka wykopalem rower 26cm szeroki i głęboki na 80cm. W miejscu słupów stalowych 100 x 100 ma głębokość 130cm. Słupy będą wchodzić w grunt 130cm. Ławe pod bramę mam zamiar zazbroic 4xpret zbrojeniowy fi12 że strzemionami. Brama kuta światło 4m + furtka kura światło 0.9 m. Teraz pytanie. Czy głębokość rowu 0.8 wystarczy czy może lepiej pogłębić? Powiedzmy do 1m lub 1.2m? Zbrojenie takie jak opisałem wystarczy?
  4. Panie i Panowie pochwalcie się swoim wjazdem do garażu. Szukam inspiracji na podjazd do garażu oraz wejście do domu, google przejrzane i nadal brak pomysłu. Napewno ma być kostka brukowa nostalite grafitowy w połączeniu z płukaną jasną kostką. Może jakaś łezka? Narazie brak pomysłu. Jeśli macie wykonany podjazd to poproszę o fotki. Pozdrawiam
  5. Słupki 1.2m w grunt idą. Poniżej strefy przemarzania która u mnie wynosi 1 m. Czysty cement I 42,5 mam zamiar dać. Suchy beton w zasadzie chcę wykorzystać tylko jako żwirek + kruszywo do betonu. Skoro zostało to szkoda tego wyrzucać jak można jeszcze przerobić i wykorzystać. Dzięki za szybką odpowiedz.
  6. Witam. Zostało mi trochę suchego betonu b10 z podbudowy pod kostkę. Beton był zakupiony w betoniarni. Jest on częściowo nie związany, leży sobie na folii i przykryty plandeką. Zawiera dobry żwir oraz kruszywo.Zrobiły się bryłki ale można je rozbić. Czy damy radę go jeszcze wykorzystać? Tzn. mam do zalania słupki od płotu i tak myślę aby wykorzystać ten beton (a w zasadzie kruszywo i żwirek z niego, cement już raczej nie zwiąże) dodać cementu i zrobić mocny lany beton (betoniarką) do zalania słupków. Dobrze myślę? Można tak zrobić?
  7. Trochę dziś się dziś dowiadywalem w tym temacie i większość wykonawców w gliniastym terenie dałaby gruz, na to 15 cm zageszczonego piasku jako odsaczenie, na to suchy beton 10 cm zageszczony i 2cm suchy beton i kostka 6 cm zageszczona. Wychodzi 50cm. Dzięki kolego za podpowiedzi.
  8. Witam. Planuję położyć kostkę brukowa na wjazd do garażu. Długość podjazdu 16m o szerokości od 5 do 6.5m. Jakie powinny być właściwe warstwy podbudowy? Mój grunt rodzimy to glina więc po deszczu nie da się tam chodzić a wjechać do garażu już całkiem. Mam zamiar wykrytowac na około 30-35cm. Na spod dać 15-20cm gruzu betonowego wraz z kamieniami polnymi. Zagescic ile się da. Na to 10 cm suchy beton i oczywiście zagęszczenie. Na to 2 cm suchy beton + kostka 6cm + zagęszczenie płyta z zabezpieczeniem. Taka opcja jest prawidłowa pod auto osobowe oraz czasami na dostawczaka?
  9. Witam. Planuję położyć kostkę brukowa na wjazd do garażu. Długość podjazdu 16m o szerokości od razu 5 do 6.5m. Jakie powinny być właściwe warstwy podbudowy? Mój grunt rodzimy to glina więc po deszczu nie da się tam chodzić a wjechać do garażu już całkiem. Mam zamiar wykrytowac na około 30-35cm. Na spod dać 15-20cm gruzu betonowego wraz z kamieniami polnymi. Zagescic ile się da. Na to 10 cm suchy beton i oczywiście zagęszczenie. Na to 2 cm suchy beton + kostka 6cm + zagęszczenie płyta z zabezpieczeniem. Taka opcja jest prawidłowa pod auto osobowe oraz czasami na dostawczaka?
