Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

milka-nowa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

milka-nowa's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć Aga Jak blisko drogi musieliście wybudować i ile metrów kwadratowych wam przekwalifikowali potem w budowlane czyli B na mapie ? Ile w Waszej gminie wynosi podatek za metr kwadratowy działki budowlanej (części B) rocznie ? Kto określił jaka część Waszej działki będzie odrolniona bo albo było tak, że Wasz geodeta robiąc mapy do inwentaryzacji powykonawczej budynku zaproponował podział (tzw. wykaz zmian gruntowych) na część budowlaną i tą która nadal pozostanie rolna ? Albo Starostwo Powiatowe Waszego powiatu samo określiło decyzją administracyjną po odbiorze budynku jaki będzie podział działki na część budowlaną i rolną Pozdrawiam
  2. Witam Mam podobny problem jak opisany przez Pana na forum W gminie chyba stwierdzili że lepiej wyłączyć całą działkę - bo delikwent będzie płacił wyższy podatek. Cieszyłem się do momentu gdy zorientowałem się z jakim podatkiem się to wiąże przy działce 2000 mkw. Czy może znalazło się jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji ? Czy np. można zrobić ponowny wykaz zmian gruntowych tak, aby część budowlana B znajdowała się tylko pod budynkiem i dojazdem oraz ewentualnie niewielkim terenem przyległym ? Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie mieszkający w tej samej wsi do której się przeprowadziłem, mający co najmniej np hektar zwykłej łąki której na oczy nawet nie oglądają - są tzw rolnikami, więc za to samo co ja płacą całkowicie grosze. Wystarczy, że napiszą oświadczenie że te budynki są im potrzebne do produkcji rolnej. Jeśli to możliwe - proszę o pilną informację w tej sprawie na forum Pozdrawiam
  3. Ściany zewnętrzne mamy trójwarstwowe tj.: od środka cały pustak biały suporeks, 6 cm styropianu i połowa szarego suporka. Scianka kolankowa ma ok 1 m. A pomysł ze spiżarnią pod schodami jest dobry i do zrobienia. My tak mamy tylko musieliśmy ją pogłębić do poziomu fundamentu.
  4. Witam! Myślałam już, że nikomu nie podobał się ten projekt a tu niespodzianka. Projekt jest bardzo fajny i dobrze się w tym domu mieszka. My wprowadziliśmy pewne zmiany: -zrezygnowaliśmy z garażu, -powiększyliśmy dolną łazienkę, -powiększyliśmy górną łazienkę, -zrezygnowaliśmy z podziału pokoju na dole, przez co otrzymaliśmy ładny salon, -podnieśliśmy ściankę kolankową, -dodaliśmy okna na poddaszu, na ścianach (w sypialni i łazience), -zrezygnowaliśmy z okien dachowych, -pod schodami zrobiliśmy mikro piwniczkę. Teraz jak już mieszkamy sądzimy, że nasze zmiany dobrze wpłyneły na funkcjonalność domu, choć jeszcze nie wszystko jest idealnie. Budując ponownie ten sam dom prawdopodobnie zrezygnowała bym z betonowych schodów i dodatkowo postawiła bym jeszcze jeden komin (w salonie). Mam nadzieję, że w czymś Wam pomogłam.
  5. Reklamacja moich paneli została uznana. Ponoć była już kolejną na tą samą partię. Okazało się że panele nie są idealnie prostokątne tylko mają kwształt banana przez co były problemy z ich ułożeniem a potem zaczeły "wstawać" rogi. Przedstawiciel Egerra zabrał trzy panele do badania ale decyzję o wymianie towaru dostaliśmy następnego dnia więc najprawdopodobniej nie zostały one zbadane. W ramach reklamacji mamy mieć wymianę towaru "stare na nowe", więc czeka mnie kolejna robota.
  6. Ja mam również białe bo to dobrze wygląda. Źle dobrany kolor może przytłoczyć pomieszczenie i sprawić wrażenie niskieo sufitu.