  10. Cześć Aniu, oto co mam w środku Jeszcze zostało pracy do zrobienia ale pomału do przodu. Nasz salon z kuchnią której jeszcze nie ma oraz jadalnią. (po zmianach) A prywatnie nawet Twojego maila nie mam A Wy jak tam macie? Pokaż więcej zdjęć na maila którego Ci podeślę na pw.
  11. Mam 90 użytkowej, łącznej 120 m2 i jest miejsce na wszystko. 3 sypialnie, salon z kuchnią ma 42m2. 2 łazienki, garaż garderoba, pralnia, kotłownia na paliwo stałe i klatka schodowa. Jak wszystko przemyślane to można.
  12. Mi poszło na cały budynek 950 szt pustaka solbet 24x24x59. + pustaki 12 na działówki. Policz sobie powierzchnię i i porównaj.
  13. Buczki jakieś foty inspiracyjne poproszę Ostatnio rozmyślamy nad wykończeniówką i narazie nie ma konkretnej inspiracji.
  14. Łazienki + garaż + kotłownia cem-wap, reszta gipsowe. Maszynowe. Powierzchnia 440m2 łącznie z sufitami.
  15. Moi ludzie mają tyle zleceń że aby do mnie weszli na budowę w marcu musiałem ustalać terminy w czerwcu rok wcześniej. Ludzie polecani przez znajomych. Ale jak kto lubi. Najlepsze w tym kraju jest myślenie że jak wykonawca ma niższe stawki za robotę to jest słaby. Stać Cię pani Ewelino to płać 3 razy więcej za to samo. Mnie nie stać więc szukam alternatywy. Koniec tematu. Pozdrawiam
  16. Trzeba szukać dobrych ekip z dobrymi cenami i dobrymi materiałami. Również miałem droższe wyceny tylko po co mam przepłacać skoro mogę mieć to samo w mniejszej cenie? Skoro Pana stać na wydawanie większej gotówki za tą samą usługę to proszę bardzo, Pana prawo.
  17. Skąd Wy te ceny bierzecie? Wasz rejon pl taki drogi? U mnie 16500 to całkowity koszt materiału wraz z kotłem CO defro 18kw z podajnikiem i robocizny. Oczyszczalni nie robię bo mam kanalizację. PC też nie robię skoro mam kocioł CO.
  18. Na dniach wchodzi do mnie hydraulik, mam wycenę całości na 14 tys materiał + 2,5 tys robocizna. Ogrzewanie na ekogroszek. Panie i panowie ile cm wełny dawaliście w dach? Jaką wełne użyliście? Warto jest dopłacać do lambdy 0,35 lub 0,33? 0,39 połowę tańsza wychodzi.
  19. Witam. Powoli zabieram się za wykonanie ocieplenia i sufitów z gk na poddaszu i mam kilka pytań a mianowicie: Jak rozwiązać oświetlenie halogenowe w płytach gk pod ociepleniem? Wycinać wełnę w miejscu halogenu oraz folię dawać wyżej w miejscu oczka? Oczko wchodzi około 50mm ponad płytę. Czy cały sufit dawać niżej a wełna wyżej? U mnie będzie 30 lub 35 cm wełny. 15 między krokwie i 15-20 pod krokwie. Jak wyznaczyć poziomicą laserową skosy? Laser krzyżowy amatorski samopoziomujący z blokadą kondensatora. Czy może lepsza będzie szlaufwaga i sznur traserski?
  20. U nas nie ma kominka, nie ma komina na środku salonu. Zrobiliśmy komin wentylacyjny między kuchnią a łazienką. 3 kanały wentylacyjne: łazienka + kuchnia + okap. Usunięciem komina zyskaliśmy kilka m2 powierzchni salonu.
  21. Panie i panowie pochwalcie się swoimi wnętrzami. Pomału myślimy jak urządzić salon, kuchnię i łazienkę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...