  7. Po reklamacji przyjechał do mnie bardzo miły pan z Komfortu, popatrzył , doradził w sprawie czyszczenia, zabrał kilka paneli( z tych które nam zostały) i stwierdził: panele najprawdopodobniej układał jakiś partacz ale zostaną one zbadane i w przypadku jakiś odstępstw od normy nasza reklamacja zostanie uwzględniona. Tak więc praktycznie nie ma szans na skuteczną reklamacje paneli ponieważ to producent je bada i pewnie nie przyzna się do ewentualnych wpadek. Dodatkowo usłyszałam, że skutecznie reklamować można tylko panele przed uzytkowaniem z czego wynika, że hasło "15 lat gwarancji" to tylko chwyt marketingowy. Niestety robią z nas idiotów.
  8. Osobiście odradzam panele eggera. Mam je od pięciu miesięcy a wydlądają jak po pięciu latach. Główne wątpliwości budzi klasa odporności. Sądziłam że panele w klasie AC3 powinny "przeżyć cało" upadek kluczyka od samochodu i temu podobnych rzeczy, a tym czasem na moich powstały punkty z odpryśniętym laminatem co na mahoniu widać jako białą plamkę, Ponad to nawet plastikowe zabawki są w stanie je zarysować. Nie wiem jak to jest ale do tej pory spotykałam się tylko z dobrymi opiniami o nich więc może to kwestia partii lub obnizyli cenę kosztem jakości. Jutro ma przyjść gość od reklamacji- ciekawe co powie.
  9. znana chyba w promieniu 50 km od swojej siedziby sprzedają może z 10 piecy miesięcznie w sezone ale 3 lata bezawaryjnej pracy świadczy oczywiście że piec im się udał pytanie tylko czy wogóle im się udają ? czy udał im się akurat ten ? ... bo akurat się starali, bo nie mieli klientów, i nie chcieli zrazić tych nielicznych których akurat mieli
  10. ale musisz się liczyć z tym że jest około 30 - 40 % droższy i robią go same nierenomowane i podejżane firmy
  11. Ja już mam zrobioną łazienke w płytkach Inwerno. Wykorzystałam aranżacje z katalogu i wygląda to naprawdę bardzo ładnie. Przyznam jednak szczerze, że ciemne płytki i jasne fugi na podłodze i to jeszcze w łazience są szalenie pracochłonne. Woda z mydłem zostawia na nich ślad tak więc po każdej wizycie w łazience mojego dziecka mam tam co robić. Fugi natomiast mam zaimpregnowane i to był błąd, bo dużo łatwiej myje się nie impregnowane. Zdjęć dać nie mogę bo brak mi umiejętności w tej kwestii.
  12. Od listpada mam piec Zębiec i jak do tej pory awarii brak. Oby tak dalej.
  13. Ja również zdecydowałam się na Zębca i nie żałuję!!! Choć zima była marna i nie mogłam w pełni sprawdzić jego możliwości, to i tak przekonałam się o słuszności wyboru. Z tego co wiem to Zębce mają najnowocześniejsze sterowniki którymi można sterować wszystkimi parametrami. Poza tym fabryka Zębca dysponuje swoim laboratorium gdzie gruntownie badają swoje wyroby i są w stanie poradzić w przypadku wystąpienia problemów eksploatacyjnych. Co do zużycia węgla to teraz trudno mi powiedzieć ile poszło bo pierwszy sezon to tak naprowdę ciągłe badanie i testowanie możliwości. Obecnie mój piec pracuje w trybie letnim czyli grzeje tylko CWU i leciutko podłogówke. Dodam że zimą ogrzewał połowę mojego domu (ok. 100m2) i CWU i pracował na najniższym poziomie wydajności- 20%.
  14. Ja u siebie mam bezpieczne okna z Oknoplastu z Krakowa z szybami P4 i okuciami WK2. Są to naprawdę solidne okna, nieporównywalne z klasycznymi.
  15. Ja równiez kupiłam panele tej firmy i jestem nimi bardzo!!!! rozczarowana. Są bardzo delikatne więc każda upadająca rzecz pozostawia na nich ślad w postaci wklęśnięcia lub odpryśniętego lakieru. Mam je na ponad 50 metrach i jest dla mnie wielkim stresem mycie podłogi w obawie że znajdę nową skazę. Dodam że mieszkamy dopiero 4 miesiące i jest nas troje w domu więc panele te nie są poddawane jakimś ekstremalnym warunkom. Jedno co trzeba przyznać panele Egger mają piękne kolory. Ja zastanawiam się nad ich reklamacją, choć nie jestem przekonana że coś tym zdziałam. Pozdrawiam wszystkich cierpiących użytkowników paneli Egger.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...